Uroczystość wręczenia insygniów Kawalera Legii Honorowej JM Rektorowi UŚ prof. Wiesławowi Banysiowi

7 maja 2014 r. o godz. 17.00 w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach (ul. Jagiellońska 25) odbędzie się uroczystość wręczenia insygniów Kawalera Legii Honorowej JM Rektorowi Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczącemu Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr. hab. Wiesławowi Banysiowi. Odznaczenie nadawane przez Republikę Francuską wręczy JE Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler.

W uroczystości udział wezmą przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i akademickich.

Order Legii Honorowej został ustanowiony w 1802 roku przez Napoleona Bonaparte. Francja odznacza tym orderem osoby, które wyróżniają się wybitnymi zasługami na rzecz Francji oraz szerzą wartości, które ten kraj reprezentuje.

O wydarzeniu napisało „radio.katowice.pl” w artykule pt. „Honory dla Wiesława Banysia” (07.05.2014).

Aktualności w TVP Katowice (od 07:26) (07.05.2014)

O wydarzeniu napisał serwis „insilesia.pl” w artykule pt. „Rektor Uniwersytetu Śląskiego Kawalerem Orderu Legii Honorowej” (11.05.2014).