facebook twitter instagram issuu linkedin google+ youtube ustv

Wydział Nauk Społecznych

Zapomniane karty historii

Początki regionu przemysłowego nazwanego Zagłębiem Dąbrowskim sięgają XIX stulecia. Dwa wieki to niewiele, zdawać by się więc mogło, że w historii tej ziemi nie powinno być miejsca na białe plamy czy nieodkryte tajemnice.

Piknik Historyków Sztuki

6 czerwca 2016 roku od godz. 12.00 do 16.00 w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” (Chorzów, ul. Parkowa 25) odbywać się będzie pierwsza edycja Pikniku Historyków Sztuki.

W programie:

Kolejna edycja Podyplomowych Kwalifikacyjnych Studiów Historycznych

Trwa nabór do kolejnej edycji Podyplomowych Kwalifikacyjnych Studiów Historycznych, które rozpoczną się we wrześniu 2016 roku i są adresowane do absolwentów studiów licencjackich lub magisterskich. Podyplomowe Kwalifikacyjne Studia Historyczne to szansa, by w najkrótszym czasie uzyskać uprawnienie do nauczania historii oraz historii i społeczeństwa we wszystkich typach szkół. Zajęcia odbywają się w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11) raz w tygodniu (w piątki). Plan zajęć uwzględnia przerwę podczas ferii świątecznych i zimowych.

Spotkanie z Wojciechem Szymańskim

24 maja 2016 roku o godz. 11.00 w sali sympozjalnej Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się spotkanie z Wojciechem Szymańskim, korespondentem Polskiego Radia w Berlinie. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego.

Kolejny wykład w ramach cyklu „Problem granic w filozofii i nauce”

25 maja 2016 roku o godz. 15.30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach XV edycji seminarium „Problem granic w filozofii i nauce”. Wykład pt. „Anatomia talentu” wygłosi prof. dr hab. Andrzej Szarek z Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Rekrutacja na specjalność kariery europejskie w administracji i biznesie

Logo: wiele wyborów, jeden Uniwersytet

Rozpoczyna się rekrutacja na specjalność kariery europejskie w administracji i biznesie – międzynarodowe studia II stopnia (tzw. magisterskie), która prowadzona jest na kierunku socjologia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach we współpracy z Instytutem Studiów Politycznych w Lille we Francji.

Konferencja „Liberalizm w Polsce. Historia i współczesność idei”

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii w Katowicach, KoLiber Katowice oraz Koło Naukowe Politologów Uniwersytetu Śląskiego organizują ogólnopolską konferencję naukową pt. „Liberalizm w Polsce. Historia i współczesność idei”. Spotkanie rozpocznie się 11 maja 2016 roku o godz. 9.00 na Wydziale Nauk Społecznych UŚ w sali Rady Wydziału. Wstęp jest wolny.

Program konferencji (dokument pdf) 

Kolejny wykład w ramach cyklu „Problem granic w filozofii i nauce”

11 maja 2016 roku o godz. 15.30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach XV edycji seminarium „Problem granic w filozofii i nauce”. Wykład pt. „Detekcja fal grawitacyjnych – kolejna granica przekroczona” wygłosi prof. dr hab. Marek Biesiada z Zakładu Astrofizyki i Kosmologii Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Projekt „Studia… i co dalej?” na Wydziale Nauk Społecznych

Grafika z napisem "Level up"

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego wraz z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości organizują cykl spotkań przeznaczonych dla osób, które niebawem skończą studia. Szkolenia w ramach projektu „Studia… i co dalej?” tym razem adresowane są do studentów Wydziału Nauk Społecznych. Projekt obejmuje:

Konferencja pt. „95 lat refleksji nad Powstaniami Śląskimi..."

Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Powstań Śląskich oraz Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego organizują konferencję pt. „95 lat refleksji nad Powstaniami Śląskimi. Fakty a pamięć – prolog do obchodów 100-lecia Powstań Śląskich”. Obrady odbędą się 28 kwietnia 2016 roku o godz. 10.00 w sali audytoryjnej Muzeum Śląskiego w Katowicach (ul. T. Dobrowolskiego 1).

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2016
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.