Uniwersytet Śląski w światowym rankingu uczelni „Times Higher Education”

26.09.2016 - 10:36 aktualizacja 26.09.2016 - 10:36
Redakcja: admin

Opublikowany został światowy ranking uczelni „Times Higher Education” – World University Rankings 2016–2017. Jest to jedno z trzech najbardziej cenionych zestawień najlepszych szkół wyższych przygotowane w oparciu o ocenę realizacji podstawowych działań wpisanych w misję uczelni. Brane jest pod uwagę pięć wskaźników: nauczanie, badania, cytowanie, umiędzynarodowienie i transfer wiedzy.

W tym roku w rankingu uwzględniono 980 instytucji z 79 krajów, czyli 5 proc. wszystkich tego typu instytucji na świecie. Po raz pierwszy w trzynastoletniej historii rankingu na pierwszym miejscu uplasował się University of Oxford (Wielka Brytania), wyprzedzając dotychczasowych liderów –  uczelnie ze Stanów Zjednoczonych. Na liście znalazło się także dziewięć uczelni z Polski, w tym Uniwersytet Śląski w Katowicach.

W zestawieniu uwzględniono także Uniwersytet Warszawski, Politechnikę Warszawską, Akademię Górniczo-Hutniczą, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnikę Gdańską, Uniwersytet Łódzki i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pełna lista dostępna jest na stronie: www.timeshighereducation.com.