facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

Wydział Nauk Społecznych

Kolejny wykład w ramach XIII edycji interdyscyplinarnego seminarium „Problem granic w filozofii i nauce”

29 kwietnia 2015 roku o godz. 15.30 w sali sympozjalnej nr 3 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11, IV piętro) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach XIII edycji interdyscyplinarnego seminarium „Problem granic w filozofii i nauce”. Tym razem wykład „Teologia: zadomowiona roślina egzotyczna w swojskim ogrodzie nauk. Granice teologii jako dyscypliny pośród współczesnych nauk” wygłosi ks. dr hab. Jacek Kempa z Zakładu Teologii Dogmatycznej Uniwersytetu Śląskiego.

 

I Śląskoznawcza Konferencja Naukowa

Studenckie Śląskoznawcze Koło Naukowe „Sodalitas Silesiana” organizuje I Śląskoznawczą Konferencję Naukową pt. „Śląsk wczoraj, dziś i jutro”. Seminarium odbędzie się 20 kwietnia 2015 roku w sali Rady Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11, I piętro).

Data konferencji: 
20 Kwiecień 2015 10:00 - 16:00

Kariery europejskie w administracji i biznesie – nowa specjalność na Uniwersytecie Śląskim

Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach we współpracy z Instytutem Studiów Politycznych w Lille we Francji została utworzona nowa specjalność kariery europejskie w administracji i biznesie, która będzie prowadzona na kierunku socjologia (studia stacjonarne II stopnia).

Wykład pt. „Filozofia polityczna wobec Szoah” prof. dr. hab. Pawła Śpiewaka

24 kwietnia 2015 roku o godz. 12.15 w sali sympozjalnej 1 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się spotkanie z dyrektorem Żydowskiego Instytutu Historycznego prof. dr. hab. Pawłem Śpiewakiem, który wygłosi prelekcję pt. „Filozofia polityczna wobec Szoah”.

„Konkurs wiedzy o konfliktach zbrojnych po 1945 roku”

16 kwietnia 2015 roku o godz. 11.30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się „Konkurs wiedzy o konfliktach zbrojnych po 1945 roku”, który jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa śląskiego. Każdą szkołę reprezentować może maksymalnie 10 uczestników.

Seminarium interdyscyplinarne z cyklu „Problem granic poznania w filozofii i nauce”

W środę 15 kwietnia 2015 r. o godz. 15.30 w sali sympozjalnej nr 3 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11, IV piętro) odbędzie się trzecie spotkanie 13. edycji cyklu „Granice poznania w filozofii i nauce” organizowane przez Instytut Filozofii oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Wykład zatytułowany „Kipiący pomysłami i pełen sił, czy zbyt stary, słaby i mały? Plakat współczesny” wygłosi dr hab.

Konferencja pt. „W kalejdoskopie stylów życia współczesnych Polaków”

Koło Naukowe Socjologów Uniwersytetu Śląskiego organizuje ogólnopolską interdyscyplinarną konferencję naukową pt. „W kalejdoskopie stylów życia współczesnych Polaków”, która odbędzie się w ramach X Dni Socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego 20 i 21 kwietnia 2015 r. (w sali sympozjalnej II). Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do dialogu i wymiany poglądów na temat wielości i różnorodności stylów życia Polaków. W programie wydarzenia przewidziano panele tematyczne, które zostaną uzupełnione o dyskusje oraz wystąpienia zaproszonych gości.

JE Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler gościem Uniwersytetu Śląskiego

W poniedziałek 20 kwietnia 2015 roku gościem Uniwersytetu Śląskiego będzie JE Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler. Gościa podejmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Spotkanie odbędzie się o godz. 13.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego i będzie stanowić okazję do rozmów na temat dalszego rozwoju współpracy pomiędzy uczelnią a Ambasadą Francji w Polsce.

Spotkanie nt. „Historia filozofii opowiedziana po śląsku”

26 marca 2015 r. o godz. 13.00 w sali Rady Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się spotkanie nt. „Historia filozofii opowiedziana po śląsku”, w którym udział wezmą: dr Marcin Kik, dr hab. prof. UŚ Zbigniew Kadłubek z Katedry Literatury Porównawczej UŚ oraz dr hab. Jacek Surzyn z Zakładu Teorii Polityki i Myśli Politycznej UŚ.

Seminarium interdyscyplinarne z cyklu „Problem granic poznania w filozofii i nauce”

W środę 18 marca 2015 r. o godz. 15.30 w sali sympozjalnej nr 3 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11, IV piętro) odbędzie się drugie spotkanie 13. edycji cyklu „Granice poznania w filozofii i nauce” organizowane przez Instytut Filozofii oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Wykład zatytułowany „Granice tolerancji.

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2015
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.