facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

student

Uniwersytet Śląski w programie Kierunki Zamawiane

W ramach programu Uniwersytet Śląski otrzyma środki finansowe z funduszy strukturalnych na zwiększenie liczby absolwentów na następujących kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy:

JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś przewodniczącym KRUP

W trakcie spotkania Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, odbywającego się w sobotę i niedzielę 21 i 22 czerwca w Szczecinie przeprowadzono wybory władz KRUP na kadencję 2008-2012. Nowym przewodniczącym KRUP został prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, rektor-elekt Uniwersytetu Śląskiego. Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich zrzesza rektorów wszystkich 18 polskich uniwersytetów oraz Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Wydarzenie wieńczące projekt „ProspectUS”

Grafika z napisem Śląski badawczy

W poniedziałek 27 maja 2019 roku o godz. 10.00 w sali kinowej Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach (ul. św. Pawła 3) odbędzie się uroczyste spotkanie wieńczące projekt „ProspectUS – koncepcja umacniania pozycji badawczej”.

Stoisko firmy DisplayLink

logo Biura Karier UŚ

28 maja 2019 roku w godz. od 9.00 do 15.00 w holu głównym Wydziału Informatyki i Nauk o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Będzińska 39) odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firmy informatycznej DisplayLink, organizowane przez Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego.

Konferencja pt. „Między mitem a człowiekiem. Percepcja mitologii przez wieki”

budynek Wydziału Filologicznego UŚ w Katowicach

31 maja 2019 roku o godz. 9.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (pl. Sejmu Śląskiego 1) rozpocznie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Między mitem a człowiekiem. Percepcja mitologii przez wieki” organizowana przez Koło Młodych Klasyków wraz z opiekunem dr Edytą Gryksą.

Wyniki wyborów do Rady Doskonałości Naukowej

Zdjęcie: długopis w dłoni

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki wyborów do Rady Doskonałości Naukowej (RDN). W skład nowego organu weszło po trzech przedstawicieli każdej dyscypliny, czyli łącznie 141 reprezentantów środowiska akademickiego.

Członkiem RDN pierwszej kadencji został naukowiec z Uniwersytetu Śląskiego – prof. dr hab. Artur Rejter (dziedzina nauk humanistycznych, dyscyplina: językoznawstwo). W głosowaniu prof. Artur Rejter otrzymał 149 głosów, jego kandydaturę zgłosiły dwie uczelnie: Uniwersytet Śląski oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie.

Sukces studentki Wydziału Artystycznego UŚ

logo Wydziału Artystycznego UŚ

Angelika Niemiec, studentka drugiego roku edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej zajęła trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie muzycznym – XI Concorso Musicale Città di Filadelfia, który odbywał się od 8 do 12 maja 2019 roku w Lamezii Terme we Włoszech. Podopieczna Wydziału Artystycznego UŚ została nagrodzona w kategorii fortepian. Do udziału w konkursie studentkę Uniwersytetu Śląskiego przygotował dr Grzegorz Niemczuk z Instytutu Muzyki.

Szkolenie z zarządzania czasem

Rektorat UŚ

27 maja 2019 roku w godz. od 12.00 do 16.00 w Studenckiej Strefie Aktywności w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12, s. 133) odbywać się będzie szkolenie pt. „Czas redakcji – trening zarządzania sobą w czasie organizacji pracy i współpracy”. Warsztaty przeprowadzone zostaną w oparciu o grę symulacyjną, w której uczestnicy wcielają się w role pracowników redakcji magazynu.

Wizyta delegacji z Southwest University w Chinach

Zdjęcie: budynek rektoratu Uniwersytetu Śląskiego

22 i 23 maja 2019 roku Uniwersytet Śląski gości delegację z Southwest University w Chinach. Podczas wizyty omówione zostaną dotychczasowe wspólne działania, tematem rozmów będzie również współpraca z Centrum Języka i Kultury Chińskiej.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.