Uczniowie szkoły podstawowej z wizytą na Uniwersytecie Śląskim

Zdjęcie: rektora Uniwersytetu Śląskiego

W środę 4 maja 2016 roku Uniwersytet Śląski gościć będzie uczniów Szkoły Podstawowej nr 40 im. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej. Uczelnię odwiedzą najlepsi uczniowie piątych i szóstych klas, dla których wizyta będzie okazją do poznania uczelni, tradycji i zwyczajów akademickich oraz udziału w przygotowanych z myślą o nich zajęciach. Dla wielu z nich będzie to pierwszy kontakt z uniwersytetem i środowiskiem akademickim.

W rektoracie Uniwersytetu Śląskiego młodzież wraz z opiekunami powita prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. prof. UŚ Mirosław Nakonieczny. W programie wizyty przewidziano również warsztaty dziennikarskie, zajęcia edukacyjne oraz zwiedzanie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej.

Podopieczni szkoły będą mogli zobaczyć interaktywną wystawę poświęconą akustyce – „Autostrada Dźwięku”, wezmą również udział w przygotowanych dla nich zajęciach z biologii, które poprowadzi dr hab. Agnieszka Babczyńska – dyrektor Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem. Podczas zajęć z dziennikarstwa telewizyjnego młodzi ludzie będą oswajać się z pracą przed kamerą oraz poznawać narzędzia i techniki montażu materiału filmowego. Warsztaty poprowadzą członkowie redakcji telewizji internetowej UŚ. Pobyt zakończy się zwiedzaniem Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej – wspólnej biblioteki Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.