Uroczysta inauguracja XIX letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej oraz XVII warsztatów polonistycznych

31 lipca 2009 r. (piątek) odbędzie się, organizowana przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego, uroczysta inauguracja XIX letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej oraz XVII warsztatów polonistycznych. W tym roku przybędzie 200 studentów z ponad 30 krajów (m.in z Japonii, Chin, Włoch, Rosji, Ukrainy, Czech, Słowacji, Mongolii, Macedonii, Turcji, Kanady, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i wielu innych).

Wykład inauguracyjny pt. „Z czego Janek psom szył buty w „Kordianie” Słowackiego” wygłosi prof. dr hab. Anna Opacka, otwierając cykl obchodów Roku Słowackiego.

W inauguracji zaplanowano udział: JM Rektora prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia, wicemarszałek Senatu RP Krystyny Bochenek, dyrektora Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej dr. Bogusława Szymańskiego, burmistrza Cieszyna dr. inż. Bogdana Ficka.