facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii

Osobliwości Świata Fizyki 2015

Od 3 do 30 września 2015 r. w Instytucie Fizyki im. Augusta Chełkowskiego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego odbywać się będą XXXI Osobliwości Świata Fizyki. Pokazy oraz wykłady będą miały miejsce w salach audytoryjnych Instytutu Fizyki (Katowice, ul. Uniwersytecka 4).

Uroczysta inauguracja cyklu wykładów z pokazami z fizyki odbędzie się 3 września o godz. 10.00 w auli im. Andrzeja Pawlikowskiego w Instytucie Fizyki UŚ.

Szkolenie pt. „Giełda na start”

 

26 sierpnia 2015 roku w godz. od 17.00 do 19.00 w biurze Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 14, sala 415) odbędzie się szkolenie z podstaw inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych pt. „Giełda na start”. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się takie kwestie, jak:

Program wspólnych studiów polsko-włoskich z matematyki – Intermath

Uruchomiona została oficjalna strona internetowa programu Intermath – wspólnych studiów polsko-włoskich, kończących się uzyskaniem dyplomów magisterskich dwóch uczelni: Uniwersytetu Śląskiego i University of L'Aquila we Włoszech w zakresie interdyscyplinarnej matematyki. Strona dostępna jest pod adresem www.intermaths.eu.

Podsumowanie Roku Szkoły Zawodowców w województwie śląskim

Kuratorium Oświaty w Katowicach w ramach Roku Szkoły Zawodowców, ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej, podjęło szereg inicjatyw mających na celu upowszechnienie szkolnictwa zawodowego. Zaprezentowanie ich realizacji nastąpi na spotkaniu podsumowującym Rok Szkoły Zawodowców w województwie śląskim, w którym wezmą udział doradcy zawodowi oraz uczniowie gimnazjów i szkół kształcących w zawodzie. Spotkanie odbędzie się 24 czerwca 2015 roku o godz. 10.00 w auli im. Andrzeja Pawlikowskiego w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4).

II edycja ogólnopolskiego Konkursu Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej

10 czerwca 2015 roku na sympozjum w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbyło się wręczenie nagród w II edycji ogólnopolskiego Konkursu Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej.   

Seminarium podsumowujące realizację projektu „Fundament Optymalnego rozwoju: Staże z Technologii – FORSZT”

8 czerwca 2015 r. o godz. 9.30 w sali Rady Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego  (Katowice, ul. Bankowa 14) odbędzie się seminarium podsumowujące realizację projektu „Fundament Optymalnego rozwoju: Staże z Technologii – FORSZT”. W spotkaniu weźmie udział prorektor ds. finansów i rozwoju prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski.

Wykład pt. „Tajemnice neutrin”

Katowicki oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizuje konwersatorium, podczas którego prof. dr hab. Jan Kisiel – kierownik Zakładu Fizyki Jądrowej i Jej Zastosowań wygłosi wykład pt. „Tajemnice neutrin”. Konwersatorium odbędzie się 20 maja 2015 r. o godz. 15.30 w sali audytoryjnej II w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4).

Sesja gry „Cashflow 101” i „Cashflow 102” w AIP

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują sesję gry „Cashflow 101” i „Cashflow 202”, która odbędzie się 7 maja 2015 r. o godz. 15.00 w siedzibie AIP UŚ (Katowice, ul. Bankowa 14, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, sala 415).

Uczestnicy sesji dowiedzą się między innymi czym jest inteligencja finansowa, jak buduje się przychód pasywny oraz przetestują swoje umiejętności inwestycyjne pod okiem niezależnego doradcy finansowego. Najwytrwalsi będą mogli zagrać w zaawansowaną wersję gry – „Cashflow 202”.

Wykład pt. „Odpowiedź lodowców na zmiany klimatu”

15 kwietnia 2015 r. o godz. 15.30 w sali audytoryjnej nr 2 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się wykład pt. „Odpowiedź lodowców na zmiany klimatu”, który wygłosi prof. zw. dr hab. Jacek A. Jania z Wydziału Nauk o Ziemi UŚ. Podczas seminarium przedstawione zostaną niektóre pomiarowe prace na lodowcach z wykorzystaniem różnych metod.

Szkolenie pt. „Finanse osobiste”

16 kwietnia 2015 r. o godz. 17.00 w biurze Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości Uniwersytetu Śląskiego (Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ, Katowice, ul. Bankowa 14, sala 416) odbędzie się szkolenie pt. „Finanse osobiste”, które poprowadzi Piotr Łabno – inwestor, przedsiębiorca, pasjonat tematyki rozwoju. Podczas spotkania poruszone zostaną kwestie związane z tym, co należy robić, aby skutecznie się bogacić. Omówione zostaną także sposoby operowania pieniędzmi oraz podstawowe błędy, jakie popełniają ludzie w związku z swoimi pieniędzmi.

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2015
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.