Uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci Krystyny Bochenek na Wydziale Filologicznym UŚ

10 kwietnia 2011 r. na Wydziale Filologicznym w Katowicach odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci Krystyny Bochenek, wicemarszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, absolwentki filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego.

O godz. 15.30 na cmentarzu przy ul. Henryka Sienkiewicza w Katowicach złożone zostaną kwiaty na grobie Krystyny Bochenek, a następnie, o godz. 16.00, na Wydziale Filologicznym UŚ (Katowice, plac Sejmu Śląskiego 1) odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Na godz. 17.00 zaplanowano koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod patronatem JE Arcybiskupa dr. Damiana Zimonia oraz prezydenta Katowic Piotra Uszoka. Koncert będzie miał miejsce w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Katowicach („Staropolska ceremonia żałobna” Andrzej Siewiński zmarły przed 1726 rokiem – „Reqiuem” prawykonanie, Joanna Wnuk-Nazarowa – „Planctus” prawykonanie). O godz. 19.30 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się koncert Filharmonii Śląskiej (111 Symfonia „Symfonia pieśni żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego).

JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, dziekan Wydziału Filologicznego dr hab. Rafał Molencki oraz prezes zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UŚ Tadeusz Donocik zapraszają społeczność akademicką do udziału w uroczystości.

O wydarzeniu napisał serwis „InSilesia.pl” w artykule pt. „Pierwsza rocznica tragedii smoleńskiej ”. (09.04.2011).

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule Pawła Szałankiewicza pt. „W Katowicach odsłonięto tablicę pamiątkową Krystyny Bochenek ”. (11.04.2011)

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Ksiądz o katastrofie: Zgoda trwała kilkanaście dni ”. (10.04.2011).

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski pamięta o swojej absolwentce ”. (10.04.2011)

Pamiętają o Krystynie Bochenek”  w Polskim Radio Katowice (10.04.2011)