Uniwersytet Śląski przekaże sprzęt pomagający ratować życie noworodków

3 grudnia 2012 r. o godz. 12.00 w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym im. Prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach pojawi się św. Mikołaj. Darem dla najmłodszych pacjentów będzie sprzęt pomagający ratować życie. Wyposażenie medyczne przeznaczone dla noworodków zostanie zakupione ze środków pozyskanych w ramach akcji „Bukiety dobroci”. Było to przedsięwzięcie charytatywne Samorządu Studenckiego UŚ, które polegało na zastąpieniu tradycyjnych kwiatów wręczanych przez studentów po obronie prac licencjackich i magisterskich „Bukietami Dobroci”. Symboliczne bukiety – kartki-cegiełki – stanowiły nie tylko wyraz wdzięczności dla promotora, ale również dowód wrażliwości na potrzeby innych.

W oficjalnym przekazaniu sprzętu udział wezmą: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, wiceprezes Fundacji „Uśmiech Dzieciom” Miłosz Omastka, dyrektor szpitala Andrzej Płazak, ordynator Oddziału Neonatologii dr hab. n. med. Małgorzata Baumert oraz przedstawiciele oddziału i studenci Uniwersytetu Śląskiego.

Akcja „Bukiety Dobroci” zakończyła się dużym sukcesem. Dzięki niej studenci Uniwersytetu Śląskiego przyczynili się do podniesienia jakości leczenia noworodków.

W przedświątecznej wizycie w szpitalu udział weźmie również Usiołek – maskotka Uniwersytetu Śląskiego, która będzie atrakcją dla najmłodszych pacjentów.

O wydarzeniu napisał portal „biznesowaturystyka.pl” w artykule pt. „Rektor Mikołajem”. (01.12.2012)

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Rektor Banyś Świętym Mikołajem w szpitalu”. (03.12.2012)

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Rektor jak Święty Mikołaj. Przyniósł sprzęt dla chorych dzieci”. (03.12.2012)

„Studenci dali noworodkom prezent” w Telewizji TVS. (03.12.2012)