Uroczystość otwarcia nowej infrastruktury w Katowice Airport

18 czerwca 2015 roku o godz. 11.00 w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach (terminal przylotowy C) odbędzie się uroczystość otwarcia nowej infrastruktury w Katowice Airport. W programie uroczystości zaplanowano: otwarcie terminalu przylotowego, przemówienia okolicznościowe, zwiedzanie nowych inwestycji, otwarcie nowej drogi startowej, a także występy artystyczne.

W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i reprezentanci świata biznesu. W otwarciu uczestniczyć będzie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach jest strategicznym elementem infrastruktury transportowej regionu, gdyż obsługuje największy zurbanizowany obszar w Europie Środkowo-Wschodniej.