Uroczystość wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom

W tym roku już po raz dwunasty Uniwersytet Śląski organizuje uroczystość wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom. Podczas wydarzenia, które odbędzie się 27 listopada 2013 r. o godz. 16.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie, uhonorowani zostaną wyróżniający się absolwenci śląskiej Alma Mater, którzy ukończyli studia w jubileuszowym roku akademickim 2012/2013.

Tegoroczni absolwenci zostali wytypowani przez dziekanów wydziałów, jako wyróżniający się m.in.: bardzo wysoką średnią ocen z całego okresu studiów, wybitnymi osiągnięciami naukowymi, sportowymi lub artystycznymi. Niejednokrotnie są oni laureatami nagród i wyróżnień o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym, posiadają certyfikaty językowe.

Uroczystość będzie okazją do wręczenia nagrody w plebiscycie „Absolwent z Pasją”. Celem plebiscytu jest promowanie absolwentów Uniwersytetu Śląskiego, których wyróżniają niezwykłe pasje. Tytuł jest uhonorowaniem absolwenta za jego zainteresowania, którym oddaje się z pełnym zaangażowaniem, a także za aktywną, wyróżniającą się i znaczącą działalność społeczną oraz za osiągnięcia indywidualne w zakresie działalności kulturalnej, naukowej lub w sporcie. Spośród jedenastu absolwentów danego miesiąca, drogą głosowania zostanie wybrany Absolwent Roku.

Wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa „Dyplomy: projektowanie graficzne”. Jest to pierwsza odsłona tej wystawy, na którą składają się prace dziewięciu tegorocznych absolwentek Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie: Marty Czuban, Beaty Grzeganek, Katarzyny Hańczak, Pauliny Kosmy, Patrycji Sicińskiej, Martyny Sobolewskiej, Magdaleny Strączyńskiej, Marty Wierzbowskiej i Agnieszki Woźniak. Tematyką prac są: projektowanie książki, projektowanie krojów pisma, aplikacja mobilna, identyfikacja wizualna, plakat ekologiczny i reklamowy oraz branding opakowań. Ekspozycja w holu rektoratu będzie dostępna do 10 grudnia 2013 r.