Tydzień Solidarności z Ludami Zmagającymi się z Rasizmem i Dyskryminacją Rasową

22.03.2016 - 17:04, aktualizacja 22.03.2016 - 17:04
Redakcja: admin

W ramach obchodów Tygodnia Solidarności z Ludami Zmagającymi się z Rasizmem i Dyskryminacją Rasową od 21 do 31 marca 2016 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbywać będą się tematyczne wystawy i warsztaty. Tydzień Solidarności rozpoczyna Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową, który obchodzony jest 21 marca. Każdego roku akcja odbywa się pod innym hasłem, w tym roku jest to „siła w różnorodności”.

Wystawę plakatów antyrasistowskich przygotował Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego. Poprzez ekspozycję przyłączył się do grupy ponad 560 europejskich organizacji podejmujących działania w Europejskim Tygodniu Akcji przeciwko Rasizmowi, koordynowanym przez UNITED for Intercultural Action. Wystawa prezentuje plakaty opublikowane przez tę organizację w ciągu ostatnich 15 lat, a celem ekspozycji jest wzbudzenie refleksji oraz budowanie świadomości społecznej w obszarze działań antydyskryminacyjnych.

W Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej będzie można zobaczyć również wystawę „Siła różnorodności przeciw rasizmowi – w zbiorach CINiB-y”. Wyboru prac i ich opracowania dokonał pracownik CINiBA Tomasz Zięba.

Program obchodów Tygodnia Solidarności z Ludami Zmagającymi się z Rasizmem i Dyskryminacją Rasową obejmuje także warsztaty prowadzone przez pracowników biblioteki. Jadwiga Witek i Tomasz Zięba przedstawią uczestnikom metody oceny wartości informacji znalezionych w internecie. Warsztaty, na które wstęp jest wolny, odbywać się będą 23 marca (od godz. 8.00 do 9.30) oraz 31 marca (od godz. 12.00 do 13.30) w sali dydaktycznej CINiBA.

Szczegółowe informacje i program dostępne są na stronie: www.ciniba.edu.pl