facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii

Sesja gry „Cashflow”

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują sesję gry „Cashflow 101” i „Cashflow 202”, która odbędzie się 3 lutego 2015 r. o godz. 15.00 w sali 415 AIP UŚ (Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ, Katowice, ul. Bankowa 14).

Uczestnicy sesji dowiedzą się między innymi czym jest inteligencja finansowa, jak buduje się przychód pasywny oraz przetestują swoje umiejętności inwestycyjne pod okiem doradcy finansowego. Najwytrwalsi będą mogli zagrać w zaawansowaną wersję gry – „Cashflow 202”.

Szkolenie pt. „Finanse osobiste”

Akademickie Inkubatory organizują szkolenie pt. „Finanse osobiste”, które odbędzie się 20 stycznia 2015 r. o godzinie 17.00 w biurze AIP UŚ (Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, sala 415, Bankowa 14, Katowice). Podczas spotkania omówione zostaną miedzy innymi sposoby operowania pieniędzmi oraz podstawowe błędy popełniane w zarządzaniu finansami. Prowadzący będzie mówił na temat nawyków, które warto mieć, aby być spokojnym o swoje finanse.

Zapisy na szkolenie prowadzone są drogą elektroniczną: www.finanse-osobiste.evenea.pl.

Spotkanie dot. funduszu AIP Seed Capital

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują spotkanie informacyjne dotyczące funduszu AIP Seed Capital, w ramach którego młodzi przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł na rozwój swojego biznesu.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 19 stycznia 2015 r. o godz. 17.00 w biurze AIP przy Uniwersytecie Śląskim (Katowice, ul. Bankowa 14, sala 416).

Udział w wydarzeniu należy potwierdzić drogą elektroniczną: www.seed.evenea.pl.

VIII wykład im. Profesora Andrzeja Lasoty

9 stycznia 2015 r. o godz. 15.30 w sali posiedzeń Rady Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ (Katowice, ul. Bankowa 14, sala 227) odbędzie się wykład im. Profesora Andrzeja Lasoty. Zagadnienie pt. „O komputerowo wspieranym wykrywaniu orbit ograniczonych i okresowych” zreferuje prof. dr hab. Roman Srzednicki, kierownik Katedry Równań Różniczkowych Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W spotkaniu udział wezmą prorektor ds. finansów i rozwoju prof.

Badania naukowe nad strukturą i właściwościami warstw powierzchniowych ciał stałych

W serwisie internetowym UŚ dostępna jest strona poświęcona działalności naukowej pracowników uczelni – www.us.edu.pl/dzialalnosc-naukowa. Zachęcamy naukowców oraz wydziały do promocji osiągnięć. Poniżej udostępniamy tekst na temat realizacji projektu dotyczącego badań nad strukturą i właściwościami warstw powierzchniowych ciał stałych.

Lodówki magnetokaloryczne?

W Zakładzie Fizyki Ciała Stałego prowadzone są badania nad strukturą i właściwościami warstw powierzchniowych ciał stałych

Spotkanie informacyjne na temat Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości

We wtorek 16 grudnia 2014 r. o godz. 16.00 w siedzibie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości (Katowice, ul. Bankowa 14, budynek Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ, sala 416) odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych zakładaniem firmy. Przedstawiciele AIP odpowiedzą między innymi na pytania dotyczące inkubatorów przedsiębiorczości i ich oferty oraz pozyskiwania kapitału na rozwój i prowadzenie działalności.

Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom konkursu im. Marka Kuczmy

6 grudnia 2014 r. o godz. 12.00 w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 14) odbędzie się uroczystość wręczenia dyplomów laureatom ubiegłorocznej edycji konkursu im. Marka Kuczmy. W uroczystości weźmie udział prorektor ds. finansów i rozwoju prof. zw. dr hab. Stanisław Kucharski.

Mikołajowy poranek w English Language Centre

W sobotę 6 grudnia 2014 r. w siedzibie American Corner (Katowice, ul. Bankowa 14, II piętro) odbędzie się impreza mikołajkowa dla dzieci. W spotkaniu mogą wziąć udział rodzice i opiekunowie wraz z dziećmi. O godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci w wieku 7–9 lat, natomiast o godz. 12.00 dla dzieci w wieku 10–12 lat.

Dyskusja Panelowa „Oblicza Fizyki – między fascynacją a niepokojem”

Corocznie od 2005 roku Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje Dyskusję Panelową „Oblicza Fizyki – między fascynacją a niepokojem”. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania będą relacje pomiędzy fizyką a innymi naukami. Dyskusja Panelowa rozpocznie się w piątek 5 grudnia 2014 r. o godz. 10.00 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, ul. Uniwersytecka 4, Katowice.

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2015
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.