Uroczystość wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom

28 listopada 2011 r. (poniedziałek) o godz. 15.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12) odbędzie się uroczystość wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom, którzy ukończyli studia w roku akademickim 2010/2011. Lista wyróżnionych w tym roku absolwentów liczy 59 nazwisk.

Gościem honorowym uroczystości będzie Bartosz Konopka – reżyser, filmoznawca, nominowany w 2010 r. do Oscara za krótkometrażowy film dokumentalny „Królik po berlińsku”, absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

W uroczystości udział wezmą: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prorektor ds. kształcenia prof. UŚ dr hab. Czesław Martysz.

Do udziału w uroczystości, obok wyróżnionych absolwentów, zaproszeni są również członkowie ich rodzin, przyjaciele, przedstawiciele władz miast uniwersyteckich, regionu i wymiaru sprawiedliwości, związani z Uniwersytetem Śląskim pracodawcy oraz przedsiębiorcy.

O wydarzeniu napisał serwis „eurostudent.pl” w artykule pt. „Dyplomy dla najlepszych na Uniwersytecie Śląskim ”. (27.11.2011).