Uroczystość wręczenia Nagrody im. Iwana Wyhowskiego

23 maja 2016 roku o godz. 12.00 w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody im. Iwana Wyhowskiego. W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji Uniwersytetu Śląskiego dr hab. prof. UŚ Mirosław Nakonieczny.

Nagroda została ustanowiona w 2014 roku przez Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego (inicjator) oraz dziesięć polskich uczelni i jednostek naukowych. W 2015 roku do programu dołączyły kolejne uczelnie, w tym Uniwersytet Śląski. Nagroda ma na celu uhonorowanie zasług obywateli Ukrainy i ich wkładu w rozwój nauki, kultury oraz życia publicznego, a także w kształtowanie i rozwój społeczeństwa obywatelskiego na Ukrainie.

Nagrodę im. Iwana Wyhowskiego w tym roku otrzyma Yaroslav Polishchuk z Kijowa. Wśród osób, którym przyznano staże, znajdą się: Ihor Hurak z Iwano-Frankowska, Volodymyr Komar z Iwano-Frankowska, Tetiana Kutia z Równego, Maryna Kyrychenko z Dniepropietrowska, Viktoriia Levchuk z Łucka, Ivanna Luchakivska z Drohobycza, Nadiya Maksymenko z Charkowa, Volodymyr Savytskyi z Łucka, Viktoria Semenova z Kijowa, Svitlana Zymnytska z Dniepropietrowska.

Szczegółowe informacje na temat Nagrody dostępne są na stronie: www.studium.uw.edu.pl.