facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Kraj - nauka i edukacja

JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś przewodniczącym KRUP

W trakcie spotkania Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, odbywającego się w sobotę i niedzielę 21 i 22 czerwca w Szczecinie przeprowadzono wybory władz KRUP na kadencję 2008-2012. Nowym przewodniczącym KRUP został prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, rektor-elekt Uniwersytetu Śląskiego. Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich zrzesza rektorów wszystkich 18 polskich uniwersytetów oraz Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Przewodnik po nowych zasadach ewaluacji jakości działalności naukowej

Logo Narodowego Kongresu Nauki

Na stronie Narodowego Kongresu Nauki opublikowany został dokument pt. „Ewaluacja jakości działalności naukowej – przewodnik” opracowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przewodnik opisuje założenia nowego systemu ewaluacji działalności naukowej wprowadzanego przez tzw. ustawę 2.0 i jej rozporządzenia wykonawcze.

Kongres pn. „Impact mobility rEVolution’18!” w Katowicach

Na różowym tle słowo impact

12 i 13 września 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (pl. Sławika i Antalla 1) odbywać się będzie międzynarodowy kongres pn. „Impact mobility rEVolution’18!” poświęcony kształtowaniu inteligentnej mobilności. Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Śląski. Spotkania adresowane są do osób, które chcą od praktyków dowiedzieć się, w jaki sposób inteligentna mobilność zrewolucjonizuje życie ludzi na świecie. Uczestnicy kongresu będą mówić m.in.

Konferencja pt. „Sprawiedliwe wynagradzanie w opinii współczesnych pracowników”

url do własnej strony konferencji: 
https://sprawiedliwewynagradzanie.p
miejsce konferencji: 
Warszawa

18 i 19 października 2018 roku w Warszawie odbywać się będzie międzynarodowa konferencja pt. „Sprawiedliwe wynagradzanie w opinii współczesnych pracowników”. Zakres tematyczny wydarzenia obejmie podsumowanie wyników badań empirycznych przeprowadzonych równolegle w Polsce, na Litwie i na Węgrzech, a także wyciągniętych na ich podstawie wniosków w zakresie sprawiedliwości wynagradzania z takich obszarów, jak:

Data konferencji: 
18 Październik 2018 09:00 - 19 Październik 2018 18:00

Młodzi naukowcy otrzymają stypendia z NCN. Wyniki szóstej edycji konkursu Etiuda

Zdjęcie: pobieranie próbki, w tle badacz

Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło szóstą edycję konkursu Etiuda, w której o finansowanie badań ubiegało się 355 młodych naukowców. Stypendia o łącznej wartości prawie 15 mln zł otrzyma 147 doktorantów.

Dr hab. Ewa Jarosz kandydatem na Rzecznika Praw Dziecka

Dr hab. Ewa Jarosz

Dr hab. Ewa Jarosz z Katedry Pedagogiki Społecznej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego została kandydatem na Rzecznika Praw Dziecka. Wniosek o nominację podpisało ponad trzydzieści organizacji pozarządowych, swoje poparcie wyrazili również przedstawiciele środowisk naukowych. Kandydatura została ogłoszona podczas konferencji prasowej w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie w poniedziałek 9 lipca 2018 roku.

Konferencja pt. „Kobiety niepodległości. Działalność patriotyczna kobiet na ziemiach polskich w latach 1795–1922”

miejsce konferencji: 
Bydgoszcz

24 i 25 października 2018 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (ul. Jana Karola Chodkiewicza 30) odbywać się będzie interdyscyplinarna ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Kobiety niepodległości.

Data konferencji: 
24 Październik 2018 09:00 - 25 Październik 2018 18:00

Konferencja InterNanoPoland 2018

url do własnej strony konferencji: 
internanopoland.com/?lang=pl
miejsce konferencji: 
Katowice

12 i 13 września 2018 roku w hotelu Novotel w Katowicach (al. Roździeńskiego 16) odbywać się będzie trzecia edycja konferencji naukowo-biznesowej InterNanoPoland – międzynarodowego forum dla naukowców, przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu oraz studentów pracujących w obszarach związanych z nanomateriałami oraz nanotechnologią.

Data konferencji: 
12 Wrzesień 2018 09:00 - 13 Wrzesień 2018 18:00

Gabriela Juranek laureatką konkursu Diamentowy Grant

Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Gabriela Juranek, studentka Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych Uniwersytetu Śląskiego, znalazła się w gronie laureatów VII edycji konkursu w ramach programu Diamentowy Grant realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Głównym celem przedsięwzięcia jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów lub absolwentów prowadzących badania naukowe o wysokim stopniu zaawansowania i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy. W tym roku na ten cel przeznaczonych zostało ponad 16 mln zł.

11 projektów z UŚ dofinansowanych w ramach „Uniwersytetu Młodego Odkrywcy”

Logo NCBR

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło listę projektów, które otrzymają dofinansowanie w ramach konkursu „Uniwersytet Młodego Odkrywcy” będącego częścią Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Dzięki wsparciu z NCBR w wysokości ponad 52 mln zł zrealizowanych zostanie łącznie 155 przedsięwzięć przez 82 polskie szkoły wyższe, z czego najwięcej, bo aż jedenaście, przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2018
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.