facebook twitter instagram issuu linkedin google+ youtube ustv

Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii

Szkolenie pt. „Co zamiast biznesplanu?”

1 lutego 2016 r. o godz. 17.00 w siedzibie Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości (Katowice, ul. Bankowa 14, sala nr 416) odbędzie się szkolenie pt. „Co zamiast biznesplanu?”, które poprowadzi Michał Kucharski. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się czym jest Business Model Canvas, poznać jego zastosowanie, a także nauczyć się jak prezentować swoje pomysły w zrozumiały sposób.

IX wykład im. Profesora Andrzeja Lasoty

15 stycznia 2016 r. o godz. 15.30 w sali posiedzeń Rady Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ (Katowice, ul. Bankowa 14, sala 227) odbędzie się IX wykład im. Profesora Andrzeja Lasoty. Zagadnienie pt. „Properties of solutions to variational problems” zreferuje prof. Arrigo Cellina z University of Milano-Bicocca.

Szkolenie pt. „Formaty reklamowe w social media?”

19 stycznia 2016 roku w godz. od 17.30 do 19.00 w siedzibie Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości (Katowice, ul. Bankowa 14, sala nr 415) odbędzie się szkolenie pt. „Formaty reklamowe w Social media?”, które poprowadzi Mateusz Wyciślik – właściciel agencji VivaLoca.pl, social media ninja.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję:

  • poznać rodzaje formatów reklamowych w mediach społecznościowych,
  • dowiedzieć się, który format wybrać dla swojej kampanii,
  • porównać koszty poszczególnych formatów reklamowych.

 

Szkolenie pt. „Jak mówić, by inspirować ludzi?”

13 stycznia 2016 r. w godz. od 17.00 do 19.00 w siedzibie Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości UŚ (Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ, Katowice, ul. Bankowa 14, sala nr 415) odbędzie się szkolenie pt. „Jak mówić, by inspirować ludzi?”, które będzie poświęcone radzeniu sobie ze stresem podczas wystąpień publicznych.

Warsztaty poprowadzi Mateusz Pniak – lider kabaretu „Noc” z Rybnika, konferansjer, uczestnik konferencji pt. „TEDx RawaRiver”, pracownik jednej z najprężniej rozwijających się agencji artystycznych w Polsce.

Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom Konkursu im. Marka Kuczmy

5 grudnia 2015 roku o  godz. 12.00 w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 14) odbędzie się posiedzenie jury ogólnopolskiego Konkursu im. Marka Kuczmy na najlepszą polską pracę z równań funkcyjnych i zagadnień pokrewnych. Pierwsza uroczysta część posiedzenia poświęcona będzie wręczeniu dyplomów i nagród ufundowanych przez  dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii prof. zw. dr hab. Alicję Ratuszną laureatom konkursu za rok 2014. W uroczystości weźmie udział prorektor ds.

XI Dyskusja Panelowa „Oblicza fizyki. Między fascynacją a niepokojem”

W piątek 4 grudnia 2015 roku o godz. 10.00 w auli im. Andrzeja Pawlikowskiego w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się XI Dyskusja Panelowa z cyklu „Oblicza fizyki. Między fascynacją a niepokojem”. Tematem spotkania będzie „Światło i dźwięk”. W inauguracji Dyskusji Panelowej udział wezmą między innymi prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. prof. UŚ Mirosław Nakonieczny oraz dyrektor Instytutu Fizyki UŚ prof.

Konferencja pt. „Ger–Kominek Workshop in Mathematical Analysis and Real Functions”

20 i 21 listopada 2015 r. w sali Rady Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii (Katowice, ul. Bankowa 14) odbywać się będzie konferencja międzynarodowa pn. „Ger–Kominek Workshop in Mathematical Analysis and Real Functions”, dedykowana prof. zw. dr. hab. Romanowi Gerowi i prof. dr. hab. Zygfrydowi Kominkowi – pracownikom Zakładu Równań Funkcyjnych UŚ. W wydarzeniu udział wezmą prorektor ds.

Wykład dr. Tomasza Rożka pt. „Jak mówić, żeby zostać zrozumianym?”

26 listopada 2015 r. o godz. 16.00 w sali audytoryjnej nr II w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się wykład dr.  Tomasza Rożka –  dziennikarza, fizyka, popularyzatora nauki pt. „Jak mówić, żeby zostać zrozumianym?”.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział Katowicki. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ptf.us.edu.pl/wordpress/?p=478.

Zajęcia z fizyki dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego

10 listopada 2015 roku uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego w Katowicach odwiedzą Uniwersytet Śląski, by uczestniczyć w zajęciach przygotowanych dla nich przez pracowników Instytutu Fizyki. Uczniom zaprezentowane zostaną: doświadczenia związane z drganiem strun, wyznaczaniem prędkości dźwięku metodą Kundta-Quincke’ego, badania dotyczące warunków równowagi statycznej oraz dynamiki ruchu obrotowego i ruchu postępowego, a także pokazy z wykorzystaniem stołu powietrznego.

Projekt pt. „Matematyka kodem nowoczesności”

Przez kilka ostatnich lat Uniwersytet Śląski w Katowicach uczestniczył w programie kierunków zamawianych, współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, mających na celu zwiększenie liczby absolwentów kierunków szczególnie ważnych dla gospodarki. Jednym z kierunków objętych tą formą wsparcia była matematyka I stopnia.

Shortcuts

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2016
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.