Uniwersytet Śląski Dzieci kończy pierwszy semestr działalności

6 lutego 2010 r. zakończy się pierwszy semestr działalności Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Łącznie do grup: Odkrywców, Poszukiwaczy i Młodych Naukowców należy 490 małych żaków.

Powołana 1 czerwca 2009 r. jednostka dydaktyczna UŚ od początku istnienia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uniwersytet Śląski Dzieci budzi pasje naukowe wśród najmłodszych.

Ostatnie zajęcia dla studentów będą miały miejsce w Instytucie Fizyki UŚ. Odkrywcom dr Andrzej Boczarowski opowie o powstaniu wszechświata, a Poszukiwacze dowiedzą się, jak powstał człowiek. Młodych Naukowców dr Andrzej Kędziorski zabierze w świat „sekretów widzenia”, próbując m.in. wpłynąć siłą woli na ruch obserwowanego obiektu. Trwają zapisy na drugi semestr.