Uroczysta inauguracja intensywnego kursu języka polskiego dla studentów programu Erasmus

SJiKP UŚ

2 września 2011 r. o godzinie 11.00 w sali Rady Wydziału im. Z.J. Nowaka na Wydziale Filologicznym UŚ odbędzie się inauguracja intensywnego kursu języka polskiego dla studentów programu LLP/Erasmus, podejmujących studia w Polsce. Uroczystość poprowadzi prof. UŚ dr hab. Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, a swoją obecnością inaugurację uświetnią: prof. UŚ dr hab. Aldona Skudrzyk, prodziekan ds. studenckich i kształcenia Wydziału Filologicznego UŚ, prof. UŚ dr hab. Jacek Warchala, dyrektor Instytutu Języka Polskiego, dr hab. Romuald Cudak, pełnomocnik dziekana Wydziału Filologicznego ds. międzynarodowych studiów polskich, dr Aleksandra Achtelik, wicedyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, Agata Wójcik, kierownik Działu Współpracy z Zagranicą oraz Jarosław Gąsior, zastępca kierownika Działu Współpracy z Zagranicą.

Wykład inauguracyjny o polskich laureatach Nagrody Nobla wygłosi dr Magdalena Bąk z Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej Wydziału Filologicznego UŚ. W miesięcznym kursie języka polskiego uczestniczyć będzie ponad 30 osób z krajów Unii Europejskiej: z Hiszpanii, Turcji, Włoch, Niemiec, Węgier, Francji i Portugalii. W ramach lektoratów uczestnicy poznają podstawy języka polskiego, dzięki czemu będą mogli swobodnie zamówić jedzenie, wysłać list czy zamówić taksówkę. Oprócz programu językowego, uczestnicy będą mieli okazję poznać polskie piosenki, wziąć udział w teatrzyku poezji dziecięcej oraz zaprezentować swoje kraje na spotkaniu narodów, natomiast w weekendy będą mieli możliwość zwiedzić: Kraków, Oświęcim, Pszczynę oraz najpiękniejsze miejsca Katowic.

Kurs organizowany jest przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ na zlecenie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.