Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej

28 maja 2010 r. odbędzie się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej – wspólnego projektu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 na terenie budowy CINiBA przy ul. Bankowej w Katowicach. Poświęcenia kamienia węgielnego dokona Arcybiskup Metropolita Katowicki Damian Zimoń.

W uroczystości wezmą udział JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, JM Rektor Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego prof. AE dr hab. Jan Pyka, prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik, prorektor ds. finansów i rozwoju prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski oraz przedstawiciele środowisk akademickich, władz miejskich i wojewódzkich. Wśród zaproszonych gości są posłowie i senatorowie RP oraz europarlamentarzyści związani z regionem.

Wydarzenie będzie transmitowane online. Relacja na żywo będzie dostępna na stronie projektu.

O wydarzeniu pisał również „Polska Dziennik Zachodni” w artykule Grażyny Kuźnik pt. „Wmurowali dwa kamienie węgielne”, 29.05.2010 r., nr 124, s. 6.

O wydarzeniu można było usłyszeć również w Polskim Radiu „Katowice”. „Powstaje Centrum Informacji Naukowej”: