Uczczenie minutą ciszy ofiar tragicznego wypadku na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego Mateusz Witek zwrócili się z prośbą do społeczności akademickiej o uczczenie minutą ciszy ofiar tragicznego wypadku na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy w nocy z 14 na 15 października 2015 r.

W akcie solidarności ze studentami UTP w Bydgoszczy, rodzinami poszkodowanych oraz ich bliskimi pamięć ofiar tragicznego wydarzenia uczczona zostanie we wtorek 20 października 2015 r. o godzinie 12.00 symboliczną minutą ciszy.

Szanowni Państwo,

zwracamy się do Państwa z prośbą o uczczenie minutą ciszy ofiar tragicznego wypadku, który miał miejsce na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy w nocy z 14 na 15 października br.

Prosimy wszystkich członków społeczności akademickiej naszego Uniwersytetu,  by we wtorek 20 października o godzinie 12:00 uczcili symboliczną minutą ciszy śp. Paulinę Tomasik oraz śp. Pawła Garachowa w akcie solidarności ze studentami UTP w Bydgoszczy, rodzinami poszkodowanych oraz ich bliskimi. Tym samym okażemy wsparcie tym osobom, które nadal są hospitalizowane po zdarzeniach z ubiegłego tygodnia, mając nadzieję na ich szybki powrót do zdrowia.

Udział Państwa w jutrzejszym uczczeniu pamięci ofiar będzie świadectwem naszej jedności wobec tragedii, która dotknęła wspólnotę akademicką w Polsce.

prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś
Rektor Uniwersytetu Śląskiego