facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii

XIII Festiwal Slajdów Podróżniczych

Od 25 do 29 marca 2015 r. w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbywać się będzie XIII Festiwal Slajdów Podróżniczych. W planach wydarzenia przewidziane są prelekcje podróżników z całej Polski. Organizatorem festiwalu jest Śląskie Stowarzyszenie Podróżnicze GARUDA.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.festiwalkatowice.pl.

Dzień Indyjski na Uniwersytecie Śląskim Dzieci

W sobotę 21 marca 2015 r. od godz. 10.00 do 13.30 na Uniwersytecie Śląskim Dzieci odbywać będzie się Dzień Indyjski. Do udziału w wydarzeniu zaproszono rodziny hinduskie, dzięki którym młodzi uczestnicy poznawać będą kulturę Indii. Spotkanie odbędzie się w holu oraz sali audytoryjnej Instytutu Fizyki UŚ (ul. Uniwersytecka 4, Katowice).

Program:

  • Hol Instytutu Fizyki:
    godz. 10.00–13.30
    • „Indie w obrazach” – opowieści o najciekawszych miejscach Indii ilustrowane obrazami,

Briefing prasowy na temat Święta Liczby Pi

13 marca 2015 r. o godz. 9.15 w sali Rady Instytutu Fizyki UŚ (Katowice, ul. Uniwersytecka 4, I piętro, pok. 160) odbędzie się briefing prasowy na temat Święta Liczby Pi. Podczas spotkania z mediami matematycy wyjaśnią m.in. jak wyznaczyć liczbę pi korzystając z pizzy.

Wykład pt. „Elektroenergetyka polska – wybrane zagadnienia”

18 marca 2015 r. o godz. 15.30 w sali audytoryjnej nr 2 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się wykład pt. „Elektroenergetyka polska – wybrane zagadnienia”, który wygłosi dr hab. inż. Maksymilian Przygrodzki z Instytutu Elektroenergetyki i Sterowania Układów Politechniki Śląskiej.

IX edycja Święta Liczby Pi

13 marca 2015 r. na Uniwersytecie Śląskim obchodzone będzie Święto Pi. Proponowaną formą obchodów święta, które przypada 14 marca, jest dziewiąty już festiwal nauk ścisłych i przyrodniczych, zorganizowany na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W programie wydarzenia znajdą się liczne wykłady, warsztaty, pokazy i konkursy.

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego organizuje kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs składać się będzie z dwóch części – pisemnej i laboratoryjnej. Część pisemna, która odbędzie się w czwartek 5 marca 2015 roku o godz. 10.00 w budynku Instytutu Fizyki UŚ (Katowice, ul. Uniwersytecka 4, aula im. A. Pawlikowskiego) będzie miała charakter eliminacji. Poprzedzi ją wykład popularnonaukowy.

Sesja gry „Cashflow 101” i „Cashflow 102” w AIP

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują sesję gry „Cashflow 101” i „Cashflow 202”, która odbędzie się 26 lutego 2015 r. o godz. 15.00 w siedzibie AIP UŚ (Katowice, ul. Bankowa 14, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, sala 415).

Uczestnicy sesji dowiedzą się między innymi czym jest inteligencja finansowa, jak buduje się przychód pasywny oraz przetestują swoje umiejętności inwestycyjne pod okiem niezależnego doradcy finansowego. Najwytrwalsi będą mogli zagrać w zaawansowaną wersję gry – „Cashflow 202”.

Szkolenie pt. „Inwestuj w nieruchomości!”

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują szkolenie pt. „Inwestuj w nieruchomości!”, które odbędzie się w poniedziałek 23 lutego 2015 r. o godz. 17.00 w biurze AIP przy Uniwersytecie Śląskim (Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ, Katowice, ul. Bankowa 14, sala 416).

Szkolenie będzie okazją do uzyskania informacji na temat:

Zawód matematyk – dyskusja

Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego inicjuje dyskusję dotyczącą zawodu matematyka. Według popularnego amerykańskiego portalu z ofertami pracy www.careercast.com, najlepszym zawodem roku 2014 jest matematyk (artykuł pt. „Best Jobs of 2014: 1. Mathematician”). Pisze o tym również Andrzej Hołdys w artykule pt.

Szkolenie pt. „Sukces to nie przypadek”

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują szkolenie pt. „Sukces to nie przypadek”, które odbędzie się 5 lutego 2015 r. o godz. 17.00 w sali 415 AIP UŚ (ul. Bankowa 14, Katowice – Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ).

Podczas szkolenia zostanie poruszona m.in. kwestia kształtowania kariery, dążenia do sukcesu, poprawy wydajności i stawiania sobie celów. Kurs poprowadzi Piotr Łabno – przedsiębiorca i inwestor, pasjonat tematyki rozwoju osobistego. Informacje na temat prowadzącego dostępne są na stronie www.piolab.pl.

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2015
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.