facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

Wydział Nauk Społecznych

Konferencja pt. „Wpływ religii na współczesne stosunki międzynarodowe”

W piątek 12 grudnia 2014 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się konferencja pt. „Wpływ religii na współczesne stosunki międzynarodowe”. Studenci i doktoranci z całej Polski dyskutować będą m.in. na temat wpływu różnych religii na kwestie polityczne, prawne czy gospodarcze w państwach, a także na politykę zagraniczną. Organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych.

Program konferencji

Debata pt. „Bezpieczeństwo Polski na początku drugiej dekady XXI wieku – problemy i wyzwania”

11 grudnia 2014 roku o godz. 10.00 na Wydziale Nauk Społecznych UŚ (Katowice, ul. Bankowa 11, sala sympozjalna I) odbędzie się debata pt. „Bezpieczeństwo Polski na początku drugiej dekady XXI wieku – problemy i wyzwania”. Zaproszeni eksperci nie tylko będą dokonywać diagnozy polskiego bezpieczeństwa, ale także – poprzez analizę uwarunkowań wewnętrznych i zewnętrznych – wypracowywać propozycje przeciwdziałania pojawiającym się zagrożeniom.

Seminarium interdyscyplinarne z cyklu „Problem granic poznania w filozofii i nauce”

W środę 3 grudnia 2014 r. o godz. 15.30 w sali sympozjalnej III na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11, IV piętro) wykład pt. „Między rozumem a intuicją – granice poznania w muzyce sakralne” wygłosi prof. zw. dr hab. Julian Gembalski z Katedry Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Debata kandydatów na stanowisko prezydenta Katowic

Zakład Badań nad Zachowaniami Politycznymi przy Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wraz ze studentami kierunku doradztwo polityczne i publiczne organizują debatę kandydatów na stanowisko prezydenta Katowic. Debata odbędzie się 12 listopada 2014 r. o godz. 13.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ (Katowice, ul. Bankowa 11, I piętro).

Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Śląskiego organizuje spotkanie autorskie z red. Rafałem Ziemkiewiczem na temat jego najnowszej książki pt. „Jakie piękne samobójstwo”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 13 listopada 2014 r. o godz. 17.30 na Wydziale Nauk Społecznych (Katowice, ul. Bankowa 11).

Po spotkaniu będzie można uzyskać autograf autora. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wykład prof. Grzegorza Kołodki

W czwartek 13 listopada 2014 r. o godz. 13.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) odbędzie się wykład prof. dr. hab. Grzegorza Kołodki pt. „Ćwierćwiecze transformacji i co dalej?”. Spotkanie poprowadzi Mateusz Witek, przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego.

Wykład ma charakter otwarty. Spotkanie skierowane jest do wszystkich studentów, pracowników i absolwentów uczelni.

Dzień Campus France w Polsce

Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencja Campus France organizują „Dni Campus France w Polsce – Studia we Francji”. Spotkania odbywać się będą od 4 do 7 listopada 2014 r. w ośmiu miastach w Polce. Adresowane są do osób zainteresowanych studiami we Francji, stypendiami rządu francuskiego, podwójnymi dyplomami francusko-polskimi oraz nauką języka francuskiego w Polsce.

Wykład otwarty gen. Romana Polko pt. „Globalna sieć terrorystyczna”

6 listopada 2014 r. w godz. 11.10–12.40 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się wykład otwarty gen. Romana Polko pt. „Globalna sieć terrorystyczna”. Roman Polko jest generałem dywizji Wojska Polskiego oraz doktorem nauk wojskowych. W czasie służby dowodził jednostką Wojsk Specjalnych GROM, uczestnicząc w misjach m.in. w b. Jugosławii, Afganistanie i Iraku. W 2007 r. pełnił również obowiązki szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Kolejna edycja cyklu spotkań „Problem granic w filozofii i nauce”

W roku akademickim 2014/2015 rozpoczęła się kolejna edycja seminariów z cyklu „Problem granic w filozofii i nauce”. Spotkania odbywają się w środy o godz. 15.30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (sala sympozjalna III, IV piętro). Najbliższe seminarium odbędzie się 12 listopada 2014 r., wykład wygłosi dr Agnieszka Woszczyk z Zakładu Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej UŚ.

Inauguracja Akademii Dyplomacji

25 października 2014 r. o godz. 10.00 w sali sympozjalnej II (3 piętro) na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) odbędzie się inauguracja zajęć w ramach Akademii Dyplomacji.

Wykład inauguracyjny pt. „Unia Europejska po Traktacie z Lizbony” wygłosi dr Jan Olbrycht, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Strona internetowa bez barier
Copyright © 2001-2014
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.