facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Taniec. Muzyka. Pasja

Trwa rekrutacja do Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice”. Wszyscy zainteresowani zdobywaniem nowych umiejętności, pragnący poznać własne możliwości już dziś mogą dołączyć do zespołu.

Spotkania z folklorem to nie tylko kultywowanie tradycji, ale również znakomita okazja do rozwijania pasji. Taniec ludowy to wbrew pozorom trudna i wymagająca forma. Mimo iż polega na pracy zespołowej, stanowi doskonałe narzędzie wyrazu własnej osobowości i indywidualności. Sprawia wiele radości, dodaje energii, rozwija wrażliwość sceniczną.

Zespół „Katowice” powstał w 1969 roku, z inicjatywy grupy studentów Uniwersytetu Śląskiego, jako pierwszy studencki zespół folklorystyczny w województwie katowickim. Przyjęta przez grupę nazwa oraz dobór repertuaru świadczą o dużym powiązaniu z regionem.

SZPiT „Katowice” uczestniczy w licznych festiwalach, przeglądach, uroczystościach i imprezach w macierzystej uczelni, a także koncertuje na wielu scenach poza granicami kraju, zdobywając nagrody i wyróżnienia, między innymi w: Hiszpanii, Niemczech, Rosji, Litwie, Portugalii, Syrii, Turcji, Tunezji, Cyprze, Francji, Białorusi, Mołdawii, Brazylii, Algierii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Czechach, Holandii, Argentynie, a ostatnio Szwajcarii i Sycylii. Największym sukcesem artystycznym zespołu jest zdobycie „Zvolenskiej Fujary ” podczas festiwalu na Słowacji. Aktualnie Zespół prowadzą: kierownik Barbara Uracz, choreograf Zofia Czechlewska, kierownik kapeli oraz instruktor śpiewu Adam Kawa.
Zespół jest od lat gospodarzem Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego, który przyciąga młodych tancerzy z najróżniejszych zakątków świata.

Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” zaprasza w każdy wtorek, środę i czwartek od godz. 18.30 do 20.00.
Katowice, ul. Bankowa 12
tel. 32 359 19 49, e-mail: katowice@us.edu.pl.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.