facebook twitter instagram issuu linkedin google+ youtube ustv

Wydział Pedagogiki i Psychologii

Problemy edukacyjne – wyzwanie dla naukowców

Na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ prowadzone są badania potencjału twórczego dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

I Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Refleksyjne wychowanie”

miejsce konferencji: 
Katowice

20 czerwca 2016 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Refleksyjne wychowanie”, organizowana przez Zakład Teorii Wychowania UŚ.

Data konferencji: 
20 Czerwiec 2016 08:00 - 20:00

I Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Refleksyjne wychowanie”

Zdjęcie: budynek Wydziału Pedagogiki i Psychologii

20 czerwca 2016 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Refleksyjne wychowanie”, organizowana przez Zakład Teorii Wychowania UŚ.

„Debata Pięciu Szkół”

19 kwietnia 2016 roku od godziny 12.00 do 15.00 w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ (II piętro, ul. Grażyńskiego 53, Katowice), w ramach cyklu Spotkań z Psychoterapią, odbędzie się „Debata Pięciu Szkół”.

W programie spotkania zaplanowano wykłady oraz debatę, w której uczestnicy będą mieli okazję zadawać pytania prelegentom. W wydarzeniu wezmą udział założyciele i szefowie największych ośrodków psychoterapeutycznych w Polsce:

Święto Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ „Pipsodni 2016”

Od 11 do 14 kwietnia 2016 roku będą trwały obchody święta Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego „Pipsodni 2016”. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w wykładach, grze terenowej, konkursach oraz konsultacjach. Opis i plan „Pipsodni 2016” dostępny jest na stronie:  https://docs.google.com/ oraz na Facebooku.

Cykl spotkań „Poniedziałki z Psychologią Społeczną”

W poniedziałek 11 kwietnia 2016 roku o godz. 13.30 odbędzie się pierwsze spotkanie „Psychologia Społeczna – (Nie)rozwiazane Tajemnice” z cyklu „Poniedziałki z Psychologią Społeczną”. Wydarzenie połączone będzie z inauguracją święta Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ – „Pipsodni 2016”.

„Spotkanie z nauką i życiem studenckim…” – Dzień Otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ

Logo Wydziału Pedagogiki i Psychologii

21 marca 2016 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Grażyńskiego 53) odbędzie się trzecie „Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych” – Dzień Otwarty WPiPs UŚ. Pracownicy i studenci Wydziału przygotowali wykłady, zajęcia w laboratorium psychologicznym, grę terenową „Odnaleźć klucz do Komnaty Tajemnic”, zajęcia ruchowe, a także różnorodne warsztaty dla uczniów i nauczycieli z województwa śląskiego. Dla nauczycieli przygotowano trzy certyfikowane warsztaty: „Filmoteka niedorosłego człowieka – czyli jak efektywnie wykorzystywać film do pracy z młodzieżą”, „Nauczyciel z zapałkami, czyli jak »zapalić« swoich uczniów” oraz zajęcia dotyczące „Konstruktywnego feedbacku”.

Spotkanie z Joanną Sznajderską, współreżyserką filmu„Ugumu”

18 grudnia 2015 r. o godz. 12.00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Grażyńskiego 53, sala 203) rozpocznie się spotkanie z mieszkającą w Kenii Joanną Sznajderską – współreżyserką filmu dokumentalnego „Ugumu”, który opowiada o ludzkich losach związanych z górą Kilimandżaro w Tanzanii.

„Ugumu” zakwalifikował się do europejskiego konkursu filmów dokumentalnych organizowanego w ramach Szczecin European Film Festival.

Turniej mikołajkowy w piłce siatkowej

W środę 9 grudnia 2015 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ rozegrany został finał turnieju mikołajkowego w piłce siatkowej, zorganizowany przez mgr Halinę Makuch ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.

Do rozgrywek zgłosiło się pięć drużyn. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. W finale turnieju zespół „Łowcy koszulek” pokonał drużynę „Jestem z Sosnowca”.

Nagrody ufundowali: Samorząd Studencki Wydziału Pedagogiki i Psychologii, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Akademicki Związek Sportowy UŚ.

Prof. Gary Latham gościem Uniwersytetu Śląskiego

26 października 2015 r. gościem Uniwersytetu Śląskiego będzie prof. Gary Latham z Rotman School of Management Uniwersytetu Toronto. Profesor wygłosi wykład pt. „The effect of consciously set goals and the effect of priming goals in the subconscious on job performance” oraz spotka się z pracownikami Zakładu Psychologii Pracy i Organizacji Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2016
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.