facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii

XI wykład im. Profesora Andrzeja Lasoty

Logo Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ

W piątek 12 stycznia 2018 roku o godz. 15.30 w sali Rady Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 14, sala 227) odbędzie się XI wykład im. Profesora Andrzeja Lasoty. Wydarzenie zostało ustanowione przez Radę Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii w 2008 roku dla uczczenia osoby i dzieła prof. Andrzeja Lasoty – doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego oraz członka Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności.

Inauguracja działalności Centrum Języka i Kultury Chińskiej

logo Centrum Języka i Kultury Chińskiej UŚ

12 stycznia 2018 roku w budynku przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Języka i Kultury Chińskiej – jednostki badawczo-dydaktycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, której powstanie łączy się z coraz większym zainteresowaniem kierunkami związanymi z krajami Dalekiego Wschodu. W programie wydarzenia zaplanowano seminaria naukowe, pokazowe lekcje języków: chińskiego, japońskiego i koreańskiego, a także azjatycki escape room.

Kolejne spotkanie z cyklu „English & Tea”

logo English Language Centre

15 grudnia 2017 roku o godz. 17.30 w English Language Centre (Katowice, ul. Bankowa 14, sala A) rozpocznie się spotkanie klubu dyskusyjnego w ramach cyklu „English & Tea”. Wydarzenie adresowane jest do osób chcących poprawić płynność mówienia po angielsku oraz rozbudować tematyczne słownictwo. Temat spotkania, którego gospodarzem będzie Severyn Brandau (USA), brzmi „Przepowiednie i prognozy dla roku 2018. Czy to już koniec?!”.  

Bezpłatne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Śląskiego i firma Pich-med organizują bezpłatne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, które rozpocznie się 12 grudnia 2017 roku o godz. 12.00 w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości (Katowice, ul. Bankowa 14, sala nr 514).

Kurs, który adresowany jest do studentów Uniwersytetu Śląskiego, w nietypowy sposób poprowadzi doświadczony ratownik i instruktor pierwszej pomocy, właściciel firmy Pich-med Karol Pichura.

Wykład pt. „Zimne atomy jako narzędzie do symulacji materii skondensowanej”

logo Polskiej Akademii Umiejętności

11 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w sali audytoryjnej nr II w budynku przy ulicy Uniwersyteckiej 4 w Katowicach rozpocznie się spotkanie Komisji Nauk Przyrodniczych Stacji Polskiej Akademii Umiejętności w Katowicach, podczas którego wykład pt. „Zimne atomy jako narzędzie do symulacji materii skondensowanej” wygłosi prof. dr hab. Maciej Maśka z Zakładu Fizyki Teoretycznej Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego.

Prelekcja stanie się okazją do przedstawiona idei symulatorów kwantowych (w oparciu o zimne atomy w sieciach optycznych).

Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom konkursu im. Marka Kuczmy

logo Instytutu Matematyki UŚ

25 listopada 2017 r. o godz. 12.00 w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 14, sala 553) podczas spotkania ogólnopolskiego jury konkursu im. Marka Kuczmy zostaną wręczone dyplomy autorom prac wyróżnionych w roku 2016. Konkurs, w którym wybierane są najlepsze polskie prace z równań funkcyjnych i zagadnień pokrewnych, organizowany jest nieprzerwanie od 1974 roku. W drugiej części obrad (roboczej) jury wybierze laureatów konkursu spośród polskich autorów prac opublikowanych w roku 2016.

Wykład dr. hab. Zdzisława Janeczka pt. „Tadeusz Kościuszko – nieskazitelny symbol polskości”

Instytut Fizyki UŚ

W środę 29 listopada 2017 roku o godz. 13.00 w auli im. Andrzeja Pawlikowskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) rozpocznie się kolejne spotkanie Nowej Wszechnicy Górnośląskiej „Solidarność”. W programie wydarzenia zaplanowano wykład zorganizowany z okazji  200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki zatytułowany „Tadeusz Kościuszko – nieskazitelny symbol polskości”, który wygłosi dr hab. Zdzisław Janeczek – historyk i publicysta, autor ponad 320 publikacji z historii nowożytnej (w języku polskim, rosyjskim i ukraińskim).

Wykład dr. Marka Kaczmarzyka pt. „Pamięć i uwaga...”

Uczestnicy konferencji

W czwartek 26 października 2017 roku o godz. 16.00 w sali audytoryjnej II w budynku przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach odbędzie się konwersatorium zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział Katowicki. Podczas spotkania kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii dr Marek Kaczmarzyk wygłosi wykład pt. „Pamięć i uwaga. Dlaczego tak trudno cokolwiek zapamiętać?”.

Wystąpienie będzie poświęcone takim zagadnieniom, jak:

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2018
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.