Uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu Wiedzy Technicznej

15 kwietnia 2011 r. o godz. 12.00 w auli Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach (Sosnowiec, ul. Żytnia 12) będzie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom Konkursu Wiedzy Technicznej. W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. UŚ dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Do tegorocznej edycji Konkursu zakwalifikowało się 120 uczniów z 40 szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego i z 2 szkół z województwa małopolskiego, tj. z Olkusza i Oświęcimia.

Konkurs Wiedzy Technicznej to cykliczna impreza organizowana przez Zakład Dydaktyki Przedmiotów Technicznych Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Impreza, której początki sięgają roku 1997 ma na celu zainteresowanie młodzieży szeroko rozumianą techniką, promowanie wśród młodego pokolenia Polaków przedmiotów ścisłych i zachęcanie ich do podejmowania studiów wyższych na kierunkach technicznych polskich uczelni.

Patronat nad Konkursem sprawuje JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś wraz z gronem Prorektorów oraz prezydenci Sosnowca Kazimierz Górski, Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza, Będzina Łukasz Komoniewski, starosta powiatu będzińskiego Krzysztof Malczewski.