Uniwersytet Śląski na największych rosyjskich targach rekrutacyjnych „Education & Career”

13.03.2019 - 18:45, aktualizacja 13.03.2019 - 18:45
Redakcja: admin

Każdego roku blisko 300 uczelni bierze udział w targach „Education & Career” organizowanych w stolicy Rosji. Jest to również wydarzenie cieszące się dużą popularnością wśród młodzieży, targi odwiedza ok. 25 tys. uczestników.

W tegorocznej edycji, która została zaplanowana na 16 i 17 marca 2019 roku, udział wezmą przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego. Oferta edukacyjna śląskiej Alma Mater, skierowana do kandydatów zagranicznych, zostanie zaprezentowana na wspólnym stoisku „Study in Poland”. Na pytania kandydatów odpowiadać będzie Anastasiia Żarska pracownik Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych.

Dla reprezentantów polskich uczelni pobyt będzie również okazją do spotkania z przedstawicielami dwóch szkół wyższych: National University of Science and Technology oraz Russian New University. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego z wizytą do Moskwy uda się prorektor ds. badań naukowych prof. zw. dr hab. Andrzej Noras. W programie zaplanowano spotkania z władzami tamtejszych uczelni oraz zwiedzanie uniwersyteckich laboratoriów.

Targi edukacyjne w Rosji objęte są patronatem Ministerstwa Nauki i Edukacji Federacji Rosyjskiej, władz moskiewskich oraz Rady Rektorów Uczelni Moskiewskich. Polskie stoisko zostało zorganizowane w ramach programu „Study in Poland” – wieloletniego projektu promocji międzynarodowej polskiego szkolnictwa wyższego i możliwości studiowania w Polsce. Program, uruchomiony z inicjatywy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, realizowany jest od 2005 roku.