facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

student

Uniwersytet Śląski w programie Kierunki Zamawiane

W ramach programu Uniwersytet Śląski otrzyma środki finansowe z funduszy strukturalnych na zwiększenie liczby absolwentów na następujących kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy:

JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś przewodniczącym KRUP

W trakcie spotkania Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, odbywającego się w sobotę i niedzielę 21 i 22 czerwca w Szczecinie przeprowadzono wybory władz KRUP na kadencję 2008-2012. Nowym przewodniczącym KRUP został prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, rektor-elekt Uniwersytetu Śląskiego. Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich zrzesza rektorów wszystkich 18 polskich uniwersytetów oraz Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Spotkanie pt. „Nieoczekiwane powroty Gustawa Morcinka”

CINiBA

22 stycznia 2018 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej rozpocznie się spotkanie pt. „Nieoczekiwane powroty Gustawa Morcinka”, w którym udział wezmą: prof. dr hab. Helena Synowiec, dr hab. Danuta Krzyżyk, dr hab. Katarzyna Tałuć, dr hab.

XXVI gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji

Logo: Laury Umiejętności i Kompetencji

Laury Umiejętności i Kompetencji to nagrody honorujące wyróżniające się firmy, organizacje i instytucje, a także wybitnych przedstawicieli świata nauki, biznesu, kultury i polityki. Stanowią formę uznania ich zasług. W tym roku Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach wręczy je po raz dwudziesty szósty. Uroczystość odbędzie się w sobotę 20 stycznia 2018 roku o godz. 17.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Koncert muzyki z I części trylogii J.R.R. Tolkiena z udziałem chóru „Harmonia”

Logo Chóru Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”

W poniedziałek 22 stycznia 2018 roku o godz. 19.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek” w Katowicach rozpocznie się wyjątkowy spektakl muzyczno-filmowy skoncentrowany na pierwszej części trylogii „Władca Pierścienia” Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Po raz pierwszy w Polsce do wyświetlanej na dużym ekranie „Drużyny Pierścienia” będzie można usłyszeć na żywo oskarową muzykę Howarda Shore’a. Na scenie wystąpi ok. 250 artystów. Gościem specjalnym będzie Justyna Steczkowska, a koncert prowadzi Shih-Hung Young.

Spotkanie dot. programu „Corporate Readiness Certificate”

dwoje studentów: trzymająca książki dziewczyna i mający ręce w kieszeni chłopak

W środę 24 stycznia 2018 roku w godz. od 12.00 do 13.00 w Studenckiej Strefie Aktywności w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się spotkanie dot. prestiżowego programu „Corporate Readiness Certificate”, który realizowany będzie w semestrze letnim 2018 roku.

Konferencja pt. „Wypatrywanie. Filozoficzne aspekty języka, literatury i edukacji”

CINiBA

12 marca 2018 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Wypatrywanie.  Filozoficzne aspekty języka, literatury i edukacji”.

II międzynarodowa konferencja edukacyjna pt. „Project 2018”

Wydział Prawa i Administracji UŚ

19 i 20 stycznia 2018 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbywać się będzie II międzynarodowa konferencja edukacyjna pt. „Project 2018”, adresowana zarówno do młodzieży z rodzicami, jak i osób dorosłych. W programie wydarzenia zaplanowano warsztaty językowe, interaktywne prezentacje i workshopy oraz spotkania „jeden na jeden” z reprezentantami zagranicznych firm.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2018
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.