Uroczyste zakończenie XXI letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej

26 sierpnia 2011 r. w Centrum Konferencyjnym UŚ w Cieszynie o godz. 12.30 odbędzie się uroczyste zakończenie XXI letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej. Po raz kolejny studenci z całego świata przez miesiąc odkrywali tajniki języka polskiego, poznawali polskie tradycje i zwyczaje, uczestniczyli w seminariach poświęconych wybranym zagadnieniom polskiej kultury, filmu, poezji współczesnej, historii Polski prowadzonych przez wykładowców uniwersyteckich. Wieczorami spotykali się, biorąc udział w grach i zabawach językowych. Natomiast w weekendy zwiedzali polskie miasta: Kraków, Pszczynę, Oświęcim, Wisłę, w praktyce wykorzystując umiejętności zdobyte podczas lektoratów. Słuchacze letniej szkoły otrzymają certyfikaty uczestnictwa w kursie.

Podczas uroczystego zakończenia zostanie wręczona Złota Odznaka „Za zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego” prof. dr hab. Danucie Rytel-Schwarz z Uniwersytetu w Lipsku w Niemczech.

Prof. Danuta Rytel-Schwarz jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, a obecnie od wielu lat prowadzi polonistykę i bohemistykę w Lipsku. Jest językoznawczynią, autorką wielu książek i artykułów, słowników i podręczników, współorganizatorką wielu przedsięwzięć naukowych, dydaktycznych i wydawniczych wespół z jednostkami UŚ.

Odznakę wręczy i odczyta list gratulacyjny JM Rektora prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia dziekan Wydziału Filologicznego dr hab. Rafał Molencki.