Uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci profesorów lwowskich

W 70. rocznicę mordu dokonanego przez niemieckich nazistów na profesorach lwowskich uczelni, śląskie środowisko akademickie przygotowało sesję naukową i ufundowało tablicę pamiątkową. W ten sposób przedstawiciele uczelni pragną uczcić pamięć lwowskich profesorów i upamiętnić tę tragedię.

Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej będzie miała miejsce w krypcie katedry Chrystusa Króla 19 czerwca 2011 r. o godz. 11.00.

Do udziału w uroczystości całą społeczność akademicką zachęcają organizatorzy: Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział w Katowicach, Uniwersytet Śląski oraz Duszpasterstwo Akademickie w Katowicach.

O godz. 10.45 z Duszpasterstwa Akademickiego wyruszy orszak. Przedstawiciele Senatu UŚ, biorący udział w uroczystości, proszeni są o wystąpienie w stroju ceremonialnym.

O wydarzeniu napisał serwis „tvp.pl” w artykule pt. „Odsłonięto tablicę upamiętniającą lwowskich profesorów ” (19.06.2011)