facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

Wydział Nauk Społecznych

Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 na Wydziale Nauk Społecznych

6 października 2015 r. o godz. 10.00 odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2015/2016 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11). W programie zaplanowano m.in. otwarcie uroczystości przez dziekana Wydziału prof. zw. dr. hab. Wiesława Kaczanowicza, immatrykulację studentów, wystąpienie przedstawiciela Samorządu Studenckiego WNS. Wykład inauguracyjny pt. „Wiek XX” wygłosi dr hab.

Inauguracja roku szkolnego IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stanisława Maczka

1 września 2015 r. o godz. 10.00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) odbędzie się uroczystość inauguracji roku szkolnego IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stanisława Maczka, działającego pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykład inauguracyjny wygłosi prof. zw. dr hab.

Nabór na Kwalifikacyjne Podyplomowe Studia Pedagogiczno-Dydaktyczne w zakresie nauk humanistycznych i społecznych

Trwa nabór na Kwalifikacyjne Podyplomowe Studia Pedagogiczno-Dydaktyczne w zakresie nauk humanistycznych i społecznych prowadzone na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Studia trwają trzy semestry. Ukończenie uprawnia do nauczania we wszystkich typach szkół zgodnych z ukończonym przez słuchacza kierunkiem studiów. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i soboty. Cena za cały kurs wynosi 3200 zł.

Informacja:

Konferencja pt. „Film i Filozofia”

30 maja 2015 r. w sali Rady Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) odbędzie się ogólnopolska konferencja studentów i doktorantów pt. „Film i Filozofia”. Spotkanie będzie okazją do omówienia zagadnień metodologicznych oraz analizy konkretnych przykładów przenikania się filmu i filozofii.

Seminarium organizowane jest przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Śląskiego.

Data konferencji: 
30 Maj 2015 09:00 - 19:00

Konferencja pt. „Film i Filozofia”

30 maja 2015 r. w sali Rady Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) odbędzie się ogólnopolska konferencja studentów i doktorantów pt. „Film i Filozofia”. Spotkanie będzie okazją do omówienia zagadnień metodologicznych oraz analizy konkretnych przykładów przenikania się filmu i filozofii.

Seminarium organizowane jest przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Śląskiego.

Szkolenie „Personalny Biznes Plan”

W piątek 29 maja 2015 r. o godz. 12.00 w sali Rady Wydziału na Wydziale Nauk Społecznych UŚ odbędzie się szkolenie pt. „Personalny Biznes Plan”. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak budować własny plan kariery i konsekwentnie go realizować, a trenerzy pomogą im wyznaczyć główne cele zawodowe oraz drogi ich realizacji. Warsztaty poprowadzą Maciej Urbański (przedsiębiorca, właściciel serwisu bemygo.com) oraz Ewa Wilmanowicz (personal brander i trener wystąpień publicznych z Instytutu Inspiracji).

Seminarium interdyscyplinarne z cyklu „Problem granic poznania w filozofii i nauce”

27 maja 2015 roku o godz. 15.30 w sali sympozjalnej III na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11, IV piętro) odbędzie się szóste spotkanie w ramach XIII edycji interdyscyplinarnego seminarium „Problem granic w filozofii i nauce”. Tym razem wykład pt. „Konferencje Smoleńskie – forum dla przedstawienia wyników interdyscyplinarnych badań dotyczących »Katastrofy Smoleńskiej«” wygłosi prof. dr hab. Andrzej Wiśniewski z Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Nepalu

Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego organizowana jest zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z prowincji Mustang w Nepalu, których rodziny zostały poszkodowane w wyniku niedawnego trzęsienia ziemi. Osoby zainteresowane wsparciem akcji, proszone są o składanie materiałów w oznaczonym pudełku przy wydziałowej portierni. Zbiórka potrwa do 31 maja 2015 r.

Szkolenie z protokołu dyplomatycznego i ceremoniału państwowego obowiązującego w Chinach

W ramach Tygodnia Kultury Wschodu z Katowic do Pekinu, organizowanego przez  Uniwersytet Śląski oraz firmę Only1 Fight Corporation Ltd., 29 maja 2015 roku od godz. 13.00 do 14.30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11, IV piętro, sala sympozjalna III) odbywać się będzie szkolenie z protokołu dyplomatycznego i ceremoniału państwowego obowiązującego w Chinach.

Ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Broń nuklearna w globalnym kompleksie bezpieczeństwa”

miejsce konferencji: 
Katowice

14 maja 2015 roku od godz. 9.40 w sali Rady Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Broń nuklearna w globalnym kompleksie bezpieczeństwa”.

Sesja podzielona została na trzy panele:

  • „Federacja Rosyjska”,
  • „Kwestie bezpieczeństwa”,
  • „Bliski i Daleki Wschód”.
     

Ponadto w programie wydarzenia zaplanowano wręczenie nagród uczestnikom konkursu Małe Diploma.

Data konferencji: 
14 Maj 2015 09:30 - 16:00

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2015
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.