Uniwersytet Śląski uruchamia studia podyplomowe stworzone z biznesem i dla biznesu

Szkoła Zarządzania Uniwersytetu Śląskiego uruchomiła szereg unikatowych studiów podyplomowych tworzonych w porozumieniu z sektorem biznesowym i dla biznesu. Konferencja prasowa na ten temat odbędzie się 24 stycznia 2013 r. o godz. 10.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (sala 29).

Podczas spotkania przedstawiony zostanie m.in. projekt Akademii Umiejętności Biznesowych i Osobistych, której celem jest przekonanie słuchaczy o możliwości realizowania ciekawych i użytecznych projektów biznesowych oraz uzupełnienie ich kompetencji w sposób umożliwiający im szybkie rozpoczęcie działalności gospodarczej. Zaprezentowane zostaną również założenia unikatowych w skali kraju studiów poświęconych społecznej odpowiedzialności biznesu.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali doradcy zawodowi, którzy odpowiedzą na pytania: czy warto podnosić swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych i jakie kierunki najlepiej wybierać. W spotkaniu udział wezmą także twórcy studiów podyplomowych i wykładowcy Szkoły Zarządzania, m.in.:

• Grzegorz Święch – ekspert w obszarze zarządzania sprzedażą, 17-letnie doświadczenia zawodowe zdobywał m.in. jako dyrektor zarządzający w Eurobanku;
  • Tadeusz Browarek – właściciel firmy Copalnia, doradztwo gospodarcze. W przeszłości założyciel i prezes zarządu przedsiębiorstwa IT Lumena SA;
  • prof. dr hab. Barbara Kożusznik – dyrektor Szkoły Zarządzania UŚ, prorektor Uniwersytetu Śląskiego w latach 2005–2012, członek European Network of Organizational Psychologists (ENOP), sekretarz Division 1 IAAP, członek Board of Delegates Alliance for Organizational Psychology, prezes Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Organizacji;
  • Beata Tomanek – dziennikarka radiowa z 25-letnim doświadczeniem;
  • Piotr Kukurba – PE-DiCon, w przeszłości ESB International, dyrektor ds. rozwoju, prezes Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego, prezes PSE – Operator SA, członek Business Center Club, przewodniczący Rady Regionalnej Izby Gospodarczej Przemysłowo-Handlowej.