Uroczystość nadania imienia prof. Krzysztofa Rostańskiego Pracowni Dokumentacji Botanicznej UŚ

Logo Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska

We wtorek 16 października 2018 roku w Chorzowie (ul. 75-go Pułku Piechoty 1) odbyła się uroczystość nadania imienia prof. Krzysztofa Rostańskiego Pracowni Dokumentacji Botanicznej i Herbarium Uniwersytetu Śląskiego w związku z przypadającą w tym roku 88. rocznicą urodzin oraz 6. rocznicą śmierci botanika, założyciela śląskiego Zielnika Naukowego – podstawy uniwersyteckiego herbarium.

Moment odsłonięcia tablicy pamiątkowej

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Fot. Sekcja Prasowa UŚ

Wydarzeniu towarzyszyła konferencja naukowa pt. „Wczoraj, dziś i jutro badań taksonomicznych w Polsce”. Wśród prelegentów znaleźli się pracownicy Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ: kierownik Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody prof. dr hab. Barbara Tokarska-Guzik oraz kierownik Pracowni Dokumentacji Botanicznej UŚ dr hab. Adam Rostański.

Uczestnicy seminarium

Uczestnicy seminarium „Wczoraj, dziś i jutro badań taksonomicznych w Polsce”. Fot. Sekcja Prasowa UŚ

Uroczystość stanowi część obchodów 50-lecia istnienia WBiOŚ UŚ. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.wbios.us.edu.pl.