Targi Książki w Katowicach

Od 20 do 22 września 2013 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek” odbędą się Targi Książki w Katowicach. Jest to wspólne przedsięwzięcie Miasta Katowic, Uniwersytetu Śląskiego oraz Expo Silesia. Na stoiskach zaprezentują się wydawcy z całej Polski.

Organizatorzy przedsięwzięcia przygotowali wiele atrakcji. W ramach wydarzenia odbędą się spotkania z autorami (m.in. z prof. dr. hab. Zbigniewem Białasem z Wydziału Filologicznego UŚ – autorem powieści „Korzeniec”), warsztaty, debaty, szkolenia dla nauczycieli i bibliotekarzy, konkurs na blog książkowy – E-buka 2013, akcja „Dzielę się książkami”, a także prezentacje nowości wydawniczych. Targi będą również okazją do wymiany doświadczeń, poznania ulubionych pisarzy i osób ze świata kultury. Ponadto prezentować się będą: księgarnie, biblioteki naukowe i publiczne, firmy, instytucje i stowarzyszenia prowadzące aktywną działalność w sferze kultury.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in.: małżonka prezydenta RP Anna Komorowska, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, prezydent Katowic Piotr Uszok oraz metropolita katowicki JE Arcybiskup dr Wiktor Skworc.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.exposilesia.pl/targiksiazki.

Program wydarzenia