facebook twitter instagram issuu linkedin google+ youtube ustv

Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii

Egzaminy Cambridge English w sesji letniej 2016

logo English Language Centre

Centrum Egzaminacyjne British Council w Katowicach (English Language Centre, ul. Bankowa 14, p. 505) przypomina, że trwają jeszcze zapisy na egzaminy Cambridge English w sesji letniej 2016 (KET, PET, FCE for Schools, FCE, CAE, IELTS). Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie: www.britishcouncil.pl.

Zdany egzamin Cambridge English daje honorowany na całym świecie certyfikat, potwierdzający znajomość języka angielskiego zgodny ze Skalą Poziomów Rady Europy (CEFR).

Kolejny wykład w ramach cyklu „Problem granic w filozofii i nauce”

27 kwietnia 2016 roku o godz. 15.30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach XV edycji seminarium „Problem granic w filozofii i nauce”. Wykład pt. „O planetach słów kilka” wygłosi dr Jacek Czakański z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz z Planetarium Śląskiego w Chorzowie.

Organizatorami interdyscyplinarnych seminariów są Instytut Filozofii oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego.

Finał X Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego

19 kwietnia 2016 r. o godz. 10.00 w Instytucie Chemii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Szkolna 9) odbędzie się finał X Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego.

W finale zawodnicy będą rozwiązywać niezbyt skomplikowane manualnie zadania laboratoryjne. Przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań zostaną im zademonstrowane potrzebne elementy techniki laboratoryjnej, co powinno ułatwić wykonywanie zadań laboratoryjnych tym uczestnikom Konkursu, którzy mieli dotychczas niewiele okazji do samodzielnej pracy w laboratorium chemicznym.

Prelekcja i wystawa fotograficzna „Galapagos i Ekwador”

W czwartek 21 kwietnia 2016 roku o godz. 17.00 w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie odbędzie się prelekcja multimedialna dr. Antoniego Winiarskiego pt. „Galapagos i Ekwador”. Organizatorem spotkania jest Koło NSZZ „Solidarność” pracowników Instytutu Fizyki.

XIV Festiwal Slajdów Podróżniczych w Katowicach

Śląskie Stowarzyszenie Podróżnicze GARUDA organizuje XIV edycję Festiwalu Slajdów Podróżniczych. Wydarzenie odbywać się będzie 11 kwietnia 2016 roku w Bibliotece Śląskiej w Katowicach, natomiast od 14 do 17 kwietnia w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4). Udział w festiwalu jest bezpłatny.

Konferencja pt. „Cambridge English scale and IELTS components”

24 kwietnia 2016 roku o godz. 10.00 w sali Rady Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach rozpocznie się konferencja pt. „Cambridge English scale and IELTS components”.  

Spotkanie, które jest organizowane przez English Language Centre, poświęcone zostanie zmienionym egzaminom Cambridge English: First, First for Schools i Advanced oraz sposobie ich oceny przy zastosowaniu nowej skali Cambridge oraz komponentom egzaminu IELTS.

Warsztaty w zakresie tłumaczenia wspomaganego komputerowo – wprowadzenie do obsługi programu memoQ

logo Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Śląskiego

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Śląskiego organizuje warsztaty w zakresie tłumaczenia wspomaganego komputerowo – wprowadzenie do obsługi programu memoQ. Szkolenie, które poprowadzi dr Izabela Mrochen, certyfikowany trener memoQ, odbędzie się 1 kwietnia 2016 roku w godz. od 14.00 do 18.00 na Uniwersytecie Śląskim (Katowice, ul. Bankowa 14, sala komputerowa nr 429).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.spnjo.us.edu.pl.

Szkolenie pt. „Fabuła w grywalizacji”

24 marca 2016 roku o godz. 17.00 w biurze Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Śląskim (Katowice, ul. Bankowa 14, sala 415) odbędzie się szkolenie pt. „Fabuła w grywalizacji”, które poprowadzi Agnieszka Wyszyńska – specjalista od e-marketingu, wielbicielka nowych trendów i mediów społecznościowych, miłośniczka śląskiego designu, trener.

Uczestnicy spotkania porozmawiają między innymi na temat tego:

Wykład gościnny prof. Jose Rizo-Reya z University of Texas Southwestern Medical Center

Logo Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ

W środę 16 marca 2016 roku na Uniwersytecie Śląskim odbędzie się wykład gościnny prof. Jose Rizo-Reya z University of Texas Southwestern Medical Center. W Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie o godz. 10.00 prof. Jose Rizo-Rey wygłosi prelekcję na temat „Elucidating the mechanism of neurotransmitter release”.

Notka biograficzna prof. Jose Rizo-Reya (pdf, 182 KB)
 

Dzień Kobiet z międzynarodowej perspektywy

American Corner Katowice, Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ organizują międzynarodowy Dzień Kobiet. 8 marca 2016 roku o godz. 15.30 w siedzibie American Corner w Katowicach (Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ, ul.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2016
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.