Uroczystość wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu na reportaż im. Maćka Chowanioka

konkurs chowanioka

4 listopada 2010 r. o godz. 11.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się uroczystość wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu na reportaż im. Maćka Chowanioka.

Konkurs skierowany był do studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do redakcji gazety napłynęło ok. 50 prac z Polski i zagranicy, 16 z nich zostało dopuszczonych do części finałowej. Członkowie jury nagrodzili sześciu najlepszych autorów oraz przyznali Grand Prix konkursu. Nazwiska laureatów poznamy podczas uroczystości.

W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik.

Gościem specjalnym imprezy będzie Jasiek Mela, polski polarnik i podróżnik, który opowie o swoich podróżach, przełamywaniu barier oraz najnowszych projektach, realizowanych wraz z Fundacją „Poza Horyzonty”.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, burmistrz miasta Ustronia Ireneusz Szarzec, Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”. Patronat medialny objęli: „Polska. Dziennika Zachodni”, dwutygodnik edukacyjny „Cogito” oraz TVP Katowice.

Organizatorem konkursu jest „Gazeta Uniwersytecka UŚ”.

Więcej informacji na stronie: gu.us.edu.pl/konkurs.

Sylwetka Maćka Chowanioka