facebook twitter instagram issuu linkedin google+ youtube ustv

Wydział Pedagogiki i Psychologii

I Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Refleksyjne wychowanie”

Zdjęcie Wydziału Pedagogiki i Psychologii

18 listopada 2016 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Refleksyjne wychowanie”, organizowana przez Zakład Teorii Wychowania UŚ.

Dlaczego jedni ufają naukowcom, a inni mają ich za kuglarzy?

Interdyscyplinarne badania dr. Łukasza Jacha z Zakładu Psychologii Zdrowia i Jakości Życia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ

Problemy edukacyjne – wyzwanie dla naukowców

Na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ prowadzone są badania potencjału twórczego dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

I Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Refleksyjne wychowanie”

url do własnej strony konferencji: 
http://www.refleksyjnewychowanie.us.edu.pl/
miejsce konferencji: 
Katowice

18 listopada 2016 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Refleksyjne wychowanie”, organizowana przez Zakład Teorii Wychowania UŚ.

Data konferencji: 
18 Listopad 2016 09:00 - 18:00

„Debata Pięciu Szkół”

19 kwietnia 2016 roku od godziny 12.00 do 15.00 w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ (II piętro, ul. Grażyńskiego 53, Katowice), w ramach cyklu Spotkań z Psychoterapią, odbędzie się „Debata Pięciu Szkół”.

W programie spotkania zaplanowano wykłady oraz debatę, w której uczestnicy będą mieli okazję zadawać pytania prelegentom. W wydarzeniu wezmą udział założyciele i szefowie największych ośrodków psychoterapeutycznych w Polsce:

Święto Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ „Pipsodni 2016”

Od 11 do 14 kwietnia 2016 roku będą trwały obchody święta Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego „Pipsodni 2016”. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w wykładach, grze terenowej, konkursach oraz konsultacjach. Opis i plan „Pipsodni 2016” dostępny jest na stronie:  https://docs.google.com/ oraz na Facebooku.

Cykl spotkań „Poniedziałki z Psychologią Społeczną”

W poniedziałek 11 kwietnia 2016 roku o godz. 13.30 odbędzie się pierwsze spotkanie „Psychologia Społeczna – (Nie)rozwiazane Tajemnice” z cyklu „Poniedziałki z Psychologią Społeczną”. Wydarzenie połączone będzie z inauguracją święta Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ – „Pipsodni 2016”.

„Spotkanie z nauką i życiem studenckim…” – Dzień Otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ

Logo Wydziału Pedagogiki i Psychologii

21 marca 2016 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Grażyńskiego 53) odbędzie się trzecie „Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych” – Dzień Otwarty WPiPs UŚ. Pracownicy i studenci Wydziału przygotowali wykłady, zajęcia w laboratorium psychologicznym, grę terenową „Odnaleźć klucz do Komnaty Tajemnic”, zajęcia ruchowe, a także różnorodne warsztaty dla uczniów i nauczycieli z województwa śląskiego. Dla nauczycieli przygotowano trzy certyfikowane warsztaty: „Filmoteka niedorosłego człowieka – czyli jak efektywnie wykorzystywać film do pracy z młodzieżą”, „Nauczyciel z zapałkami, czyli jak »zapalić« swoich uczniów” oraz zajęcia dotyczące „Konstruktywnego feedbacku”.

Spotkanie z Joanną Sznajderską, współreżyserką filmu„Ugumu”

18 grudnia 2015 r. o godz. 12.00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Grażyńskiego 53, sala 203) rozpocznie się spotkanie z mieszkającą w Kenii Joanną Sznajderską – współreżyserką filmu dokumentalnego „Ugumu”, który opowiada o ludzkich losach związanych z górą Kilimandżaro w Tanzanii.

„Ugumu” zakwalifikował się do europejskiego konkursu filmów dokumentalnych organizowanego w ramach Szczecin European Film Festival.

Turniej mikołajkowy w piłce siatkowej

W środę 9 grudnia 2015 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ rozegrany został finał turnieju mikołajkowego w piłce siatkowej, zorganizowany przez mgr Halinę Makuch ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.

Do rozgrywek zgłosiło się pięć drużyn. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. W finale turnieju zespół „Łowcy koszulek” pokonał drużynę „Jestem z Sosnowca”.

Nagrody ufundowali: Samorząd Studencki Wydziału Pedagogiki i Psychologii, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Akademicki Związek Sportowy UŚ.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2016
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.