18.11.2019 - 06:09, aktualizacja 28.11.2019 - 06:23
Redakcja: AJS

Słowacyści i bohemiści Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego współorganizują uroczystość poświęconą 30. rocznicy wybuchu aksamitnej rewolucji w byłej Czechosłowacji. Początek wydarzenia, które odbędzie się 26 listopada 2019 roku na Wydziale Humanistycznym (Sosnowiec, ul. Grota Roweckiego 5, sala nr 1.19), zaplanowano na godz. 12.00.

W obchodach wezmą udział: mgr Adrián Kromka – dyrektor Instytutu Słowackiego w Warszawie, Marian Czerny – konsul honorowy Republiki Słowackiej w Gliwicach, a także mgr Milan Novotný z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Słowackiej Republiki i prof. PhDr. Lubomír Hampl, PhD z Instytutu Językoznawstwa Wydziału Humanistycznego UŚ, którzy wygłoszą referaty na temat „Formovanie protestného študentského hnutia na Slovensku” i „Spomienka na 30. výročie Nežnej revolúcie”. Uroczystość rozpocznie oficjalne otwarcie słowackiej i czeskiej wystawy pn. „Droga do wolności”, która zaprezentowana zostanie w holu głównym Wydziału Humanistycznego.

Plakat - Uroczystość poświęcona 30. rocznicy wybuchu aksamitnej rewolucji w byłej Czechosłowacji
Plakat – Uroczystość poświęcona 30. rocznicy wybuchu aksamitnej rewolucji w byłej Czechosłowacji