facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Trzeci plenerowy pokaz filmowy

kino plenerowe

19 września 2011 r. o godz. 19.00 na deptaku przed budynkiem rektoratu UŚ (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się trzeci plenerowy pokaz filmowy studentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ. W wydarzeniu udział wezmą uczestnicy XXXIV Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

W ramach kina plenerowego zostaną zaprezentowane filmy:

„Zaćmienie” w reżyserii Pawła Maślony.

Po śmierci matki Adam jest zmuszony zaopiekować się swoim schorowanym ojcem. Chcąc uwolnić się od niewygodnego obowiązku, podejmuje decyzję, której skutków nie przewidział.

„Marysina Polana” w reżyserii Grzegorza Zaricznego.

Na rozległym górskim zboczu gdzieś nad lasem wydobywa się dym. To bacówka. Aby do niej dojechać, trzeba minąć dawno już nieczynne polsko-słowackie przejście graniczne i skręcić głęboko w las. W bacówce mieszka czterech mężczyzn. Przez ponad pół roku, od maja do października, skazani są wyłącznie na swoją obecność. Każdego dnia muszą wypaść i wydoić 400 owiec. Kolejne dni pracy zbliżają ich do siebie i sprawiają, że zaczynają się przed sobą otwierać. Choć każdy z nich jest w innym wieku i w innym momencie życia, to jeden temat szczególnie ich łączy: kobiety.

„Twist & Blood” w reżyserii Jakuba Czekaja.

Jedenastoletni chłopiec o ksywie Brzucho jest pośmiewiskiem wśród swoich rówieśników. Rodzice za wszelką cenę chcą go zmienić, odchudzić. Brzucho ma jednak swój sposób na rozładowanie negatywnych emocji, to tajemnica. Z czasem zdradzi ją przyjaciółce, w której się podkochuje...

 

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.