Od 19 do 21 kwietnia 2012 r. w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Theater – Drama – Gesellschaft. Die heutige Perzeption des Werkes von Bertolt Brecht” („Teatr – Dramat –Społeczeństwo. Dzisiejsza percepcja dzieła Bertolta Brechta”).

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego.

Konferencja współfinansowana jest przez: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Bertolt Brecht-Archiv, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej/Stiftung der Deutsch-Polnischen Zusammenarbeit, Uniwersytet Śląski oraz Stowarzyszenie im. Wilhelma Szewczyka.