facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii

Wykład pt. „Tajemnice neutrin”

Katowicki oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizuje konwersatorium, podczas którego prof. dr hab. Jan Kisiel – kierownik Zakładu Fizyki Jądrowej i Jej Zastosowań wygłosi wykład pt. „Tajemnice neutrin”. Konwersatorium odbędzie się 20 maja 2015 r. o godz. 15.30 w sali audytoryjnej II w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4).

Sesja gry „Cashflow 101” i „Cashflow 102” w AIP

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują sesję gry „Cashflow 101” i „Cashflow 202”, która odbędzie się 7 maja 2015 r. o godz. 15.00 w siedzibie AIP UŚ (Katowice, ul. Bankowa 14, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, sala 415).

Uczestnicy sesji dowiedzą się między innymi czym jest inteligencja finansowa, jak buduje się przychód pasywny oraz przetestują swoje umiejętności inwestycyjne pod okiem niezależnego doradcy finansowego. Najwytrwalsi będą mogli zagrać w zaawansowaną wersję gry – „Cashflow 202”.

Wykład pt. „Odpowiedź lodowców na zmiany klimatu”

15 kwietnia 2015 r. o godz. 15.30 w sali audytoryjnej nr 2 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się wykład pt. „Odpowiedź lodowców na zmiany klimatu”, który wygłosi prof. zw. dr hab. Jacek A. Jania z Wydziału Nauk o Ziemi UŚ. Podczas seminarium przedstawione zostaną niektóre pomiarowe prace na lodowcach z wykorzystaniem różnych metod.

Szkolenie pt. „Finanse osobiste”

16 kwietnia 2015 r. o godz. 17.00 w biurze Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości Uniwersytetu Śląskiego (Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ, Katowice, ul. Bankowa 14, sala 416) odbędzie się szkolenie pt. „Finanse osobiste”, które poprowadzi Piotr Łabno – inwestor, przedsiębiorca, pasjonat tematyki rozwoju. Podczas spotkania poruszone zostaną kwestie związane z tym, co należy robić, aby skutecznie się bogacić. Omówione zostaną także sposoby operowania pieniędzmi oraz podstawowe błędy, jakie popełniają ludzie w związku z swoimi pieniędzmi.

Szkolenie pt. „Inwestuj w nieruchomości!”

9 kwietnia 2015 r. o godz. 17.00 w biurze Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości Uniwersytetu Śląskiego (Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ, Katowice, ul. Bankowa 14, sala 416) odbędzie się szkolenie pt. „Inwestuj w nieruchomości!”, które poprowadzi Piotr Łabno – inwestor, przedsiębiorca, pasjonat tematyki rozwoju.

Spotkanie będzie okazją do uzyskania informacji na temat:

XIII Festiwal Slajdów Podróżniczych

Od 25 do 29 marca 2015 r. w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbywać się będzie XIII Festiwal Slajdów Podróżniczych. W planach wydarzenia przewidziane są prelekcje podróżników z całej Polski. Organizatorem festiwalu jest Śląskie Stowarzyszenie Podróżnicze GARUDA.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.festiwalkatowice.pl.

Dzień Indyjski na Uniwersytecie Śląskim Dzieci

W sobotę 21 marca 2015 r. od godz. 10.00 do 13.30 na Uniwersytecie Śląskim Dzieci odbywać będzie się Dzień Indyjski. Do udziału w wydarzeniu zaproszono rodziny hinduskie, dzięki którym młodzi uczestnicy poznawać będą kulturę Indii. Spotkanie odbędzie się w holu oraz sali audytoryjnej Instytutu Fizyki UŚ (ul. Uniwersytecka 4, Katowice).

Program:

  • Hol Instytutu Fizyki:
    godz. 10.00–13.30
    • „Indie w obrazach” – opowieści o najciekawszych miejscach Indii ilustrowane obrazami,

Briefing prasowy na temat Święta Liczby Pi

13 marca 2015 r. o godz. 9.15 w sali Rady Instytutu Fizyki UŚ (Katowice, ul. Uniwersytecka 4, I piętro, pok. 160) odbędzie się briefing prasowy na temat Święta Liczby Pi. Podczas spotkania z mediami matematycy wyjaśnią m.in. jak wyznaczyć liczbę pi korzystając z pizzy.

Wykład pt. „Elektroenergetyka polska – wybrane zagadnienia”

18 marca 2015 r. o godz. 15.30 w sali audytoryjnej nr 2 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się wykład pt. „Elektroenergetyka polska – wybrane zagadnienia”, który wygłosi dr hab. inż. Maksymilian Przygrodzki z Instytutu Elektroenergetyki i Sterowania Układów Politechniki Śląskiej.

IX edycja Święta Liczby Pi

13 marca 2015 r. na Uniwersytecie Śląskim obchodzone będzie Święto Pi. Proponowaną formą obchodów święta, które przypada 14 marca, jest dziewiąty już festiwal nauk ścisłych i przyrodniczych, zorganizowany na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W programie wydarzenia znajdą się liczne wykłady, warsztaty, pokazy i konkursy.

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2015
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.