facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

„Uczeń z przyszłością”

3 oraz 4 kwietnia 2014 r. na Wydziale Prawa i Administracji UŚ oraz w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się nowe przedsięwzięcie Uniwersytetu Śląskiego pn. „Uczeń z przyszłością”. Inicjatywa powstała z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych. Będą oni mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli świata biznesu, kultury i nauki. Program wydarzenia obejmuje również spotkania z doradcą zawodowym oraz prezentacje oferty edukacyjnej UŚ.

W inauguracji przedsięwzięcia udział wezmą śląski kurator oświaty mgr Stanisław Faber oraz prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.

Program

Zapisów na poszczególne warsztaty można dokonywać do 31 marca 2014 r., wysyłając zgłoszenia na adres dlaszkol@us.edu.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. W treści należy uwzględnić następujące informacje:

  • temat warsztatów,
  • termin warsztatów (data i godzina),
  • imię i nazwisko ucznia,
  • nazwa szkoły.
     

Wydarzenie zostało objęte patronatem przez rzecznika praw obywatelskich dr hab. Irenę Lipowicz, JM Rektora UŚ prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia oraz śląskiego kuratora oświaty mgr. Stanisława Fabera.


O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Licealiści na Uniwersytecie Śląskim szukają ścieżki do kariery”. (03.04.2014)

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.