facebook twitter instagram issuu linkedin google+ youtube ustv

Wydział Nauk Społecznych

Kolejna edycja Podyplomowych Kwalifikacyjnych Studiów Historycznych

Trwa nabór do kolejnej edycji Podyplomowych Kwalifikacyjnych Studiów Historycznych, które rozpoczną się we wrześniu 2016 roku i są adresowane do absolwentów studiów licencjackich lub magisterskich. Podyplomowe Kwalifikacyjne Studia Historyczne to szansa, by w najkrótszym czasie uzyskać uprawnienie do nauczania historii oraz historii i społeczeństwa we wszystkich typach szkół. Zajęcia odbywają się w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 11) raz w tygodniu (w piątki). Plan zajęć uwzględnia przerwę podczas ferii świątecznych i zimowych.

Spotkanie z Wojciechem Szymańskim

24 maja 2016 roku o godz. 11.00 w sali sympozjalnej Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się spotkanie z Wojciechem Szymańskim, korespondentem Polskiego Radia w Berlinie. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego.

Kolejny wykład w ramach cyklu „Problem granic w filozofii i nauce”

25 maja 2016 roku o godz. 15.30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach XV edycji seminarium „Problem granic w filozofii i nauce”. Wykład pt. „Anatomia talentu” wygłosi prof. dr hab. Andrzej Szarek z Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Rekrutacja na specjalność kariery europejskie w administracji i biznesie

Logo: wiele wyborów, jeden Uniwersytet

Rozpoczyna się rekrutacja na specjalność kariery europejskie w administracji i biznesie – międzynarodowe studia II stopnia (tzw. Magisterskie), która prowadzona jest na kierunku socjologia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach we współpracy z Instytutem Studiów Politycznych w Lille we Francji.

Konferencja „Liberalizm w Polsce. Historia i współczesność idei”

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii w Katowicach, KoLiber Katowice oraz Koło Naukowe Politologów Uniwersytetu Śląskiego organizują ogólnopolską konferencję naukową pt. „Liberalizm w Polsce. Historia i współczesność idei”. Spotkanie rozpocznie się 11 maja 2016 roku o godz. 9.00 na Wydziale Nauk Społecznych UŚ w sali Rady Wydziału. Wstęp jest wolny.

Program konferencji (dokument pdf) 

Kolejny wykład w ramach cyklu „Problem granic w filozofii i nauce”

11 maja 2016 roku o godz. 15.30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach XV edycji seminarium „Problem granic w filozofii i nauce”. Wykład pt. „Detekcja fal grawitacyjnych – kolejna granica przekroczona” wygłosi prof. dr hab. Marek Biesiada z Zakładu Astrofizyki i Kosmologii Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Projekt „Studia… i co dalej?” na Wydziale Nauk Społecznych

Grafika z napisem "Level up"

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego wraz z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości organizują cykl spotkań przeznaczonych dla osób, które niebawem skończą studia. Szkolenia w ramach projektu „Studia… i co dalej?” tym razem adresowane są do studentów Wydziału Nauk Społecznych. Projekt obejmuje:

Konferencja pt. „95 lat refleksji nad Powstaniami Śląskimi..."

Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Powstań Śląskich oraz Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego organizują konferencję pt. „95 lat refleksji nad Powstaniami Śląskimi. Fakty a pamięć – prolog do obchodów 100-lecia Powstań Śląskich”. Obrady odbędą się 28 kwietnia 2016 roku o godz. 10.00 w sali audytoryjnej Muzeum Śląskiego w Katowicach (ul. T. Dobrowolskiego 1).

O wspinaniu się na drabinę władzy, czyli William Shakespeare w Katowicach

Logo Wydziału Nauk Społecznych UŚ

W poniedziałek 11 kwietnia 2016 roku na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się spotkanie w ramach cyklu „Lectio classica”. Tematem seminarium będzie twórczość Williama Shakespeare’a, podczas spotkania czytane będą fragmenty dramatu „Król Ryszard III” w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka, a wykład wprowadzający do dyskusji wygłosi Piotr Zaczkowski. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 w sali 338. 

Dzień otwarty Instytutu Historii

Logo Instytutu Historii UŚ

We wtorek 26 kwietnia 2016 roku na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się dzień otwarty Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego. Program wydarzenia obejmuje prelekcję dr hab. Agaty Kluczek pt. „Symbolika początków Rzymu w starożytnej ikonografii monetarnej” oraz wykład dr. Tomasza Kałuskiego pt. „Pieczęcie i herby we wspólnotach zakonnych na przykładzie opactwa cystersów w Lubiążu (XIII–XIX w.)”, a także prezentację przygotowaną przez Studenckie Koło Naukowe Historyków.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2016
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.