facebook twitter instagram issuu linkedin google+ youtube ustv

informatyka

Egzaminy i certyfikaty IC3 na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ

Do 28 stycznia 2016 r. w Instytucie Informatyki Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego można wziąć udział w egzaminie z zakresu technologii informatycznych. Do egzaminów certyfikujących IC3 w ciągu ostatnich dwóch dni przystąpiło już ponad 100 studentów. IC3 jest zestawem trzech międzynarodowych egzaminów: podstawy komputera, kluczowe programy i aplikacje, internet i praca online. Za każdy z nich uzyskuje się certyfikat, który poświadcza umiejętności niezbędne na rynku pracy.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu Śląska Kawiarnia Naukowa

3 grudnia 2015 r. o godz. 18.00 w katowickim Rondzie Sztuki (Klub Oko Miasta) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Śląska Kawiarnia Naukowa pt. „Terroryści u bram?”. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo międzynarodowe i islamski terroryzm. Gościem Śląskiej Kawiarni Naukowej będzie dr Adam Krawczyk – pracownik Zakładu Historii Najnowszej po 1945 Uniwersytetu Śląskiego i założyciel Polskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa Narodowego.

„Dzień z biznesem” w Instytucie Informatyki UŚ

18 listopada 2015 r. od godz. 12.15 w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się „Dzień z biznesem”, w którym udział wezmą przedstawiciele firm działających na śląskim rynku pracy, współpracujących z Instytutem Informatyki. W programie wydarzenia zaplanowano wykłady, dyskusje na temat perspektyw pracy dla informatyków oraz prezentacje firm chcących nawiązać współpracę ze studentami i absolwentami kierunku informatyka. Przewidziano ponadto możliwość indywidualnych konsultacji z pracodawcami.

 

Harmonogram wydarzenia:

Pierwszy blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” 2015/2016

Trwają zapisy na pierwszy blok cyklu „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO) 2015/2016. To ogólnodostępne wykłady pt. „Projekt w praktyce. Część I”, które 2 grudnia 2015 roku odbędą się na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

II konferencja ICTECH 2015

url do własnej strony konferencji: 
http://www.ictech-2015.ue.katowice.pl/
miejsce konferencji: 
Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Data konferencji: 
18 Listopad 2015 10:00 - 17:00

InfoMEET Katowice

url do własnej strony konferencji: 
http://novial.pl/infomeet/p/44/infomeet-katowice
miejsce konferencji: 
Katowice
24 października 2015 r. w Katowicach odbędzie się InfoMEET – bezpłatna konferencja IT i targi kariery. Duża dawka wiedzy, wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych relacji biznesowych to główna idea wydarzenia. 
 
W programie zaplanowano: prelekcje, warsztaty, spotkania dotyczące druku 3D, pokazy dronów. Uczestnicy będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami największych firm IT.
Data konferencji: 
24 Październik 2015 09:30 - 16:00

XXIII Międzynarodowa Konferencja Krystalografii Stosowanej

Od 20 do 24 września 2015 roku w Krynicy Zdroju odbywać się będzie XXIII Międzynarodowa Konferencja Krystalografii Stosowanej (XXIII Conference on Applied Crystallography), na której zostaną zaprezentowane wyniki specjalistów z dziedziny krystalografii, nauki o materiałach, fizyki i chemii ciała stałego w odniesieniu do materiałów stosowanych w technice i medycynie.

Patent na wynalazek „Transformator piezoelektryczno-magnetyczny jako czujnik natężenia pola magnetycznego”

Ochronę patentową uzyskał wynalazek „Transformator piezoelektryczno-magnetyczny jako czujnik natężenia pola magnetycznego”, którego twórcą jest dr inż. Lucjan Kozielski z Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego. Rozwiązanie zostało zgłoszone w Urzędzie Patentowym RP jako wynalazek 23 grudnia 2011 pod numerem P.397547. 1 czerwca 2015 r. Urząd Patentowy RP po pozytywnej ocenie innowacyjności rozwiązania podjął decyzję o udzieleniu patentu.

Konferencja Młodych Informatyków

url do własnej strony konferencji: 
http://ii.us.edu.pl/kierunek-zamawiany/

8 czerwca 2015 r. o godz. 8.30 w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Będzińska 39, sala B4) rozpocznie się Konferencja Młodych Informatyków. Seminarium organizowane jest w ramach projektu „Informatyka inżynierska – kierunek zamawiany Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach”. Prelegentami podczas konferencji będą studenci kierunku zamawianego oraz przedstawiciel firmy zewnętrznej.

Program

Data konferencji: 
8 Czerwiec 2015 08:30 - 13:00

Stoisko informacyjne firmy Senetic w Instytucie Informatyki

21 maja 2015 roku w godz. od 9.00 do 16.00 w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Będzińska 39) odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielami firmy Senetic.

Podczas spotkania będzie można uzyskać informacje na temat specyfiki pracy w firmie, kryteriów, jakie należy spełnić, aby podjąć praktykę, a także aktualnych ofert pracy.

Shortcuts

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2016
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.