Uroczysta inauguracja intensywnego kursu adaptacyjnego dla studentów programu LLP/Erasmus

2 września 2013 r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej odbędzie się uroczysta inauguracja intensywnego kursu adaptacyjnego dla studentów programu LLP/Erasmus organizowanego przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ. Przez miesiąc studenci, którzy podejmą studia na różnych uczelniach w Polsce, będą się uczyć języka polskiego, poznają polskie tradycje i zwyczaje, dowiedzą się więcej o polskiej literaturze, historii, sytuacji społecznej Polski. Oprócz zajęć lektoratowych, studenci wysłuchają wykładów i seminariów prowadzonych przez pracowników Szkoły Języka i Kultury Polskiej, Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich oraz Wydziału Filologicznego UŚ. Przygotowano również bogaty program kulturalny.

Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ od wielu lat organizuje kursy adaptacyjne. W ubiegłym roku zostały one wyróżnione przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i wskazane jako przykłady dobrych praktyk.

Kurs adaptacyjny jest współfinansowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.