facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

informatyka

Płatne praktyki letnie w Future Processing

Do 16 kwietnia 2015 r. trwa rekrutacja na płatne praktyki w firmie Future Processing (FP). W trakcie dwumiesięcznego cyklu zajęć (lipiec–sierpień) praktykanci będą uczestniczyć w wielu formach szkoleniowych (wykładach, warsztatach, prezentacjach, ćwiczeniach indywidualnych i grupowych, panelach dyskusyjnych oraz konsultacjach ze specjalistami), zdobywając wiedzę i umiejętności pozwalające w przyszłości wykonywać pracę inżyniera oprogramowania. Po ich zakończeniu będą mieli szansę na zatrudnienie w firmie FP.

Wielkopostny dzień skupienia dla nauczycieli akademickich

28 marca 2015 r. o godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach odbędzie się wielkopostne z nauczycielami akademickimi i młodymi naukowcami. Dzień skupienia organizowany jest z inicjatywy JE Arcybiskupa, Wielkiego Kanclerza Wydziału Teologicznego UŚ dr. Wiktora Skworca. W spotkaniu weźmie udział JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Spotkanie w ramach projektu „KI-IT”

25 marca 2015 r. o  godz. 14.00 w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Sosnowiec, ul. Będzińska 39, sala B-5) odbędzie się spotkanie stażowe z udziałem firm IT zorganizowane w ramach projektu „KI-IT”.

Plan wydarzenia:

14.00–14.30 – spotkanie nt. „Jak wyjść zwycięsko z rozmowy rekrutacyjnej?” z Małgorzatą Chatys, doradcą zawodowym z Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego.

XIX Konkurs Wiedzy Technicznej

18 marca 2015 r. o godz. 9.00 na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Żytnia 12) rozpocznie się uczelniany etap XIX Konkursu Wiedzy Technicznej, w którym udział weźmie 90 uczniów z 31 szkół ponadgimnazjalnych z 14 miast województwa śląskiego i z 1 szkoły z województwa małopolskiego (z Olkusza).

Rozstrzygnięcie konkursu na stypendia dla młodych wybitnych naukowców

Minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. dr hab. Lena Kolarska-Bobińska przyznała stypendia dla wybitnych młodych naukowców prowadzących wysokiej jakości badania i cieszących się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej. Jednym z laureatów konkursu jest pracownik Uniwersytetu Śląskiego  dr Kamil Kamiński z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ.

Konferencja nt. bezpieczeństwa IT

url do własnej strony konferencji: 
http://www.ochrona.pl/?page=Structure&id=17&nid=6806
miejsce konferencji: 
Warszawa
Data konferencji: 
26 Maj 2014 10:00 - 17:00

Wykorzystanie metod online w badaniach naukowych

url do własnej strony konferencji: 
http://www.cpi.com.pl/imprezy/2014/wmol/informacje_organizacyjne.php
miejsce konferencji: 
Warszawa

Formularz zgłoszenia

Data konferencji: 
4 Luty 2014 10:00 - 17:00

Technologia informacyjna w społeczeństwie wiedzy

url do własnej strony konferencji: 
http://konferencja2013.kiss.pl/
miejsce konferencji: 
Katowice

Stowarzyszenie Komputer i Sprawy Szkoły KISS już po raz IX ma zaszczyt zaprosić Państwa na Konferencję Naukowo-Metodyczną, która skierowana jest do wszystkich nauczycieli, także akademickich, którzy uczą informatyki, bądź też wykorzystują technologie informacyjne w swojej pracy dydaktycznej. Zapraszamy także bardzo serdecznie dyrektorów szkół oraz wszystkich zainteresowanych problematyką TIK w dydaktyce.

Data konferencji: 
21 Listopad 2013 10:00 - 17:00

Konferencja IT Academic Day

7 listopada 2013 r. w międzywydziałowej auli na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Będzińska 60) odbędzie się kolejna edycja konferencji IT Academic Day.

W programie wydarzenia przewidziano m.in.: prezentacje firmy Microsoft, wystąpienie pt. „Teoria Wielkiego Wybuchu w informatyce”, omówienie zagadnienia programowania aplikacji dla Windows Phone 8 i Windows 8.1, przedstawienie nowości w SQL Server 2014 oraz wystąpienie dotyczące usług dla aplikacji mobilnych.

Konferencja nt: Data Center

miejsce konferencji: 
Poznań

PROGRAM KONFERENCJI

9.30 Rejestracja uczestników

9.55 Otwarcie i prowadzenie konferencji Waldemar Razik,
Toastmaster International

10.00 Komplementarne podejście do projektowania nowoczesnego Data
Dariusz Banaszek, Enterprise Sales Manager, APC by Schneider Electric

10.40 The What, Why and How of PUE Arno Stofberg, Sales Engineer,
Raritan Kacper Kamiński,Account Director, GURU Control Systems

11.10 Przerwa na kawę

Data konferencji: 
14 Listopad 2013 09:30 - 14:00

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2015
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.