facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Trzecie Polsko-Francuskie Forum Nauki i Innowacji

6 czerwca 2017 roku o godz. 9.30 w Pałacu Staszica w Warszawie rozpocznie się Trzecie Polsko-Francuskie Forum Nauki i Innowacji, w którym udział wezmą przedstawiciele uczelni, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także polskich i francuskich zespołów zaangażowanych w innowacyjne projekty badawcze.

Spotkanie podzielone zostanie na dwie części: sesję plenarną poświęconą wyzwaniom i strategiom rozwoju francusko-polskiej współpracy naukowej oraz dwie sesje tematyczne dotyczące współpracy naukowej w ramach programu Polonium oraz promocji badań i wspierania rozwoju innowacji.

Trzecia edycja Forum Nauki i Innowacji odbędzie się w ramach obchodów 60. rocznicy współpracy naukowej Polskiej Akademii Nauk oraz Centre National de la Recherche Scientifique (Krajowego Centrum Badań Naukowych) i ma na celu zaprezentowanie francusko-polskiej współpracy w dziedzinie badań i innowacji i przedstawienie perspektyw oferowanych przez europejski program ramowy Horizon 2020.

W spotkaniu udział wezmą m.in. prorektor ds. badań naukowych prof. zw. dr hab. Andrzej Noras, prof. Jean-Pierre Bourguignon – dyrektor European Research Council, Aleksander Bobko – sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Organizatorami wydarzenia są Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce oraz polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Szczegółowe informacje i program dostępne są na stronie Forum.

plakat Polsko-Francuskie Forum Nauki i Innowacji

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.