facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Uroczystość wręczenia certyfikatów absolwentom Akademii Dyplomacji i Post-Akademii Dyplomacji

Studenci w togach i biretach siedzący tyłem

Funkcjonująca w ramach Centrum Kształcenia Ustawicznego Akademia Dyplomacji to inicjatywa edukacyjna Uniwersytetu Śląskiego skierowana do polityków, urzędników, a także studentów zainteresowanych etykietą dyplomatyczną, międzynarodowymi stosunkami politycznymi i gospodarczymi oraz polityką zagraniczną.

Grono wykładowców stanowią przedstawiciele między innymi takich instytucji, jak: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW, Regionalne Centrum Biznesu, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Projekt Akademii Dyplomacji patronatem objęła Ambasada Francji w Polsce.

Z kolei Post-Akademia Dyplomacji, która adresowana jest do absolwentów Akademii Dyplomacji, oferuje dalsze poszerzenie wiedzy w dziedzinie etykiety dyplomatycznej, międzynarodowych stosunków politycznych i gospodarczych oraz polityki zagranicznej.

Certyfikaty Akademii Dyplomacji odebrało ponad 20 absolwentów, natomiast Post-Akademię Dyplomacji ukończyło 15 osób.