Otwarte seminaria naukowe pt. „»Teren« terenu”

Zakład Teorii i Historii Kultury Uniwersytetu Śląskiego organizuje otwarte seminaria pt. „»Teren« terenu”. Cykl zostanie zainaugurowany spotkaniem poświęconym „Refleksjom na temat badań terenowych w Maroku” Paula Rabinowa. Książka wzbudziła wiele kontrowersji, uznawana jest za jeden z tekstów przełomowych dla antropologii końca XX wieku, podstawowy dla zrozumienia „antropologii refleksyjnej”, „antropologii współczesności”, a nawet zwrotu performatywnego w humanistyce. Podczas spotkania rozważany będzie także model prowadzenia badań terenowych wpisany w książkę Rabinowa.

Seminarium odbędzie się 7 maja 2014 r. o godz. 12.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (plac Sejmu Śląskiego 1).