facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

student

Uniwersytet Śląski w programie Kierunki Zamawiane

W ramach programu Uniwersytet Śląski otrzyma środki finansowe z funduszy strukturalnych na zwiększenie liczby absolwentów na następujących kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy:

JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś przewodniczącym KRUP

W trakcie spotkania Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, odbywającego się w sobotę i niedzielę 21 i 22 czerwca w Szczecinie przeprowadzono wybory władz KRUP na kadencję 2008-2012. Nowym przewodniczącym KRUP został prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, rektor-elekt Uniwersytetu Śląskiego. Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich zrzesza rektorów wszystkich 18 polskich uniwersytetów oraz Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Młodzi naukowcy otrzymają stypendia z NCN. Wyniki szóstej edycji konkursu Etiuda

Zdjęcie: pobieranie próbki, w tle badacz

Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło szóstą edycję konkursu Etiuda, w której o finansowanie badań ubiegało się 355 młodych naukowców. Stypendia o łącznej wartości prawie 15 mln zł otrzyma 147 doktorantów.

Loty szkoleniowe uniwersyteckiego balonu

Balon badawczy Uniwersytetu Śląskiego

Od 19 do 22 lipca 2018 roku na terenie gmin Olsztyn i Janów odbywają się XXXIV Balonowe Mistrzostwa Polski. Mimo że balon badawczy Uniwersytetu Śląskiego nie bierze udziału w zawodach, będzie można go zobaczyć wśród blisko 30 innych statków powietrznych. Wykorzystując niezapomnianą atmosferę mistrzostw studenci Uniwersytetu Śląskiego z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, będą uczestniczyć w kursie naukowo-szkoleniowym pn.

Badania jaskiń w Karpatach, Sudetach, Alpach i Górach Południowochińskich

Jaskinia Lou Shui Kong

Około siedmiu procent ogólnej powierzchni lądów pokrywają skały osadowe, które pod wpływem działania wód powierzchniowych i podziemnych ulegają rozpuszczaniu, czyli procesowi krasowienia. Najczęściej poddają się temu wapienie, dolomity, margle, gips, anhydryt, halit. Skutkiem krasowienia są m.in. jaskinie, których naturalna rzeźba zachwyca fantastycznymi formami. Wiszące stalaktyty, wznoszące się u podłoża stalagmity czy kolumnowe stalagnaty tworzą krajobraz niemal baśniowy. Dla turystów to niezapomniana atrakcja, dla naukowców – bezcenny obszar badawczy.

Wakacyjna akcja promocyjna Wydawnictwa UŚ

regał z książkami

Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego przygotowało adresowaną wyłącznie do klientów indywidualnych wakacyjną akcję promocyjną, w ramach której publikacje oficyny będzie można zakupić z 50% rabatem. Książki w formie papierowej można będzie zakupić z rabatem za pośrednictwem strony www.wydawnictwo.us.edu.pl. Jednocześnie te same pozycje będą dostępne z tym samym rabatem w formie elektronicznej w ebookpoint.pl.

Filmy WRiTV na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Grafika: klaps filmowy i taśma filmowa

Siedem etiud wyprodukowanych przez Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego zostało zakwalifikowanych do konkursu filmów krótkometrażowych 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Głosowanie na najlepszą przestrzeń publiczną województwa śląskiego

Logo konkursu

Do końca lipca 2018 roku można oddawać głosy w plebiscycie publiczności zorganizowanym w ramach 19. edycji konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2018. Najpopularniejsza realizacja wśród biorących udział w głosowaniu zostanie uhonorowana nagrodą internautów. Do udziału w konkursie, organizowanym przez zarząd Województwa Śląskiego, zgłoszonych zostało 25 realizacji, w tym nowa siedziba Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego zlokalizowana w Katowicach przy ul.

Lot badawczy balonu ULKA odwołany

ULKA

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne zaplanowany na 16 lipca 2018 roku na godz. 18.30 lot badawczy Uniwersyteckich Laboratoriów Kontroli Atmosfery (ULKA) – balonu wyposażonego w aparaturę do pomiarów zanieczyszczenia powietrza został odwołany.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2018
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.