facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv

Wydział Pedagogiki i Psychologii

„Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych”

20 marca 2015 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Grażyńskiego 53) odbędzie się drugie „Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych”. Pracownicy i studenci Wydziału przygotowali wykłady, zajęcia w laboratorium psychologicznym, a także różnorodne warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez JM Rektora UŚ prof. zw. dr. hab.

Konferencja „Cultivating and forming regional traditions by the Visegrad Group teachers”

url do własnej strony konferencji: 
www.v4teachers.us.edu.pl
miejsce konferencji: 
Chorzów

Zakład Dydaktyki Ogólnej i Pedeutologii Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach od stycznia 2015 roku realizuje projekt naukowo-badawczy współfinansowany w ramach Small Grant Visegrad Fund   . W ramach działań projektowych organizowana jest międzynarodowa konferencja naukowa nt. „Cultivating and forming regional traditions by the Visegrad Group teachers”, która odbędzie się 29 czerwca 2015 r. w Chorzowie.

Data konferencji: 
29 Czerwiec 2015 10:00 - 15:00

Turniej mikołajkowy

3 grudnia 2014 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego został rozegrany finał turnieju mikołajkowego w piłce siatkowej. Do rozgrywek zgłosiły się cztery drużyny. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”' do dwóch wygranych setów. Do finału zakwalifikowały się dwie drużyny. Turniej wygrał zespół z Wydziału Prawa i Administracji, a drugie miejsce zajęła drużyna z Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

Punkt informacyjny NFZ na Wydziale Pedagogiki i Psychologii

Uniwersytet Śląski rozpoczął współpracę z Narodowym Funduszem Zdrowia, aby przybliżyć studentom, pracownikom i całej społeczności akademickiej zagadnienia związane z nowością NFZ – Zintegrowanym Informatorem Pacjenta (ZIP), a także programami profilaktycznymi, leczenia za granicą, gdzie można otrzymać pomoc medyczną w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Doświadczenie ulicy

Na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ prowadzone są badania nad przestępczością nieletnich

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii

9 października 2014 r. o godz. 10.00 w auli im. Józefa Pietera na Wydziale Pedagogiki i Psychologii odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2014/2015. W uroczystości udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Wykład inauguracyjny pt.

Badania naukowe na temat schizofrenii

W serwisie internetowym UŚ dostępna jest strona poświęcona działalności naukowej pracowników uczelni – www.us.edu.pl/dzialalnosc-naukowa. Zachęcamy naukowców oraz wydziały do promocji osiągnięć. Poniżej udostępniamy tekst na temat realizacji projektu dotyczącego badania schizofrenii. Artykuł ukazał się w „Gazecie Uniwersyteckiej UŚ”, nr 8 (218) maj 2014.

Schizofrenia – choroba „demokratyczna”

Dr Kasper Czech z Zakładu Psychologii Klinicznej i Sądowej w Instytucie Psychologii UŚ zajmuje się badaniem schizofrenii

Wizyta prof. Anny Marii Meneghini z Uniwersytetu w Weronie

13 maja 2014 r. o godz. 11.30 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ (Katowice, ul. Grażyńskiego 53, sala 209) odbędzie się wykład pt. „Empathy: angel or devil? How shared emotions can help or hinder nurses in their relationships with patients”, który wygłosi prof. Anna Maria Meneghini z Uniwersytetu w Weronie.

Wykład ma charakter otwarty.

XII Ogólnopolski Festiwal Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej „Sztuki wizualne”

Od 19 do 23 maja 2014 r. w Katowicach odbywać się będzie XII Ogólnopolski Festiwal Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej.  Wydarzenie poświęcone będzie wykorzystaniu obrazu w inspirowaniu ekspresyjnej wypowiedzi dziecięcej. Artystyczne realizacje w obrębie sztuk teatralnych, tanecznych, literackich czy muzycznych będą osadzone w styczności z obrazem, wskazując jak ważne znaczenie dla pełnego odbioru tekstu kultury ma aktywne w nim uczestnictwo odbiorcy.

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2015
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.