facebook twitter instagram issuu linkedin google+ youtube ustv

informatyka

Anna Tomica

Studentka I roku jednolitych studiów magisterskich na Wydziale Artystycznym (kierunek: grafika).

Konferencja pt. „Programowanie – Kariera – Biznes 2016”

10 marca 2016 roku o godz. 9.30 w sali konferencyjnej hotelu Qubus (Katowice, ul. Uniwersytecka 13) rozpocznie się konferencja pt. „Programowanie – Kariera – Biznes 2016”. Spotkanie adresowane jest do osób zajmujących się kształceniem przyszłych programistów, do osób przygotowujących się do pracy w roli programisty oraz do osób, które poszukują programistów do realizacji swoich projektów.

Problemy Społeczeństwa Informacyjnego

url do własnej strony konferencji: 
http://infotrendy.eu/psi2016/o-konferencji/
miejsce konferencji: 
Szczecin
Data konferencji: 
13 Maj 2016 10:00 - 17:00

Wykład w CINiBA pt. „Szaleniec, oszust czy Bóg? Kim naprawdę był Jezus”

24 lutego 2016 r. o godz. 18.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a, sala konferencyjna, poziom 0) odbędzie się wykład pt. „Szaleniec, oszust czy Bóg? Kim naprawdę był Jezus”, który wygłosi Bartosz Sokół, redaktor portalu „Wierzę, więc jestem”. Spotkanie z cyklu „Myślę, więc wierzę” adresowane jest do studentów i wszystkich osób zainteresowanych.

Egzaminy i certyfikaty IC3 na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ

Do 28 stycznia 2016 r. w Instytucie Informatyki Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego można wziąć udział w egzaminie z zakresu technologii informatycznych. Do egzaminów certyfikujących IC3 w ciągu ostatnich dwóch dni przystąpiło już ponad 100 studentów. IC3 jest zestawem trzech międzynarodowych egzaminów: podstawy komputera, kluczowe programy i aplikacje, internet i praca online. Za każdy z nich uzyskuje się certyfikat, który poświadcza umiejętności niezbędne na rynku pracy.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu Śląska Kawiarnia Naukowa

3 grudnia 2015 r. o godz. 18.00 w katowickim Rondzie Sztuki (Klub Oko Miasta) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Śląska Kawiarnia Naukowa pt. „Terroryści u bram?”. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo międzynarodowe i islamski terroryzm. Gościem Śląskiej Kawiarni Naukowej będzie dr Adam Krawczyk – pracownik Zakładu Historii Najnowszej po 1945 Uniwersytetu Śląskiego i założyciel Polskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa Narodowego.

„Dzień z biznesem” w Instytucie Informatyki UŚ

18 listopada 2015 r. od godz. 12.15 w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się „Dzień z biznesem”, w którym udział wezmą przedstawiciele firm działających na śląskim rynku pracy, współpracujących z Instytutem Informatyki. W programie wydarzenia zaplanowano wykłady, dyskusje na temat perspektyw pracy dla informatyków oraz prezentacje firm chcących nawiązać współpracę ze studentami i absolwentami kierunku informatyka. Przewidziano ponadto możliwość indywidualnych konsultacji z pracodawcami.

 

Harmonogram wydarzenia:

Pierwszy blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” 2015/2016

Trwają zapisy na pierwszy blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO) 2015/2016. To ogólnodostępne wykłady pt. „Projekt w praktyce. Część I”, które 2 grudnia 2015 roku odbędą się na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

II konferencja ICTECH 2015

url do własnej strony konferencji: 
http://www.ictech-2015.ue.katowice.pl/
miejsce konferencji: 
Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Data konferencji: 
18 Listopad 2015 10:00 - 17:00

InfoMEET Katowice

url do własnej strony konferencji: 
http://novial.pl/infomeet/p/44/infomeet-katowice
miejsce konferencji: 
Katowice
24 października 2015 r. w Katowicach odbędzie się InfoMEET – bezpłatna konferencja IT i targi kariery. Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 
 
W programie zaplanowano: prelekcje, warsztaty, spotkania dotyczące druku 3D, pokazy dronów. Uczestnicy będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT.
Data konferencji: 
24 Październik 2015 09:30 - 16:00

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2016
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.