facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Wydział Pedagogiki i Psychologii

Badania zachowań człowieka w sytuacjach ekstremalnych

Spitsbergen

Niemal codziennie na ekranach telewizorów lub monitorów komputerów pojawiają się drastyczne obrazy kataklizmów, wojen, katastrof… Czy oglądając dramatyczne zmagania o życie, oswajamy się z zagrożeniami i potrafimy przewidzieć własną reakcję w zderzeniu z realnym niebezpieczeństwem? Jakie predyspozycje i cechy decydują o umiejętności radzenia sobie w krytycznym położeniu, w sytuacjach skrajnych i ekstremalnych?
 

V Festiwal Psychoterapii „Psyche i Soma”

logo  Studenckiego Koła Psychoterapii i Treningu Psychologicznego UŚ

17 i 18 kwietnia 2018 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii w Katowicach odbywać się będzie, zorganizowany przez Studenckie Koło Psychoterapii i Treningu Psychologicznego UŚ, V Festiwal Psychoterapii „Psyche i Soma”. Głównym celem wydarzenia związanego z psychoterapią i poszerzaniem świadomości psychologicznej, jest zwrócenie uwagi na to, jak ważna w naszym zdrowiu jest równowaga pomiędzy sferą psychiczną a cielesną.

Konferencja „Współczesny człowiek w obliczu (nie)przychylnej rzeczywistości”

Budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej

II Interdyscyplinarna Konferencja Studencko-Doktorancka pt. „Współczesny człowiek w obliczu (nie)przychylnej rzeczywistości”, organizowana przez Radę Samorządu Doktorantów Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego oraz Katedrę Pedagogiki Społecznej UŚ, odbędzie się 11 maja 2018 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach.

„Spotkanie z nauką i życiem studenckim” – dzień otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii

Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego

W środę 21 marca 2018 roku odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja „Spotkania z nauką i życiem studenckim”. Jest to zarazem dzień otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. W programie tegorocznego spotkania zaplanowano 5 wykładów, 20 warsztatów dla uczniów, zajęcia w laboratorium psychologicznym oraz 3 certyfikowane szkolenia dla nauczycieli.

Szczepionki HPV a profilaktyka raka szyjki macicy

Logo Polskiej Ligi Walki z Rakiem

W Polsce każdego roku u prawie 3 tys. kobiet diagnozowany jest rak szyjki macicy. Co druga z nich umiera w wyniku tej choroby. Mimo że od lat znana jest etiologia choroby i opracowano zalecenia profilaktyczne, nasz kraj znajduje się na jednym z ostatnich miejsc w Europie pod względem skuteczności leczenia tego kobiecego nowotworu. O tym, dlaczego profilaktyka raka szyjki macicy wciąż stanowi temat tabu, mówią dr hab.

Konferencja pt. „Naukowcy dawniej i dziś – osobowość, rola, profesjonalizm”

miejsce konferencji: 
Katowice

W piątek 20 kwietnia 2018 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Michała Grażyńskiego 53) odbędzie się konferencja naukowa pt. „Naukowcy dawniej i dziś – osobowość, rola, profesjonalizm”, której celem będzie prezentacja wyników badań empirycznych i apriorycznych o tematyce dotyczącej wzorców aktywności naukowej w Polsce i w innych krajach.

Data konferencji: 
20 Kwiecień 2018 09:00 - 18:00

Konferencja pt. „Naukowcy dawniej i dziś – osobowość, rola, profesjonalizm”

Logo Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ

W piątek 20 kwietnia 2018 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Michała Grażyńskiego 53) odbędzie się konferencja naukowa pt. „Naukowcy dawniej i dziś – osobowość, rola, profesjonalizm”, której celem będzie prezentacja wyników badań empirycznych i apriorycznych o tematyce dotyczącej wzorców aktywności naukowej w Polsce i w innych krajach.

Dr hab. Ewa Jarosz uczestnikiem Krajowej Konsultacji dot. ograniczania przemocy wobec dzieci

Dr hab. Ewa Jarosz

Dr hab. Ewa Jarosz z Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, pełniąca funkcję społecznego doradcy Rzecznika Praw Dziecka, uczestniczyła w Krajowej Konsultacji w ramach międzynarodowego projektu pn. „Dzieciństwo bez przemocy. W kierunku odchodzenia od kar cielesnych w Krajach Nadbałtyckich”. Spotkanie odbywało się od 29 listopada do 1 grudnia 2017 roku w biurze Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie.

Mgr Maria Chełkowska-Zacharewicz regionalnym reprezentantem ESCOM

logo European Society for Cognitive Sciences of Music

Od września 2017 roku mgr Maria Chełkowska-Zacharewicz z Zakładu Psychologii Ogólnej UŚ, której badania naukowe koncentrują się na psychologii emocji w muzyce oraz społecznej percepcji talentu, pełni funkcję reprezentanta regionalnego European Society for Cognitive Sciences of Music (ESCOM) w Polsce – międzynarodowego stowarzyszenia non profit wspierającego teoretyczne, eksperymentalne i stosowane badania w naukach poznawczych w obszarze muzyki.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2018
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.