Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa UŚ Sławomirowi Mrożkowi

23 marca 2012 r. o godz. 11.00 w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego Sławomirowi Mrożkowi. Wniosek Rady Wydziału Filologicznego został zatwierdzony przez Senat Uniwersytetu Śląskiego 28 lutego 2012 r.
Uroczystość będzie transmitowana online.

Sławomir Mrożek jest wybitnym polskim dramaturgiem i prozaikiem, jednym z najznamienitszych twórców teatru europejskiego i światowego, przenikliwym sędzią natury ludzkiej, mistrzem ironii i demaskatorem absurdów świata.

Przed uroczystością o godz. 10.15 w sali 103 w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się briefing prasowy z udziałem: JM Rektora UŚ prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia, laudatora prof. zw. dr. hab. Mariana Kisiela oraz recenzentów: prof. dr hab. Małgorzaty Sugiery, prof. UŚ dr hab. Barbary Gutkowskiej, prof. ATH dr. hab. Stanisława Gębali.

Materiały filmowe z TV UŚ

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Doktorat honoris causa Uniwersytetu Śląskiego dla Sławomira Mrożka”. (05.03.2012)

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Sławomir Mrożek odbierze w Katowicach doktorat honoris causa ”. (05.03.2012).

O wydarzeniu napisał serwis „rp.pl” w artykule pt. „Twórca niepodrabialnego humoru ”. (06.03.2012).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Doktorat honoris causa Uniwersytetu Śląskiego dla Sławomira Mrożka ”. (06.03.2012).

O wydarzeniu napisał serwis „rp.pl” w artykule pt. „Sławomir Mrożek w marcu odwiedzi Polskę ”. (08.03.2012).

O wydarzeniu napisał serwis „wprost.pl” w artykule pt. „ Sławomir Mrożek spotka się z czytelnikami z Krakowa i Katowic ”. (09.03.2012).

O wydarzeniu napisał serwis „wp.pl” w artykule pt. „Sławomir Mrożek w marcu odwiedzi Polskę ”. (09.03.2012).

O wydarzeniu napisał serwis „dziennikpolski.pl” w artykule pt. „Sławomir Mrożek ponownie w Krakowie”. (12.03.2012).

Mrożek otrzyma doktorat honoris causa UŚ w Polskim Radio Katowice (11.03.2012)

O wydarzeniu napisał serwis „rp.pl” w artykule pt. „Śląsk wyróżnia mistrza”. (22.03.2012).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Sławomir Mrożek z tytułem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego”. (23.03.2012).

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Sławomir Mrożek w Katowicach. Dziś doktorat honoris causa”. (23.03.2012)

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Wzruszony Sławomir Mrożek doktorem honoris causa ”. (23.03.2012)