Szósta lekcja w ramach projektu „Ekonomia na bank”

16.05.2017 - 14:55 aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Na stronie współorganizowanego przez Uniwersytet Śląski i Bank PKO BP SA projektu edukacyjnego „Ekonomia na bank” pojawiła się szósta lekcja, której tematem przewodnim jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Tym razem będzie można zdobyć informację m.in. o tym, dlaczego warto założyć własną firmę, jaką formę działalności gospodarczej wybrać i jak przygotować profesjonalny biznesplan, a także – jak pozyskiwać fundusze na otwarcie własnej firmy.

W zakładce „Tematy” należy wybrać „Zajawka na karierę?”, by zapoznać się z przygotowaną przez ekspertów banku lekcją składającą się z artykułu, materiału wideo i nagranego wywiadu. Zdobytą wiedzę można sprawdzić za pomocą uniwersyteckiej platformy e-learningowej.

Projekt „Ekonomia na bank” to przedsięwzięcie, którego celem jest przybliżenie studentom wiedzy z zakresu podstaw ekonomii i bankowości oraz wzmocnienie umiejętności korzystania z instytucji i narzędzi finansowych. W ramach projektu przewidziano sześć lekcji ukazujących się raz w miesiącu i poświęconych kolejno: rachunkom bankowym, kartom kredytowym i płatniczym, oszczędzaniu oraz inwestowaniu, kredytom, pożyczkom i parabankom, hipotece oraz tworzeniu własnej firmy. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.ekonomianabank.us.edu.pl.

Plakat z nazwą projektu "Ekonomia na bank" oraz tytułem szóstej lekcji "Zajawka na karierę?" oraz zdjęciem mężczyzny w okularach