facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa UŚ prof. Rainerowi Waserowi

22 stycznia 2015 r. o godz. 11.00 w auli nr 5 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego profesorowi Rainerowi Waserowi. Wniosek Rady Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii został zatwierdzony przez Senat Uniwersytetu Śląskiego 24 czerwca  2014 r.

Wydarzenie będzie transmitowane online przez Telewizję internetową Uniwersytetu Śląskiego na stronie: http://telewizja.us.edu.pl/strona/on-line.

Prof. Rainer Waser jest wybitnym specjalistą z zakresu fizyki nieporządku w sieciach krystalicznych ciał stałych oraz światowej klasy ekspertem z zakresu fizycznych mechanizmów przełączania rezystywnego w pojedynczych i podwójnych tlenkach metali przejściowych.

Uroczystość poprzedzi briefing prasowy z udziałem profesora Rainera Wasera, JM Rektora UŚ prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia, dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii prof. zw. dr hab. Alicji Ratusznej, dyrektora Instytutu Fizyki prof. zw. dr. hab. Andrzeja Ślebarskiego oraz prof. zw. dr. hab. Krystiana Roledera. Spotkanie z mediami odbędzie się o godz. 10.30 przy sali 2.23 na Wydziale Prawa i Administracji UŚ. W spotkaniu udział weźmie również tłumacz języka angielskiego.

Na zaproszenie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, 23 stycznia prof. R. Waser wraz z żoną wezmą udział w koncercie NOSPR, który odbędzie się o godz. 19.30.

O wydarzeniu napisał serwis „onet.pl” w artykule pt. „Prof. Rainer Waser doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego” (22.01.2015).

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Prof. Rainer Waser doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego”. (22.01.2015)