facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii

Wykład pt. „Znaczenie zmian klimatycznych w Arktyce dla klimatu Europy”

zdjęcie: Instytut Fizyki

Komisja Nauk Przyrodniczych Stacji Naukowej Polskiej Akademii Umiejętności w Katowicach organizuje cykl wykładów z zakresu nauk przyrodniczych. Pierwsze spotkanie rozpocznie się 3 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 w sali audytoryjnej nr II w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4).

Briefing prasowy poświęcony XI obchodom Święta Liczby Pi

zdjęcie: mikrofony dziennikarskie

We wtorek 14 marca 2017 roku o godz. 9.15 w sali Rady Instytut Fizyki UŚ (Katowice, ul. Uniwersytecka 4, I piętro, pokój 160) rozpocznie się briefing prasowy poświęcony XI obchodom Święta Liczby Pi, które na Uniwersytecie Śląskim odbywać się będzie 14 i 15 marca. W ramach wydarzenia przewidziano liczne wykłady, warsztaty, pokazy i konkursy. Obchody zorganizowano w Katowicach na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii oraz w Chorzowie w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych. Wykład inauguracyjny wygłosi dr Tomasz Rożek.

XI Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

logo Instytutu Chemii

23 marca 2017 roku o godz. 10.00 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4, aula im. Andrzeja Pawlikowskiego) rozpocznie się pierwszy etap XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs składa się z dwóch części: pisemnej, obejmującej rozwiązywanie zadań oraz laboratoryjnej, polegającej na rozwiązaniu zadania praktycznego i sporządzeniu sprawozdania z przeprowadzonej analizy.

Inauguracyjne spotkanie Rady Programowo-Biznesowej Instytutu Chemii

Logo Instytutu Chemii UŚ

W środę 15 marca 2017 roku o godzinie 11.00 na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii (Katowice, ul. Bankowa 14) odbędzie się inauguracyjne spotkanie Rady Programowo-Biznesowej Instytutu Chemii Uniwersytetu Śląskiego. W inauguracji udział wezmą przedstawiciele uczelni – prorektor ds. finansów i rozwoju dr hab. prof. UŚ Michał Daszykowski, dyrekcja i pracownicy Instytutu Chemii oraz reprezentanci firm: Synthos SA, i-PETROL sp. z o.o, ToxLab sp. z o.o, Odczynniki sp. z o.o.

Wykład prof. Davida A. Kosowera

Instytut Fizyki UŚ

W czwartek 2 marca 2017 roku w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się konwersatorium, podczas którego prof. David A. Kosower z Institut de Physique Théorique CEA (Saclay, Paris) wygłosi wykład pt. „New Methods in the Hunt for New Physics”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w sali audytoryjnej II.

Spotkanie pt. „Światło ze Śląska, czyli rzecz o Profesorze Auguście Chełkowskim”

Zdjęcie prof. Augusta Chełkowskiego

W czwartek 23 lutego 2017 roku o godz. 12.00 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4, aula im. Andrzeja Pawlikowskiego) rozpocznie się spotkanie pt. „Światło ze Śląska, czyli rzecz o Profesorze Auguście Chełkowskim” organizowane w ramach działalności Nowej Wszechnicy Górnośląskiej „Solidarność” Uniwersytetu Śląskiego.

Patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Patent dla wynalazku pn. „3,5-dipodstawione oraz 3,4,5-tripodstawione izoksazole oraz sposób ich otrzymywania”

Grafika ze słowem patent

Pracownicy Uniwersytetu Śląskiego: prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Krompiec, dr Michał Filapek, prof. zw. dr hab. Marian Paluch, dr hab. Sebastian Pawlus, doktoranci mgr Kinga Janicka i mgr Sławomir Kula oraz absolwent Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ mgr Dariusz Błach są twórcami wynalazku pn.

Warsztaty pt. „Przedsiębiorcą być!”

logo AIP

17 lutego 2017 roku o godz. 16.00 w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Śląskim (Katowice, ul. Bankowa 14, sala nr 415) odbędą się warsztaty pt. „Przedsiębiorcą być!”, które poprowadzi Małgorzata Juśkiewicz – współpracujący z przedsiębiorcami trener biznesu (doradztwo w zakresie księgowości, podatków oraz zakładania firmy). Wśród poruszanych na spotkaniu tematów znajdą się m.in. formalne aspekty zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz dostępne  na rynku źródła finansowania.

Szkolenie pt. „Pozycjonowanie stron internetowych”

Logo Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości

We wtorek 10 stycznia 2017 roku o godz. 17.00 w biurze Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Śląskim (Katowice, ul. Bankowa 14, sala nr 415) rozpocznie się szkolenie pt. „Pozycjonowanie stron internetowych”, które dotyczyć będzie zagadnień związanych z pewnym i bezpiecznym pozycjonowaniem stron.

Wykład ks. dr. hab. Wojciecha Grygiela

Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego

„Fizyka Arystotelesa: aspekty wewnętrznej logiki ciągłości z fizyką współczesną” to temat wykładu otwartego, który w piątek 13 stycznia 2017 roku w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego wygłosi ks. dr hab. Wojciech Grygiel z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Seminarium rozpocznie się o godz. 13.00 w sali 160. 

 

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2017
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.