Uroczyste podpisanie umowy z Generalnym Wykonawcą budowy Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej

7 sierpnia 2009 r. (piątek) o godzinie 12.00 w sali 29 rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się podpisanie umowy na wykonanie budowy obiektu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka pomiędzy Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, Akademią Ekonomiczną w Katowicach, a Generalnym Wykonawcą - Konsorcjum Mostostal Warszawa S.A.

Celem umowy jest przeprowadzenie robót budowlanych nowego gmachu wspólnej dla UŚ i AE inwestycji „Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka”, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WSL 2007-2013, a także z budżetu samorządu Województwa Śląskiego i Miasta Katowice.

Ze strony Uniwersytetu Śląskiego dokument podpisze JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, Akademię Ekonomiczną będzie reprezentował JM Rektor AE prof. AE dr hab. Jan Pyka. W imieniu Generalnego Wykonawcy podpis złożą przedstawiciele Konsorcjum Mostostal Warszawa S.A.: prezes zarządu Jarosław Popiołek i członek zarządu Jerzy Binkiewicz oraz pełnomocnicy ACCIONA INFRAESTRUCTURAS S.A. z siedzibą w Madrycie: Jose Angel Andres Lopez i Yves Marchand.

W spotkaniu wezmą także udział: wiceprezydent Miasta Katowice Krystyna Siejna, prorektor ds. finansów i rozwoju prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski, prorektor ds. kształcenia prof. dr hab. Czesław Martysz, kanclerz dr Jan Jelonek, prof. zw. dr hab. Jerzy Zioło, była dyrektor Biblioteki UŚ st. kustosz dypl. Wanda Dziadkiewicz, dyrektor Biblioteki UŚ, kierownik projektu CINiBA prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec, a w imieniu autorów projektu architektonicznego CINiBA – mgr inż. arch. Wojciech Subalski z firmy HS99.