facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego organizuje kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs składać się będzie z dwóch części – pisemnej i laboratoryjnej. Część pisemna, która odbędzie się w czwartek 5 marca 2015 roku o godz. 10.00 w budynku Instytutu Fizyki UŚ (Katowice, ul. Uniwersytecka 4, aula im. A. Pawlikowskiego) będzie miała charakter eliminacji. Poprzedzi ją wykład popularnonaukowy.

Sesja gry „Cashflow 101” i „Cashflow 102” w AIP

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują sesję gry „Cashflow 101” i „Cashflow 202”, która odbędzie się 26 lutego 2015 r. o godz. 15.00 w siedzibie AIP UŚ (Katowice, ul. Bankowa 14, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, sala 415).

Uczestnicy sesji dowiedzą się między innymi czym jest inteligencja finansowa, jak buduje się przychód pasywny oraz przetestują swoje umiejętności inwestycyjne pod okiem niezależnego doradcy finansowego. Najwytrwalsi będą mogli zagrać w zaawansowaną wersję gry – „Cashflow 202”.

Szkolenie pt. „Inwestuj w nieruchomości!”

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują szkolenie pt. „Inwestuj w nieruchomości!”, które odbędzie się w poniedziałek 23 lutego 2015 r. o godz. 17.00 w biurze AIP przy Uniwersytecie Śląskim (Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ, Katowice, ul. Bankowa 14, sala 416).

Szkolenie będzie okazją do uzyskania informacji na temat:

Zawód matematyk – dyskusja

Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego inicjuje dyskusję dotyczącą zawodu matematyka. Według popularnego amerykańskiego portalu z ofertami pracy www.careercast.com, najlepszym zawodem roku 2014 jest matematyk (artykuł pt. „Best Jobs of 2014: 1. Mathematician”). Pisze o tym również Andrzej Hołdys w artykule pt.

Szkolenie pt. „Sukces to nie przypadek”

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują szkolenie pt. „Sukces to nie przypadek”, które odbędzie się 5 lutego 2015 r. o godz. 17.00 w sali 415 AIP UŚ (ul. Bankowa 14, Katowice – Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ).

Podczas szkolenia zostanie poruszona m.in. kwestia kształtowania kariery, dążenia do sukcesu, poprawy wydajności i stawiania sobie celów. Kurs poprowadzi Piotr Łabno – przedsiębiorca i inwestor, pasjonat tematyki rozwoju osobistego. Informacje na temat prowadzącego dostępne są na stronie www.piolab.pl.

Sesja gry „Cashflow”

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują sesję gry „Cashflow 101” i „Cashflow 202”, która odbędzie się 3 lutego 2015 r. o godz. 15.00 w sali 415 AIP UŚ (Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ, Katowice, ul. Bankowa 14).

Uczestnicy sesji dowiedzą się między innymi czym jest inteligencja finansowa, jak buduje się przychód pasywny oraz przetestują swoje umiejętności inwestycyjne pod okiem doradcy finansowego. Najwytrwalsi będą mogli zagrać w zaawansowaną wersję gry – „Cashflow 202”.

Szkolenie pt. „Finanse osobiste”

Akademickie Inkubatory organizują szkolenie pt. „Finanse osobiste”, które odbędzie się 20 stycznia 2015 r. o godzinie 17.00 w biurze AIP UŚ (Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, sala 415, Bankowa 14, Katowice). Podczas spotkania omówione zostaną miedzy innymi sposoby operowania pieniędzmi oraz podstawowe błędy popełniane w zarządzaniu finansami. Prowadzący będzie mówił na temat nawyków, które warto mieć, aby być spokojnym o swoje finanse.

Zapisy na szkolenie prowadzone są drogą elektroniczną: www.finanse-osobiste.evenea.pl.

Spotkanie dot. funduszu AIP Seed Capital

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują spotkanie informacyjne dotyczące funduszu AIP Seed Capital, w ramach którego młodzi przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł na rozwój swojego biznesu.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 19 stycznia 2015 r. o godz. 17.00 w biurze AIP przy Uniwersytecie Śląskim (Katowice, ul. Bankowa 14, sala 416).

Udział w wydarzeniu należy potwierdzić drogą elektroniczną: www.seed.evenea.pl.

VIII wykład im. Profesora Andrzeja Lasoty

9 stycznia 2015 r. o godz. 15.30 w sali posiedzeń Rady Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ (Katowice, ul. Bankowa 14, sala 227) odbędzie się wykład im. Profesora Andrzeja Lasoty. Zagadnienie pt. „O komputerowo wspieranym wykrywaniu orbit ograniczonych i okresowych” zreferuje prof. dr hab. Roman Srzednicki, kierownik Katedry Równań Różniczkowych Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W spotkaniu udział wezmą prorektor ds. finansów i rozwoju prof.

Badania naukowe nad strukturą i właściwościami warstw powierzchniowych ciał stałych

W serwisie internetowym UŚ dostępna jest strona poświęcona działalności naukowej pracowników uczelni – www.us.edu.pl/dzialalnosc-naukowa. Zachęcamy naukowców oraz wydziały do promocji osiągnięć. Poniżej udostępniamy tekst na temat realizacji projektu dotyczącego badań nad strukturą i właściwościami warstw powierzchniowych ciał stałych.

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2015
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.