Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa UŚ JE Arcybiskupowi Szczepanowi Wesołemu

14 stycznia 2015 r. o godz. 11.00 w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego JE Arcybiskupowi Szczepanowi Wesołemu.

Wydarzenie będzie transmitowane online przez Telewizję internetową Uniwersytetu Śląskiego na stronie: http://telewizja.us.edu.pl/strona/on-line.

Arcybiskup Szczepan Wesoły – niestrudzony opiekun i duszpasterz Polonii na świecie, delegat Prymasa Polski dla duszpasterstwa emigracji, wielki syn śląskiej ziemi, nauczyciel polskiej emigracji, gorący patriota, odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi dla Kościoła w kraju i dla Polonii w świecie, laureat nagrody Lux ex Silesia.

Uroczystość poprzedzi briefing prasowy z udziałem JE Arcybiskupa Szczepana Wesołego, JM Rektora UŚ prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia, dziekana Wydziału Teologicznego dr. hab. Antoniego Bartoszka oraz laudatora prof. zw. dr. hab. Jerzego Myszora. Spotkanie z mediami odbędzie się o godz. 10.30 w sali nr 10 na Wydziale Teologicznym UŚ.

Na parterze Wydziału Teologicznego UŚ znajduje się wystawa poświęcona JE Arcybiskupowi Szczepanowi Wesołemu. Ekspozycja została opracowana przez Bibliotekę Wydziału Teologicznego. Szczegółowe informacje na temat wystawy dostępne są na stronie internetowej: www.us.edu.pl/wystawa-pt-ks-arcybiskup-szczepan-wesoly

O wydarzeniu napisali również:

„ekai.pl” - „Abp Szczepan Wesoły doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego” (14.01.2015)

„radio.pl” - „Arcybiskup Szczepan Wesoły doktorem honoris causa” (14.01.2015).

„wyborcza.pl” - „Abp Szczepan Wesoły doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego” (14.01.2015).

Aktualności w TVP Katowice (od 15:38) (14.01.2015)