facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

student

Uniwersytet Śląski w programie Kierunki Zamawiane

W ramach programu Uniwersytet Śląski otrzyma środki finansowe z funduszy strukturalnych na zwiększenie liczby absolwentów na następujących kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy:

JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś przewodniczącym KRUP

W trakcie spotkania Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, odbywającego się w sobotę i niedzielę 21 i 22 czerwca w Szczecinie przeprowadzono wybory władz KRUP na kadencję 2008-2012. Nowym przewodniczącym KRUP został prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, rektor-elekt Uniwersytetu Śląskiego. Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich zrzesza rektorów wszystkich 18 polskich uniwersytetów oraz Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Wykład prof. Claude'a Millota pt. „Molecular Dynamics Simulation of Liquid Water: pressure effect on molecular diffusion”

Logo Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii

22 stycznia 2019 roku o godz.10.00 w Instytucie Chemii na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii  Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 14 sala 111) odbędzie się wykład prof. Claude'a Millota z Katedry Fizyki i Chemii Teoretycznej Uniwersytetu Lotaryngii zatytułowany „Molecular Dynamics Simulation of Liquid Water: pressure effect on molecular diffusion”.

Abstrakt w języku angielskim (pdf, 300 kB)

Uniwersytet Śląski zwycięzcą Akademickich Mistrzostw Śląska w futsalu mężczyzn

grafika biało-zielona obrazująca futsal mężczyzn - mężczyzna kopiący piłkę

20 stycznia 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 54 w Katowicach-Giszowcu (ul. Wojciecha 9) odbył się czwarty turniej Akademickich Mistrzostw Śląska w futsalu mężczyzn, w którym udział wzięły reprezentacje sześciu uczelni, by walczyć o złoty medal sezonu 2018/2019.

Drużyna Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zajęła pierwsze miejsce, pokonując kolejno: Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach (3:2), Politechnikę Śląską (7:0) oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (4:1).

Kolejna edycja akcji „CINiBA nocą naładuje mocą!”

logo akcji „CINiBA nocą naładuje mocą!”

W ramach kolejnej edycji akcji „CINiBA nocą naładuje mocą!” od 30 stycznia do 15 lutego 2019 roku, czyli w czasie zimowej sesji egzaminacyjnej, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach będzie otwarta do godz. 23.00 (w soboty do godz. 20.00). Przygotowujący się do egzaminów studenci mogą swobodnie korzystać ze zbiorów i fachowych porad bibliotekarzy, a także z przestrzeni biblioteki, w której można się spokojnie pouczyć.

Zbiory dostępne są dla wszystkich, a korzystanie z nich na miejscu nie wymaga posiadania karty bibliotecznej.

AZS UŚ organizatorem pięciu akademickich mistrzostw Polski

Logo AZS UŚ

Jak co roku Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Śląskiego włącza się w organizację akademickich mistrzostw Polski. W 2019 roku odpowiedzialny będzie za przeprowadzenie sportowych spotkań w pięciu dyscyplinach:

Ile waży mgła? Nowy opadomierz objęty ochroną patentową

Grafika przedstawiająca dokument

Na rynku dostępnych jest wiele różnych urządzeń do mierzenia dobowych sum opadów atmosferycznych. Mają one jednak wiele wad, co skutkuje mało precyzyjnym pomiarem. Jest to efekt m.in. ograniczenia ich zastosowania ze względu na cechy konstrukcyjne, skomplikowania układu pomiarowego, długiej drogi wody do kolektora układu, co wiąże się z jej parowaniem, a także doboru odpowiedniego korytka, w którym opady są gromadzone.

Drużyna Uniwersytetu Śląskiego w czołówce AMŚ w futsalu mężczyzn

Logo sekcji futsal mężczyzn

Trwają Akademickie Mistrzostwa Śląska w futsalu mężczyzn, w których udział bierze również reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego. W rozegranych meczach zespół przygotowywany przez trenera Aleksandra Fangora został zwycięzcą w obu rozegranych turniejach, pokonując kolejno zawodników z: Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej (6:2), Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach (2:0), Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie (5:1) oraz Politechniki Śląskiej w Gliwicach (3:0).

Stoisko firmy Veo Worldwide Services na Wydziale Filologicznym

Wydział Filologiczny UŚ w Sosnowcu

19 stycznia 2019 r. w godz. od 9.00 do 16.00 w holu głównym Wydziału Filologicznego w Sosnowcu (ul. S. Grota-Roweckiego 5) będzie można spotkać się z przedstawicielami firmy Veo Worldwide Services i dowiedzieć się między innymi tego, czym zajmuje się firma, jakie działania rekrutacyjne aktualnie prowadzi oraz jaki jest charakter pracy w jej strukturach.

Spotkanie adresowane jest do studentów i absolwentów Uniwersytetu Śląskiego posługujących się językiem obcym oraz wszystkich zainteresowanym pracą w tej firmie.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.