facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii

Badania naukowe nad strukturą i właściwościami warstw powierzchniowych ciał stałych

W serwisie internetowym UŚ dostępna jest strona poświęcona działalności naukowej pracowników uczelni – www.us.edu.pl/dzialalnosc-naukowa. Zachęcamy naukowców oraz wydziały do promocji osiągnięć. Poniżej udostępniamy tekst na temat realizacji projektu dotyczącego badań nad strukturą i właściwościami warstw powierzchniowych ciał stałych.

Lodówki magnetokaloryczne?

W Zakładzie Fizyki Ciała Stałego prowadzone są badania nad strukturą i właściwościami warstw powierzchniowych ciał stałych

Spotkanie informacyjne na temat Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości

We wtorek 16 grudnia 2014 r. o godz. 16.00 w siedzibie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości (Katowice, ul. Bankowa 14, budynek Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ, sala 416) odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych zakładaniem firmy. Przedstawiciele AIP odpowiedzą między innymi na pytania dotyczące inkubatorów przedsiębiorczości i ich oferty oraz pozyskiwania kapitału na rozwój i prowadzenie działalności.

Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom konkursu im. Marka Kuczmy

6 grudnia 2014 r. o godz. 12.00 w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 14) odbędzie się uroczystość wręczenia dyplomów laureatom ubiegłorocznej edycji konkursu im. Marka Kuczmy. W uroczystości weźmie udział prorektor ds. finansów i rozwoju prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski.

Mikołajowy poranek w English Language Centre

W sobotę 6 grudnia 2014 r. w siedzibie American Corner (Katowice, ul. Bankowa 14, II piętro) odbędzie się impreza mikołajkowa dla dzieci. W spotkaniu mogą wziąć udział rodzice i opiekunowie wraz z dziećmi. O godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci w wieku 7–9 lat, natomiast o godz. 12.00 dla dzieci w wieku 10–12 lat.

Dyskusja Panelowa „Oblicza Fizyki – między fascynacją a niepokojem”

Corocznie od 2005 roku Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje Dyskusję Panelową „Oblicza Fizyki – między fascynacją a niepokojem”. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania będą relacje pomiędzy fizyką a innymi naukami. Dyskusja Panelowa rozpocznie się w piątek 5 grudnia 2014 r. o godz. 10.00 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, ul. Uniwersytecka 4, Katowice.

Sesja gry „Cashflow”

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują kolejną sesję gry „Cash flow 101”, która odbędzie się 3 grudnia 2014 r. o godz. 15.00 w sali 415 AIP UŚ (ul. Bankowa 14, Katowice – Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii).

Uczestnicy sesji dowiedzą się między innymi czym jest inteligencja finansowa, jak buduje się przychód pasywny oraz przetestują swoje umiejętności inwestycyjne pod okiem doradcy finansowego. Najwytrwalsi będą mogli zagrać w zaawansowaną wersję gry – „Cashflow 202”.

Szkolenie pt. „Wizerunek przedsiębiorcy”

W Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości działającym na Uniwersytecie Śląskim odbędzie się szkolenie pt. „Wizerunek przedsiębiorcy”. Spotkanie rozpocznie się 18 listopada 2014 r. o godz. 12.00 w siedzibie AIP UŚ – budynek Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii, sala 415, (ul. Bankowa 14, Katowice).

Szkolenie pt. „Jak zaplanować własną firmę?”

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują szkolenie pt. „Jak zaplanować własną firmę? Budowanie modeli biznesowych”. Kurs rozpocznie się 18 listopada 2014 r. o godz. 9.00 w siedzibie AIP UŚ – budynek Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii, sala 415, ul. Bankowa 14, Katowice.

Szkolenie „Jak inspirować innych ludzi…”

12 listopada 2014 r. o godz. 16.00 w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości UŚ (Katowice, ul. Bankowa 14, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, sala 416) odbędzie się szkolenie pt. „Jak inspirować innych ludzi – naucz się jak skutecznie komunikować swoje pomysły”.

Uczestnicy zajęć będą mieli okazję:

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Strona internetowa bez barier
Copyright © 2001-2014
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.