Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa prof. Marii Delaperrière

Profesor Maria Delaperrière. Fot. © Marta KohlerW środę 22 czerwca 2016 r. o godz. 9.45  w auli nr 8 Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11 b) odbyła się uroczystość, w trakcie której tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego otrzymała profesor Maria Delaperrière. Wniosek Rady Wydziału Filologicznego został zatwierdzony przez Senat Uniwersytetu Śląskiego 22 marca 2016 roku (uchwała nr 545/2016).

Profesor Maria Delaperrière jest wybitną badaczką nowoczesnej kultury i literatury polskiej, znakomitą komparatystką, popularyzatorką kultury i literatury polskiej  w kręgach zagranicznych badaczy  i wśród czytelników, zwłaszcza w obszarze recepcji francuskiej, oddana polonistyce światowej, w szczególny sposób związana z polonistycznym środowiskiem Uniwersytetu Śląskiego.

Grafika: afisz informujący o wydarzeniu

Uroczystość nadania godności doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego prof. Marii Delaperrière (INALCO, Paryż) stanowiła integralną część VI Światowego Kongresu Polonistów

Wydarzenie było transmitowane online na stronie: http://telewizja.us.edu.pl/strona/on-line.

Fot. © Marta Kohler

„onet.pl” - „Prof. Maria Delaperriere otrzymała tytuł doktora h.c. Uniwersytetu Śląskiego” (23.06.2016).

„pulshr.pl” - „Uniwersytet Śląski: Prof. Maria Delaperriere otrzymała tytuł doktora honoris causa ” (22.06.2016).

„naukawpolsce.pap.pl” - „Prof. Maria Delaperriere otrzymała tytuł doktora h.c. Uniwersytetu Śląskiego” (23.06.2016).

„dzieje.pl” - „Prof. Maria Delaperriere otrzymała tytuł doktora h.c. Uniwersytetu Śląskiego” (22.06.2016).