Uniwersytet Śląski spełnia marzenie Jasia

mam marzenie

Czwartek, 14 października 2010 r. będzie ważnym dniem w życiu 14-letniego Jasia. Podopieczny Fundacji Mam Marzenie pragnie przez jeden dzień być programistą i tworzyć programy komputerowe. Jego marzenie się spełni.

Jaś będzie gościem sosnowieckiego Instytutu Informatyki, specjalnie dla niego zorganizowane zostaną warsztaty, podczas których będzie programować robota. Przeniesie się także do rzeczywistości wirtualnej, dzięki grom 3D. Warsztaty grafiki komputerowej będą dla Jasia wyzwaniem. Pod opieką studentów informatyki spróbuje zaprogramować animację USiołka, maskotki Uniwersytetu Śląskiego.

Spotkanie na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach rozpocznie się o godz. 10.30. Małego Marzyciela powita dr hab. Urszula Boryczka, prodziekan Wydziału. Jaś spotka się również ze studentami z Koła Naukowego Informatyki UŚ.
O godz. 11.00 rozpocznie się kurs prostego programowania, który poprowadzą Jan Kozak oraz Rafał Skinderowicz. Podczas pokazu „Okulary i gry…”, zaplanowanego na godz. 12.00, Robert Czupioł wprowadzi małego gościa w tajniki technologii 3D Vision a pod okiem Grzegorza Machnika Jaś zmierzy się z animacją komputerową.

Mamy nadzieję, że dla małego Marzyciela będzie to dzień pełen wrażeń, radości i zadowolenia.

O wydarzeniu pisał również 14.10.2010 r. Polska Dziennik Zachodni w artykule Magdaleny Nowackiej pt. „Mam Marzenie: 13-letni Jaś został programistą robotów"

TVS - materiał z dnia 14.10.2010 r. „Spełnione marzenie 14-letniego Janka” dostępny jest na stronie: http://www.tvs.pl/informacje/29849/.

O wydarzeniu pisał Polska Dziennik Zachodni dn. (15.10.2010 r.) artykuł Magdaleny Nowackiej - „W Sosnowcu Fundacja Mam Marzenie sprawiła, że gimnazjalista Jaś został na jeden dzień programistą”.