Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa prof. Johnowi M. Swalesowi

Zdjęcie portretowe prof. Johna M. Swalesa

W poniedziałek 26 października 2015 roku o godz. 11.00 w auli międzywydziałowej na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Będzińska 60) odbędzie się uroczystość, w trakcie której tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego otrzyma profesor John M. Swales. Wniosek Rady Wydziału Filologicznego został zatwierdzony przez Senat Uniwersytetu Śląskiego 24 września 2015 roku. Wydarzenie będzie transmitowane online. Briefing prasowy poprzedzający uroczystość odbędzie się o godz. 10.30 na II piętrze Wydziału Nauk o Ziemi UŚ.

Profesor John M. Swales jest wybitnym humanistą, znakomitym uczonym, twórcą naukowych podstaw nowoczesnej analizy gatunków dyskursów wspólnoty akademickiej, jednym z najznamienitszych przedstawicieli tej wspólnoty, wychowawcą i mentorem kilku pokoleń naukowców, człowiekiem wielkiego serca i wielkiej skromności, mądrym obserwatorem ludzi, ptaków i motyli.

Afisz – graficzne zaproszenie na uroczystość

„dziennikzachodni.pl” - „Prof. John Malcom Swales doktorem honoris causa UŚ” (26.10.2015).

„naukawpolsce.pap.pl” - „Prof. John M. Swales doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego” (27.10.2015).