facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Turniej „EduEsportCup” na Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE 2017

czarna grafika z napisem Edu Eport Cup #2 Śląski Festiwal Nauki 2017

Jedną z atrakcji tegorocznego Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2017 będzie m.in. strefa e-sportu, w której odbędą się finałowe rozgrywki Mistrzostw Śląska Szkół. Wydarzenie adresowane jest zarówno dla profesjonalnych graczy, jak i amatorów. II edycja „EduEsportCup” stanie się okazją do wyjaśnienia zasad gry Counter Strike i promowania pozytywnych aspektów e-sportu.

Eliminacje odbędą się dwuetapowo. Najpierw o play-offy powalczą uczniowie liceów i techników (10–11 listopada), a następnie studenci (17–18 listopada). Wyłonione w kwalifikacjach najlepsze drużyny zagrają w turnieju głównym podczas Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2017 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Do 15 listopada potrwa nabór zgłoszeń drużyn reprezentujących śląskie uczelnie. Karta zgłoszeniowa oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.eduesports.pl.