Trzecia edycja akcji „Uniwersytet pomaga”

Do 16 grudnia 2013 roku na Uniwersytecie Śląskim prowadzona będzie zbiórka darów rzeczowych i pieniędzy na rzecz zwierząt. Dary można składać do koszy, a pieniądze do puszek znajdujących przy portierniach wydziałów Uniwersytetu Śląskiego oraz Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej.

Zbiórka organizowana jest na rzecz:

• Przytuliska dla koni i innych zwierząt – Komitet Pomocy dla Zwierząt „Przystań Ocalenie”,
  • Społecznego Schroniska dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu, prowadzonego przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „Fauna”,
  • Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! Katowice,
  • Zespołu Schronisk dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu,
  • Stowarzyszenia Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt „Cichy kąt”.

Potrzebne są: sucha i mokra karma dla psów i kotów, ryż i makaron, obroże i smycze – skórzane, parciane (nowe i używane), koce, pledy, poszwy, kołdry, prześcieradła i poszewki (nowe i używane). Zebrane fundusze pieniężne zostaną przeznaczone na leki, budy oraz ocieplenia bud i klatek.

W zbiórce pomagają licea Uniwersytetu Śląskiego: III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach, IV LO im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach oraz klasy Uniwersytetu Śląskiego prowadzone przez III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie, I LO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie i II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu.