facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii

Sesja gry „Cashflow”

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują sesję gry „Cashflow 101”, która odbędzie się 23 lipca 2014 r. o godz. 15.00 w sali 415 AIP UŚ (Katowice, ul. Bankowa 14, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii).

Uczestnicy sesji dowiedzą się między innymi czym jest inteligencja finansowa, jak buduje się przychód pasywny oraz przetestują swoje umiejętności inwestycyjne pod okiem niezależnego doradcy finansowego. Najwytrwalsi będą mogli zagrać w zaawansowaną wersję gry – „Cashflow 202”.

Sesja gry „Cashflow 101”

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują kolejną sesję gry „Cashflow 101”, uczącej podstaw inwestowania. Spotkanie odbędzie się 9 lipca 2014 r. o godzinie 15.00 w sali 415 AIP UŚ (ul. Bankowa 14, Katowice – Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ).

Sesja gry „Cashflow 101”

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują sesję gry „Cashflow 101” oraz „Cashflow 202”, która odbędzie się 10 czerwca 2014 r. o godzinie 15.00 w sali 415 AIP UŚ (ul. Bankowa 14, Katowice – Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ).

Gra „Cashflow 101” ma charakter edukacyjny i uczy podstaw inwestowania. Dla najwytrwalszych już po kilku sesjach istnieje możliwość zagrania w zaawansowaną formę gry – „Cashflow 202”.

Uczestnicy podczas spotkania będą mieli okazję:

Szkolenie AIP „Wizja i innowacyjność”

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują szkolenie „Wizja i innowacyjność”, które odbędzie się 14 maja 2014 r. o godz. 17.00 w sali 416 AIP UŚ (Katowice, ul. Bankowa 14, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii). Spotkanie ma na celu przedstawienie procesu poszukiwania i rozwijania wizji własnego biznesu oraz odkrywania innowacyjnych dróg i sposobów na jego prowadzenie.

Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych

W środę 9 kwietnia 2014 r. o godz. 10.00 w auli im. Andrzeja Pawlikowskiego w Instytucie Fizyki UŚ odbędzie się uroczystość wręczenia dyplomów i listów gratulacyjnych laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów gimnazjów z województwa śląskiego w roku szkolnym 2013/2014.

Laureaci konkursów będą mogli wysłuchać wykładu prof. zw. dr hab. Ewy Talik pt. „Znaczenie monokrystalizacji we współczesnej nauce o materiałach” oraz zobaczyć multimedialną wystawę „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”.

Sesja gry „Cashflow 101”

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują sesję gry „Cashflow 101”, która odbędzie się 15 kwietnia 2014 r. o godz. 15.00 w sali 415 AIP UŚ (ul. Bankowa 14, Katowice – Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii). Gra „Cashflow 101” ma charakter edukacyjny i uczy podstaw inwestowania. Najwytrwalsi już po kilku sesjach będą mogli zagrać w zaawansowaną wersję gry – „Cashflow 202”.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się między innymi:

Spotkanie dyskusyjne w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują spotkanie dyskusyjne, którego tematem będzie „internet of things”, czyli „internet rzeczy”. Dyskusja odbędzie się 10 kwietnia 2014 r. o godzinie 17.00 w biurze Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Śląskim (sala 416, ul. Bankowa 14, 40-007 Katowice, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii).

Multimedialna wystawa „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu” już na Śląsku

W Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach będzie można zwiedzać multimedialną wystawę „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”. Wystawa przygotowana przez Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej zawita na Śląsk już 7 kwietnia 2014 r. Jej głównym celem jest przybliżenie osiągnięć Profesora Jana Czochralskiego, jego dokonań oraz sukcesów polskiej nauki w dziedzinie technologii materiałowej, a także ukazanie ogromnego potencjału przemysłu elektronicznego oraz grafenu.

Spotkanie prorektora UŚ z przedstawicielami kół naukowych i organizacji uczelnianych

19 marca 2014 r. o godz. 15.00 w sali audytoryjnej nr 1 na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek spotka się z przedstawicielami kół naukowych i organizacji uczelnianych.

VIII edycja Święta Liczby Pi

13 i 14 marca 2014 r. (według notacji amerykańskiej 3/14) obchodzone będzie Święto Pi. Proponowaną formą obchodów święta, które przypada 14 marca, jest ósmy już festiwal nauk ścisłych i przyrodniczych, zorganizowany na terenie Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W programie wydarzenia znajdą się liczne wykłady, warsztaty, pokazy i konkursy. W uroczystej inauguracji Święta Liczby Pi uczestniczyć będzie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny.

Udział w obchodach Święta Liczby Pi mogą wziąć osoby zainteresowane podjęciem studiów na kierunkach matematyczno-przyrodniczych, studenci (również innych kierunków), nauczyciele, ale także wszyscy, którzy swoją przygodę z edukacją już dawno skończyli.

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Strona internetowa bez barier
Copyright © 2001-2014
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.