facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

Wydział Nauk Społecznych

Konferencja naukowa „Liderzy przyszłości”

3 grudnia 2015 r. o godz. 12.00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (sala Rady Wydziału) odbędzie się konferencja naukowa „Liderzy przyszłości”. Spotkanie dedykowane jest studentom Wydziału Nauk Społecznych, ze szczególnym wskazaniem na studentów Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UŚ.

Pierwsze seminarium Międzynarodowego Centrum Postępu Społecznego UŚ

19 listopada 2015 r. w sali Rady Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbyło się pierwsze seminarium Międzynarodowego Centrum Postępu Społecznego UŚ, którego tematem była „Jakość życia – uwarunkowania, kryteria, czynniki przeobrażeń”. Celem spotkania była wymiana opinii na temat jakości życia mieszkańców Europy – w wymiarze lokalnym i globalnym.

Pierwsze seminarium Międzynarodowego Centrum Postępu Społecznego UŚ

19 listopada 2015 r. o godz. 9.00 w sali Rady Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego rozpocznie się pierwsze seminarium Międzynarodowego Centrum Postępu Społecznego UŚ, którego tematem będzie „Jakość życia – uwarunkowania, kryteria, czynniki przeobrażeń”. Celem spotkania jest rozmowa i wymiana opinii na temat jakości życia mieszkańców Europy – w wymiarze lokalnym i globalnym.

Konferencja pt. „Gn. Pompejusz Wielki. Historia i tradycja”

23 i 24 listopada 2015 r. w sali Rady Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego będzie trwać konferencja naukowa pt. „Gn. Pompejusz Wielki. Historia i tradycja”. Seminarium skierowane jest do historyków zainteresowanych zagadnieniami związanymi z Gn. Pompejuszem. Spotkanie będzie kontynuacją dwóch sesji naukowych zorganizowanych w latach 2013–2014 w Lublinie, które dotyczyły problematyki związanej z L. Korneliuszem Sullą i M. Antoniuszem.

Wydarzenie organizowane jest przez Zakład Historii Starożytnej Instytutu Historii UŚ.

Data konferencji: 
23 Listopad 2015 10:00 - 24 Listopad 2015 16:00

Konferencja pt. „Gn. Pompejusz Wielki. Historia i tradycja”

23 i 24 listopada 2015 r. w sali Rady Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego będzie trwać konferencja naukowa pt. „Gn. Pompejusz Wielki. Historia i tradycja”. Seminarium skierowane jest do historyków zainteresowanych zagadnieniami związanymi z Gn. Pompejuszem. Spotkanie będzie kontynuacją dwóch sesji naukowych zorganizowanych w latach 2013–2014 w Lublinie, które dotyczyły problematyki związanej z L. Korneliuszem Sullą i M. Antoniuszem. W konferencji uczestniczyć będzie prorektor ds.

Seminarium z cyklu „Problem granic w filozofii i nauce”

W środę 4 listopada 2015 r. o godz. 15.30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11, sala sympozjalna III, IV piętro) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach XIV edycji cyklu spotkań „Problem granic w filozofii i nauce”. Wykład pt. „Poznanie czy wytwarzanie? O poznaniu naukowym jako intencjonalnym” wygłosi ks. dr hab. prof. UKSW Jan Krokos z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Organizatorami interdyscyplinarnych seminariów są Instytut Filozofii oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego.

Dzień Campus France na Uniwersytecie Śląskim

Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencja Campus France organizują „Dni Campus France w Polsce – Studia we Francji”. Spotkania odbywać się będą od 3 do 6 listopada 2015 r. w ośmiu miastach w Polsce. Adresowane są do osób zainteresowanych studiami we Francji, stypendiami rządu francuskiego, podwójnymi dyplomami francusko-polskimi oraz nauką języka francuskiego w Polsce.

XIV edycja cyklu spotkań „Problem granic w filozofii i nauce”

W roku akademickim 2015/2016 rozpoczęła się XIV edycja seminariów z cyklu „Problem granic w filozofii i nauce”. Spotkania odbywają się w środy o godz. 15.30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (sala sympozjalna III, IV piętro). Najbliższe seminarium odbędzie się 14 października 2015 r., podczas którego wykład nt. „Czy są granice poznawcze w farmakologii? – moje doświadczenie” wygłosi  prof. dr hab. Tadeusz F.

Inauguracja Akademickiego Centrum Sukcesu – AkCeS

We wtorek 6 października 2015 r. na Wydziale Nauk Społecznych UŚ odbędzie się uroczyste otwarcie Akademickiego Centrum Sukcesu (AkCeS). Centrum, które podlega Instytutowi Socjologii UŚ, powstało z inicjatywy francuskiej Agencji Uniwersyteckiej ds.

Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 na Wydziale Nauk Społecznych

6 października 2015 r. o godz. 10.00 odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2015/2016 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11). W programie zaplanowano m.in. otwarcie uroczystości przez dziekana Wydziału prof. zw. dr. hab. Wiesława Kaczanowicza, immatrykulację studentów, wystąpienie przedstawiciela Samorządu Studenckiego WNS. Wykład inauguracyjny pt. „Wiek XX” wygłosi dr hab.

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2015
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.