Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa UŚ JE Kardynałowi Zenonowi Grocholewskiemu

dhc

25 listopada 2010 r. o godzinie 11.00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego JE Kardynałowi Zenonowi Grocholewskiemu.

Uroczystość będzie transmitowana online.

O nadaniu godności zdecydował Senat Uniwersytetu Śląskiego uchwałą z 26 października 2010 roku.

JE Kardynał Zenon Grocholewski, od 1999 roku, sprawuje godność prefekta watykańskiej Kongregacji Edukacji Katolickiej. Oprócz pracy w Najwyższym Trybunale Sygnatury Apostolskiej, pełni liczne funkcje w Kurii Rzymskiej oraz na włoskich uczelniach.

Kard. Zenon Grocholewski posiada bogaty dorobek naukowy. Jest autorem ponad 1000 publikacji w 15 językach, głównie z dziedziny kanonicznego prawa procesowego i małżeńskiego. W ostatnich latach publikował również prace z zakresu edukacji, teksty popularnonaukowe oraz pastoralne. Jego działalność przyczyniła się do rozwoju nauki prawa kanonicznego oraz popularyzacji kultury prawnej. Był wielokrotnie wyróżniany tytułem doktora honoris causa.

Relacja Wydziału Teologicznego z uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa UŚ JE Kardynałowi Zenonowi Grocholewskiemu.

O wydarzeniu napisał Dziennik Zachodni w dn. 26.11.2010 r. „Zenon Grocholewski uhonorowany tytułem doktora honoris causa UŚ”.

TVP Katowice materiał z dnia 25.11.2010 r., „Kardynał Grocholewski doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego”.

Materiał Radia eM 25.11.2010 r.„Doktorat honoris causa UŚ dla Kardynała Grocholewskiego”.

TVP 25 listopada 2010 r. - wywiad z prof. UŚ dr. hab. Andrzejem Żądło, dziekanem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego

Relacja z uroczystości 25 listopada 2010 r.