facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

Wydział Nauk Społecznych

Promocja publikacji pracowników Instytutu Historii UŚ

We wtorek 27 stycznia 2015 r. w sali Rady Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się spotkanie promujące publikacje pracowników Instytutu Historii. Podczas spotkania, które rozpocznie się o godz. 13.00, zaprezentowanych zostanie ponad dwadzieścia publikacji z lat 2013–2014.

Wykład otwarty dr. Michała Lubiny

19 stycznia 2015 r. o godz. 11.00 w sali Rady Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się gościnny wykład otwarty dr. Michała Lubiny pt. „Niedźwiedź w cieniu smoka. Rosja–Chiny 1991–2014”.

Seminarium interdyscyplinarne z cyklu „Problem granic poznania w filozofii i nauce”

W środę 14 stycznia 2015 r. o godz. 15.30 w sali sympozjalnej nr 3 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Granice poznania w filozofii i nauce” organizowane przez Instytut Filozofii oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Wykład zatytułowany „Niezupełność, niesprzeczność, nierozstrzygalność" wygłosi dr hab. Tomasz Połacik z Zakładu Logiki Matematycznej Instytutu Matematyki UŚ.

Konferencja pt. „Wpływ religii na współczesne stosunki międzynarodowe”

W piątek 12 grudnia 2014 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się konferencja pt. „Wpływ religii na współczesne stosunki międzynarodowe”. Studenci i doktoranci z całej Polski dyskutować będą m.in. na temat wpływu różnych religii na kwestie polityczne, prawne czy gospodarcze w państwach, a także na politykę zagraniczną. Organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych.

Program konferencji

Debata pt. „Bezpieczeństwo Polski na początku drugiej dekady XXI wieku – problemy i wyzwania”

11 grudnia 2014 roku o godz. 10.00 na Wydziale Nauk Społecznych UŚ (Katowice, ul. Bankowa 11, sala sympozjalna I) odbędzie się debata pt. „Bezpieczeństwo Polski na początku drugiej dekady XXI wieku – problemy i wyzwania”. Zaproszeni eksperci nie tylko będą dokonywać diagnozy polskiego bezpieczeństwa, ale także – poprzez analizę uwarunkowań wewnętrznych i zewnętrznych – wypracowywać propozycje przeciwdziałania pojawiającym się zagrożeniom.

Seminarium interdyscyplinarne z cyklu „Problem granic poznania w filozofii i nauce”

W środę 3 grudnia 2014 r. o godz. 15.30 w sali sympozjalnej III na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11, IV piętro) wykład pt. „Między rozumem a intuicją – granice poznania w muzyce sakralne” wygłosi prof. zw. dr hab. Julian Gembalski z Katedry Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Debata kandydatów na stanowisko prezydenta Katowic

Zakład Badań nad Zachowaniami Politycznymi przy Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wraz ze studentami kierunku doradztwo polityczne i publiczne organizują debatę kandydatów na stanowisko prezydenta Katowic. Debata odbędzie się 12 listopada 2014 r. o godz. 13.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ (Katowice, ul. Bankowa 11, I piętro).

Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Śląskiego organizuje spotkanie autorskie z red. Rafałem Ziemkiewiczem na temat jego najnowszej książki pt. „Jakie piękne samobójstwo”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 13 listopada 2014 r. o godz. 17.30 na Wydziale Nauk Społecznych (Katowice, ul. Bankowa 11).

Po spotkaniu będzie można uzyskać autograf autora. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wykład prof. Grzegorza Kołodki

W czwartek 13 listopada 2014 r. o godz. 13.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) odbędzie się wykład prof. dr. hab. Grzegorza Kołodki pt. „Ćwierćwiecze transformacji i co dalej?”. Spotkanie poprowadzi Mateusz Witek, przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego.

Wykład ma charakter otwarty. Spotkanie skierowane jest do wszystkich studentów, pracowników i absolwentów uczelni.

Dzień Campus France w Polsce

Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencja Campus France organizują „Dni Campus France w Polsce – Studia we Francji”. Spotkania odbywać się będą od 4 do 7 listopada 2014 r. w ośmiu miastach w Polce. Adresowane są do osób zainteresowanych studiami we Francji, stypendiami rządu francuskiego, podwójnymi dyplomami francusko-polskimi oraz nauką języka francuskiego w Polsce.

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2015
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.