Uniwersytet Śląski z ofertą edukacyjną na Ukrainie

Od 3 do 14 kwietnia 2013 r. pracownicy Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych będą promować ofertę edukacyjną Uniwersytetu Śląskiego wśród uczniów i studentów na Ukrainie. Program wyjazdu obejmuje udział w targach edukacyjnych w Charkowie i w Kijowie, wizyty w uczelniach partnerskich, spotkania z organizacjami polonijnymi oraz przede wszystkim – liczne spotkania z kandydatami. Wizyta na Ukrainie jest szansą na przedstawienie oferty 201. bezpłatnych miejsc dla kandydatów spoza Unii Europejskiej, którą Uniwersytet Śląski przygotował na rok akademicki 2013/2014.

Pracownicy Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych UŚ będą również reprezentować uczelnię podczas targów „Oswita Słobożanszczyni”, które odbywać się będą od 4 do 6 kwietnia w Charkowie (budynek Radmir Expohall przy ulicy Akademika Pawłowa 271). Uniwersytet Śląski będzie pierwszą polską uczelnią, która wystawi się na tych targach. Kilka dni później, od 11 do 13 kwietnia, przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego wezmą udział w, odbywających się co pół roku, targach w Kijowie „Oswita i Kariera” (Ukraiński Dom, ul. Chreszczatyk 1), podczas których uczelnia jest stałym wystawcą. Delegacja z Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych odwiedzi także m.in. Politechnikę Doniecką, Uniwersytet Narodowy i Uniwersytet Pedagogiczny w Charkowie, Uniwersytet Narodowy w Zaporożu, Akademię Służby Celnej w Dniepropietrowsku i Narodowy Uniwersytet Techniczny Ukrainy w Kijowie.

Oferta bezpłatnych miejsc dla kandydatów spoza Unii Europejskiej, dostępna w roku akademickim 2013/2014.