facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Kraj - nauka i edukacja

JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś przewodniczącym KRUP

W trakcie spotkania Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, odbywającego się w sobotę i niedzielę 21 i 22 czerwca w Szczecinie przeprowadzono wybory władz KRUP na kadencję 2008-2012. Nowym przewodniczącym KRUP został prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, rektor-elekt Uniwersytetu Śląskiego. Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich zrzesza rektorów wszystkich 18 polskich uniwersytetów oraz Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Wyróżnienie w konkursie „Academia 2018” dla książki dr. Marka Głowackiego

Strona tytułowa książki „S jak Śląsk”

Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego zostało wyróżnione w konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową „Academia 2018” w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych za publikację autorstwa dr. Marka Głowackiego zatytułowaną „S jak Śląsk – Superbohaterowie po śląsku”. Nagrody wręczono 18 maja 2018 roku podczas Targów Książki Akademickiej i Naukowej  zorganizowanych w ramach 9. Warszawskich Targów Książki. Jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż.

Poznański Festiwal Fabuły

logo Festiwalu Fabuły

Do 26 maja 2018 roku w Poznaniu odbywać będzie się Festiwal Fabuły stanowiący przegląd ważnych i reprezentatywnych zjawisk szeroko rozumianej prozy. Do udziału w wydarzeniu, organizowanym przez poznańskie Centrum Kultury Zamek, zapraszani są autorzy ciekawych książek prozatorskich, przedstawiciele różnych poetyk, pokoleń oraz światopoglądów. Dla czytelników festiwal jest również okazją do spotkania i rozmów z pisarzami.

Naukowcy z Instytutu Fizyki laureatami programu Start

Logo Fundacji na rzecz nauki Polskiej

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła konkurs w programie Start, dzięki któremu po raz 26. roczne stypendia otrzymają wybitni młodzi naukowcy. Konkurs promuje uczonych, stojących u progu kariery naukowej i posiadających udokumentowane osiągnięcia w swojej dziedzinie badań.

Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet

Grafika: piłka ręczna kobiet

Od 10 do 13 maja 2018 roku w Krakowie odbywały się rozgrywki w piłce ręcznej kobiet organizowane w ramach Akademickich Mistrzostwach Polski. W turnieju udział brała reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego. Drużyna prowadzona przez mgr Teresę Pecold wywalczyła piąte miejsce i awansowała do finału.

W kolejnych rozgrywkach spotka się szesnaście najlepszych akademickich zespołów. Mecze finałowe odbywać będą się od 31 maja do 3 czerwca 2018 roku w Opolu.

VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka

url do własnej strony konferencji: 
http://www.konferencja-rif.ajp.edu.pl/
miejsce konferencji: 
Gorzów Wielkopolski

VIII  Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka odbędzie się 18 października 2018 roku w Akademii  im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. 

Tematyka konferencji:

I   Rola i znaczenie rewizji finansowej wobec kryzysu gospodarczego

Data konferencji: 
18 Październik 2018 10:00 - 16:00

Adam Górnik zwycięzcą Mistrzostw Polski Weteranów w judo

Medal w judo

12 maja 2018 roku w Kielcach odbyły się XVIII Otwarte Mistrzostwa Polski Weteranów w judo. W zawodach organizowanych przez Polski Związek Judo udział wzięło niemal 180 sportowców, wielu z nich to utytułowani zawodnicy, odnoszący sukcesy na turniejach w kraju i poza granicami Polski.

Podczas mistrzostw Uniwersytet Śląski reprezentował Adam Górnik – starszy wykładowca Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, trener sekcji judo. W swojej kategorii wiekowej – M8 i kategorii wagowej do 73 kg zdobył pierwsze miejsce i tytuł mistrza Polski na rok 2018.

Pismo przewodniczącego KRASP w sprawie wydarzeń na Uniwersytecie Szczecińskim

Logo KRASP - Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

W związku z interwencją policji, do której doszło 11 maja 2018 roku na Uniwersytecie Szczecińskim podczas konferencji naukowej z cyklu „Filozoficzne źródła nowoczesnej Europy” odbywającej się pod hasłem „Karol Marks 1818–2018”, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) prof. Jan Szmidt – rektor Politechniki Warszawskiej wystosował pismo do prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, apelując o wyjaśnienie okoliczności incydentu.

„Obecność książki w życiu młodego pokolenia”

url do własnej strony konferencji: 
http://www.sbp.pl/konferencje/konferencja/informacje_ogolne?konferencja_id=20050
miejsce konferencji: 
Warszawa

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. KEN w Warszawie organizuje ogólnopolską konferencję „Obecność książki w życiu młodego pokolenia”. Spotkanie o charakterze edukacyjno-szkoleniowym odbywać będzie się 18 i 19 czerwca 2018 roku w Warszawie.

Informacje ogólne

Formularz zgłoszeniowy

Data konferencji: 
18 Czerwiec 2018 10:00 - 19 Czerwiec 2018 16:00

V Transgraniczna Konferencja Naukowa „Rozwój na peryferiach?”

url do własnej strony konferencji: 
http://www.konferencja-rnp.ajp.edu.pl/
miejsce konferencji: 
Gorzów Wielkopolski

V Transgraniczna Konferencja Naukowa „Rozwój na peryferiach?” oraz towarzyszące jej III Polsko-Niemieckie Forum Regionalne odbędą się 14 czerwca 2018 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Miejscem konferencji będzie się w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Data konferencji: 
14 Czerwiec 2018 08:00 - 17:00

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2018
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.